Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek el lehet kapatni...

Szerintetek el lehet kapatni egy egy hónapos babát?

Figyelt kérdés

Én azt csinálom, amit az ösztöneim sugallnak, ha sír, felveszem, megnyugtatom. Ha fáradtság miatt sír, elringatom, és ő elalszik a kezemben. Én ezt pozitív dolognak fogtam fel, hiszen ez azt jelenti, hogy nálam biztonságra lel. Ő még csak egy újszülött, azt sem tudja mi történik, kellek neki.

Persze az anyósom már háromszor megjegyezte, amikor látta, hogy milyen jól elalszik a kezemben, hogy nagyon elkapattam ezt a gyereket, mert minden "nyikkra" felveszem. Ez nem igaz, próbálom minél többet hagyni önállósodni, ismerkedjen a játékokkal, játszószőnyeggel egyedül, néha nyekeregjen kicsit magában. Csak akkor veszem fel, ha sír vagy látom hogy sírni készül. Vagy ha éhes, vagy ha egyszerűen én akarom őt megölelgetni, mert mégiscsak az én kisbabám.

Szerintetek is ezzel el lehet kapatni egy egy hónapos babát? Ha ott vagyok, amikor szüksége van rám? Én imádom, amikor csendben néz a karomban fekve, majd elszenderedik...


2020. márc. 28. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mondjuk én nem vettem fel folyton, de néha azért igen.
2020. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
NE hallgass anyósodra!! Egy 1 hos babát nem lehet elkapatni, vagy elkényeztetni, sőt, hisztizni sem tud!
2020. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"néha nyekeregjen kicsit magában. Csak akkor veszem fel, ha sír vagy látom hogy sírni készül."


Pontosan igy kell csinalni :-) Egy egyhonapos meg tul kicsi, hogy fegyelemre probald tanitani, vagy ilyesmi. Azt is jol teszed, hogy ha csak kicsit nyoszorog, nem veszed fel azonnal, mert ilyenkor magatol is visszaalhat (ha alvas kozben van ilyen persze). Ha felvenned, felebredne egeszen es ugy mar nehezebben alszik vissza.

2020. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
En az enyemet felvettem ha sirt vagy sirni keszult. Az anyja közelsége re van szuksege. Nem lett igy sem elkapatva.
2020. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hahha hat ez jo... anyosod meg abban korban elt es nevelt gyereket, amikor hidegtartasban neveltek gyereket. Furcsa egy idoszak volt az, a szuleinkneknek nem volt jo babakora ha lehet ezt mondani.

Nem lehet egy 1 honapos csecsemot elkapatni, nincs is meg sajat akarata, azt se tudja hogy te meg o az ket kulonallo szemely. Magaval sincs meg tisztaban. Szerintem hallgass tovabbra is az osztoneidre, azok nem vezetnek tevutra.

2020. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az anyósok már csak ilyenek. :) mindig mindent jobban tudnak. nem akar ő rosszat. Amikor ő nevelt gyereket, teljesen más ajánlások voltak. Csináld, ahogy jónak látod, az anyósod tanácsait mosolyogva engedd el a füled mellett.
2020. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt neki, hogy pontosan azért szülted, hogy elkényeztesd.
2020. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen te csinálod helyesen.


De az mondjuk tény, hogy anyósod abba tud beleszólni, amit lát vagy amit megtud tőletek.

Amit írtál, abból nekem az jött le, hogy vagy együtt laktok, vagy napi vendég nálatok. Egyik se jó dolog.

2020. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért ők keverik is összevissza. Anyám a 3 hetes babámnál elkezdte, hogy mért csak anyatejet kap. A szomszéd neni is olyanokat mondott rá 2 hónaposan, ami kb 2 évesre igaz. Pl játsszon el egyedül amíg az anyja csinálja a hàzimunkát, meg a sírása mamipuláció stb.


Nem érdemes rájuk hallgatni. Az én lányom most, 13-15 hónaposan kezdett látványosan műbalhézni, amit tényleg érdemes megnyirbálni kicsit, egészen más, mint a kisbaba sírása.

2020. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Pont ez a vicces, hogy én direkt semmi panaszost nem mondok neki a babáról mert mondaná, hogy ő megmondta. Egyszer látott úgy, hogy a kezemben aludt a baba, és beszéltük, hogy nem sír olyan sokat, csak néha panaszosan, erre mondta, hogy azért, mert mindig felveszem, meg ezért alszik a kezemben. Mindezt negativ dologként beállítva. A másik eset pedig ma volt, hogy elkezdett sírni a babakocsiban, én meg felvettem, és visszaaludt a kezemben: 'milyen jól alszik a kezedben, én mondtam, hogy elkapattad...'

Szomszédok vagyunk, kerítésen keresztül történt, tudjátok, covid.

Egyébként ahhoz képest SEMMIT nem tud arról, hogy ideát mi folyik, nem tudja, hányszor és miért veszem fel, vagy mit csinálok vele, ő mégis tudja ebből a két alkalomból, hogy a kezemben aludt, hogy bizony nagyon el lett kényeztetve... és közben mentegetőzik, hogy ő négy gyerekkel meg a háztartással nem bírta mindig felkapni - ez ok, de nekem ő az egyetlen, minek hagynám szenvedni? hogy kávézzak? nem is értem. azt a pár edényt el tudom mosogatni akkor is, amikor éppen alszik. ..

na mindegy, már előre látom, hogy mindig 'el fogom kényeztetni", meg "én megmondtam", stbstb lesz...

2020. márc. 28. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!