Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reális kérés, hogy hónapokig...

Reális kérés, hogy hónapokig ne menjünk levegőre a babával?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk és erkélyünk sincs. Ezért mi még kijárunk az 1 éves kisfiunkkal naponta sétálni, amíg nincs tilalom. De tudom hogy ezt sokan elítélik. Kisváros szélén lévő lakótelepen lakunk amúgy, egyáltalán nem forgalmas környék, és ebédidőben megyünk mert tapasztalataim szerint akkor vannak kint a legkevesebben. Simán meg tudjuk oldani hogy ne kerüljünk 2 méteren belülre senkivel. Első emeleti lakás, liftet nem használunk, a bejárati ajtót eldobható gumikesztyűvel nyitom ki, egyből megy a kukába, mindig van nálam kézfertőtlenítő is. Kisfiam nem száll ki a kocsiból, nem fog meg semmit. Hazaérve átöltözünk. Egyszerre csak egyikünk megy le vele, vagy én vagy a férjem. Természetesen zárt helyre nem visszük és nem is beszélgetünk senkivel.

És mégis lelkiismeretfurdalásom van, mert amúgy abszolút támogatom a "maradj otthon" mozgalmat, látom mi történik Olaszországban és Spanyolországban, és ha nem lenne a kisfiam, biztosan bezárkóznánk mi is.

Viszont vallom, hogy a gyereknek kell a friss levegő, és mivel még csak az elején járunk a magyar járványnak, ez valószínűleg még hetekig-hónapokig egyre rosszabb lesz, akkor hónapokig ne lépjünk ki a lakásból? Ne levegőzzön a kisfiam? Persze ablakot tudunk nyitni, de az azért nem ér annyit, mint amikor kint sétálunk a mezőn vagy az erdőben. A levegőzés köztudottan erősíti az immunrendszert, egyszerűen szükségük van erre a babáknak. Ha nem lenne vírus és én ide leírnám, hogy hónapokig nem lépünk ki a lakásból, mindenki lehülyézne és azt írná, megbetegítem a gyereket. Igen, most vírus van és ez más helyzet, de friss levegő nélkül pontosan ugyanolyan rossz most is a gyereknek, mintha nem lenne vírus, nem akarom hogy emiatt legyen gyengébb az immunrendszere.

És mondom, ez még sokáig elhúzódik és egyre súlyosabb lesz, akkor addig ne járjunk egyáltalán sétálni? Szerintem ez nonszensz.


Paneles szülők babával, kisgyerekkel, ti hogy csináljátok?


2020. márc. 22. 21:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

Napok óta megy ez a félreértés, hogy s panellakól sem mehetnek ki. De ki lehet és ki is kell! A kijárási tilalom alatt is ki lehet menni. Hát olvassátok már el a környező országok intézkedéseit! Panellakól tesznek egy kört a tömb körül aztán mennek haza! Nem zárnak lakat alá! Most meg még tilalom sincs!

A maradj otthon arról szól, hogy ne most bandázz meg ne menj társasági életet élni! Ennyi!

Remélem holnap is felteszi valaki ezt a kérdést!

2020. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem reális kérés, nem sugárfertőzés, hogy levegőre se menjen senki. Elég lenne kerülni minden kontaktot.

DE: én is erősen érzem azt az irreális nyomást (kb. "rajtam a panel szeme" - szó szerint és le is fotózzák), amit jellemzően azok súlykolnak, akiknek van saját udvara vagy se kutyájuk, se macskájuk (se gyerekük) és semmit se értenek abból, hogy egy kisgyereknek létszükséglet ez az egészség megőrzése érdekében (sic!)

Ne menjen a levegőre akkor az se, akinek van udvara. Utána papoljon arról milyen könnyű.

(Ja egy hete nem voltam kint a gyerekekkel, mert betegek voltunk és rettenetesen érzem a hiányát rajtuk és magamon is. Nem, nem a társaság hiányzik. Egy lakatlan szigeten is boldogabb lennék, de levegő KELL. Csak nem tudom, hogy itt hogy oldom meg. Nincs erdő, mező, part.)

2020. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk van kertünk, de pont ezért érzem logikátlannak, hogy a kertkaputól kifelé 10cm-re van veszély, befelé nincs.

Nagy mozgásigényű kutyám van a 14 hónapos gyerek mellett, mi minden nap sokat vagyunk a kertben, járunk az utcára és erdőbe is, a kontaktuskerülés teljes betartásával.

A zöldséget kiszállító kb az egyetlen kontaktom a páromon kívül.


Szerintem a levegő jó, a napfény igazoltan fertőtlenít, a kijárási tilalmat azért szoktàk bevezetni, mert az ostobább emberek nem tesznek le a csoportosulásról, csak ha ki se engedik őket.

A németeknél is a korlátozott kijárásnál us szabad menni a szabadba.

Jellemzően azok vegzálnak az egészért, akik nem értik pontosan a vírus működését.

Vki elkezdte, hogy ne kockáztassak és menjek az erdőbe, a tömbház mellett is lehet tollasozni a gyerekekkel... vagy hogy ha elmegy a biciklis es köhög és én később arrajárok, akkor ràmjön. Kérdeztem, hogy a szomszéd köhögése nem jön be az ablakon ha szellőztetsz?


A bezártság szerinten totál leépíti az immunrendszert. Írtátok a skandináv telet, csak hogy most tél már volt, ilyenkor a legleharcoltabb a szervezet.

Aki le nem mozgatott, rosszul alvó gyerekekkel 12 hétig küszködik, az hogy fog elbírni a vírussal ami ott figyel pl a liszteszacskón?


Ezek miatt én viszem őket (kutya, gyerek) amíg lehet. Kutya vs gyerek vitának nincs értelme. A mi kerti kutyánk pl nem kakil a kertbe...

2020. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ha nem csapatba verődve, és tisztes távolságot tartva levegőzik mindenki, akkor elvileg nem gond. Nincs kijárási tilalom, szóval legálisan ki lehet menni, ha valakinek nem tetszik, akkor így járt. Mi 2 hete nem voltunk lent, mert az 5 éves bárányhimlős lett, de holnap mindenképpen kimegyünk, mert oltásra viszem a kicsit, és viszem magammal a nagyot is, hogy legyen levegőn. Utána is, nem mondom, hogy minden nap, de el fogunk menni kisebb egészségügyi sétákra. Persze csak séta, nem játszóterezés meg hasonlók.
2020. márc. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van ugyan udvarunk, viszont a fiam nem 1 éves hanem 8. Iszonyatosan làtszik rajta, hogy mennyire megviseli ez az egész. Neki már nem elég, hogy naphosszat csak engem lát velem tud kommunikálni. Hozzàszokott a sulihoz, a barátokhoz, az edzèsekhez. Ezèrt múlt héten délutánonkènt kivittem a környékre rollerezni (semmihez nem èrt hozzá, embert sem nagyon láttunk) és az a fél óra mindig csodát tett. Nem bandázunk, nem beszélgetünk senkivel, de nincs kijárási tilalom és amíg nem lesz én nem fogom totálisan bezárni, elég lesz akkor kibírni, amikor majd muszáj lesz. Nem hiszem, hogy sokkal jobb lesz, ha mindenki mentális roncsként jön majd elő, mikor ennek vége lesz.
2020. márc. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy azzal mi a baj, ha valaki úgy sétál az utcán, réten, erdőben, hogy közben se közelbe, se távolba senki...

A boltban, munkahelyeken, zárt térben is elég a 2-3m távolságtartás.

Velem a józan paraszti ész azt mondatja, hogy ha elkerülünk más embereket séta közben, akkor az nem veszélyes.

Nekünk udvarunk van. Órákat vagyunk kint, de nem tudom, mit kezdenénk most magunkkal egy panelban...

Azt a válaszolót nem értem, aki a saját udvarába is csak szájmaszkkal engedi ki a gyerekét. Ez azért már túlzás...


Ha panelban laknánk, akkor én kocsiba ülnék a gyerekemmel, és kivinném a városból, lakótelepről, és erdőbe vagy rétre vinném ki. Nem tudom elképzelni, hogy ez veszélyes lehetne.


Persze én is az otthon maradás mellett vagyok, és tényleg csak az menjen ki, akinek nagyon muszáj, mert ha mindenki csak egy kicsit, és csak ezért, meg azért megy ki, akkor ott leszünk, ahol a part szakad...


De úgy gondolom, hogy a gyerekek, és a kutyák kérdésköre kimeríti a 'muszáj' kategóriát; csak az a nem mindegy, hogy hova megyünk velünk.

2020. márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
En is ki akartam.irni a kerdest. Mult heten ketszer voltam kint,en is ugy gondoltam,hogy lehet,nem idegmereg van a levegoben,ill.2 meter tavolsagot tartom,mind a ketszer megszoltak. Csunyan neztek,azt mondtak hangosan ,veszelyeztetem a babam eletet,lehajtott fejjel jottem haza,mikozben csovalo fejeket lattam. Pedig egy ures padon ultem es huzogattam a kocsit. Most 4 napja ulunk bent,egy babaval es egy 6 evessel,kezdek kiborulni,de en az emberek miatt nem merek lemenni. Itt nincs tomeg,szinte senki,megis megszolnak. Meddig lesz ez a 'maradj otthon'? A jarvany 2-3 honap alatt cseng le,szerintem a nyar is ramegy. Szerintetek bent ulnek majd addig az emberek? Ebbe bele lehet orulni. :(
2020. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó: függetlenítsd magad mások véleményétől. Ha hoznak egy szabályt, hogy tilos, azt tartsd be, amíg ilyen nincs, addig meg mindenki nyalja ki neked.


Fideszes parlamenti képviselő a karantén ideje alatt bement szavazni.

A Szegedi Tudományegyetem orvos rektora ausztriai és olaszországi síelés után karantén helyett bement dolgozni, betegeket műtött, majd kiderült, hogy vírusfertőzött. Állítólag 6 embert megfertőzött a kórházi munkája során, és az egész rektori hivatal mehet karanténba.

Ezen kéne fönnakadni, nem azon, hogy egy parkban kint vagy egy babakocsival.


És igen, szerintem is sok család idegileg ki fog készülni, ha a májusi gyönyörű időben két felnőtt és két kamaszgyerek egy-másfél hónapon át az 53 m2-es panelban lesz összezárva.

2020. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Utolso,koszi,nem merek lemenni,mar fotoznak az ablakbol es teszik fel facebookra,h nah a hulye anyuka,veszelyezteti a babajat. Kesz vagyok teljesen. Barcsak lenne kertes hazunk.:(
2020. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Utolsó ha megteszik, akkor te meg fejelented őket személyiségi jogok megsértéséért. Amúgy nincs kijárási tilalom, így még a rend szorgos őrei sem korlátozhatnak, nem önbíráskodó unatkozók.
2020. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!