Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pontosan mit csináltok pelenká...

Pontosan mit csináltok pelenkázáskor, és milyen termékeket használtok hozzá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat, semmiben nincs tapasztalatom.

Írjátok le kérlek, ti hogyan teszitek a gyermeketeket tisztába, és milyen termékeknek kell ehhez otthon lenniük.

Ha csak pisi van? És ha kaki?


2020. márc. 28. 14:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Krémet csak este kenek rá.


Rossmann extra sensitive törlő a legjobb szerintem és olcsó is.

2020. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mindenki mást szeret és a baba bőrének is más a jó. Nálunk nappalra mosi éjszakára dobós van. Popsitörlőt használok. Én a neugranormont szeretem. Krémet csak akkor kenek ha pirosodott a popó és akkor is csak a dobóshoz. Abból a sudocrem vált be. 1szer bekenem és rendbe is vágja
2020. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

4 éves a kislányom, még mindig bekenem a fenekét Sudikrémmel. Ha nem kenem be kaki után, bepirosodik neki.


Pisi után nem kell nedves törlő, mert árthat a hüvely ph-jának. Kenni sem kell a nemi szerv körül. Az összenövés veszélye miatt nem is szabad!

2020. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasmenése van, és bement a hüvelybe is, azt nagyon óvatosan ki kell szedni. Ott hagyni nem szabad! Nekünk volt olyan, hogy onnan is kifelé folyt a kaki....

Ilyenkor meg kell próbálni kitörölni. Csap alá tenni nekünk nem jött be, befelé mosta a kakit csak.

2020. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Első babánál (lány):

Először Pamperst használtunk, azt kaptunk ajándékba. Utána dm-est használtunk, ugyanazt tudta az is. Törlőkendőből is a dm-eset. Krémet eleinte csak éjszakára használtunk, aztán az is elmaradt. Nem volt gond ebből, csak egyszer volt csúnyább kipirosodás, de akkor speciális krém kellett a kezelésére. Lányoknál fontos, hogy ha kaki van, akkor ne a hüvely felé, hanem attól ellentétes irányba törölj.


Második baba (fiú):

Dm-es pelenkával és törlőkendővel kezdtem. Krémet nem is vettem, ami az ajándékcsomagba volt, az bőven elég volt végig. :D Aztán mikor 5 kg-os lett, akkor áttértünk a mosható pelenkára. Eleinte zsebeseket használtunk, mert az egyszerű, de nem vált be, úgyhogy tetrapelenkát használtunk bebújós fazonú pul külsővel (konkrétan Disana a márkája) vagy gyapjú külsővel. Ezek nagyon jól beváltak, és hiába nem krémeztem, nem is volt pirodás.

2020. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén mosizunk, habár csak a kislányom 20 hónapos kora óta de azóta nem tűri meg az eldobhatót magát hanem letépi és megy a pelenkázóhoz, hogy adjak rá mosit. Környezettudatos szempontból alapból fontolgattam és mert minden pelenka ázott folyton mert rengeteget pisil (napi 1,5 -2 l vizet is megiszik), volt olyan amire allergiás lett és egyszer még gombája is lett nyáron amire a szteroidos krém amit kaptunk lemarta a bőrét... :( Most semmit nem használok, mármint krémet és gyönyörű a feneke mióta mosizunk, popsitörlő a dm Babylove 99% víz popsitörlője vált be. Ha ez érdekelne akkor nyugodtan írj üzenetet de nem fogok itt téríteni a mosizásról.

Előtte amúgy Pamperst használtunk de egyik sem vitte az éjszakát sajnos, Liberóból pedig a méregdrága Touch verziót ami hibátlan volt de nagyon gazdaságtalan (a Comfortra lett allergiás és a gomba is azzal jelentkezett). Krémből Sudocremet használtunk és ugyanazt az eldobható popsitörlőt.

2020. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!