Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a folyadék szükségletük...

Mennyi a folyadék szükségletük a babáknak?

Figyelt kérdés
Felnőtteknél ezt mindíg mondják, de nem tudom hogy 6 hónapos kisfiam eleget iszik e? már két étkezést kiváltottunk, és ezért itatom már régóta, naponta kb 2-3 dl iszik, de elég ez?
2011. jún. 13. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen,bőven elég.
2011. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a folyadék szükséglete kb 1-1,5 liter lehet. Azt hiszem killogrammonként 150 ml. De ebben minden folyadék benne van, az anyatej, a gyümölcsök, zöldségek stb.

Ha vízből iszik ennyit az nagyon jó, ne szoktasd rá a látvány kedvéért, édes löttyökre. Mert az én fiaim vízből pár kortyot isznak és szörpből, gyümölcsléből lemegy egy pohárral, sőt egy üveggel is elviribülnek, de én ennek semmi értelmét nem látom.

Ja és most kiszáradt a kisfiam ő majdnem 3 éves és azt mondta a doki, ha 24 óra alatt nem iszik meg fél litert akkor van gond.

2011. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hippes, vagy milupás csecsemőteát kap, de hígabban mint az előírás (100 ml 1 kanál), én 100 ml fél kanál instant port adok. A 2-3 dl csak a külön folyadék, ebben nincs a tápszer, a főzelék, gyümölcs.
2011. jún. 13. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:
az bőven elég.
2011. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!