Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állt át a babátok 2...

Hogyan állt át a babátok 2 alvásról 1 alvásra napközben?

Figyelt kérdés
Jelenleg ott tartunk, hogy 14 hónaposan még napi 2x alszik, viszont már 2 éjjel is felkelt, és mintha teljesen kipihent lenne, semmit nem aludt kb 2-5-ig.
2020. ápr. 1. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor szinte egyik napról a másikra nem tudtam este elaltatni... 10-11 -kor is fenn volt..

Akkoor délelőtt nem hagytam elaludni és közvetlenül ebéd után, amit korábbra tettem emiatt, letettem aludni..


3 napig volt nehéz, hogy ne aludjon el délelőtt..


Azóta az ebéd is rendes időben van nem 11-11:30 közt..


Amikor csak egyszer aludt időben le lehetett tenni, 8 körül alszik

2020. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én kislányom már hónapok óta 10-11-kor alszik el éjjel. Délben alszik egyszer kb fél órát meg 4-5körül is u.annyit, de ha nem engedem aludni, akkor nyűgös, sír, dörzsöli a szemét. Muszáj leraknom ilyenkor, mert tegnap már kihúzta a takaróját az ágyából és ráfeküdt a parkettán, ott aludt volna el, ha nem rakom az ágyába.
2020. ápr. 1. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt

Csak ő 10 kor és 3 kor aludt


Gondolhatod milyen volt 12-ig elhúzni...


2-3 napig volt necces

Nem hagytam lefeküdni

Leülni

Kimentünk udvarra.. benn is nagyon lekötöttem


Volt nyavajgás.. sírás


De utána jó lett

2020. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. Bár úgy vettem észre, hogy ha kimarad az egyik alvás, és elalszik 8-kor, akkor felébred éjfél körül, teljesen fitten, mintha nappal lenne. Te babád délbe mennyit alszik?
2020. ápr. 1. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
1,5-2 h
2020. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónaposan állt át. Addig ebed után aludt 1,5 órát, majd 5 körül még 30-40percet. Az ebéd utáni egyre többször 2-2,5 órára sikerült, ilyenkor du. már nem altattam el még egyszer. Így állt át, azóta is ennyit alszik, csak már nem délben fekszik, hanem 1 körül. 21 hónapos

Este 9-től reggel 7-ig alszik.

2020. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így hogy mondod, a fiammal nálunk is volt ilyen. Csak ő éjfél fele kelt fel és 3-ig ébren volt. Ezzel egyidőben egyre többször maradt el a második alvása (ilyenkor aludt éjjel). A délelőtti volt neki egy hosszabb kb 2 órás alvás, ezt meghagyta. Viszont délután nem aludt el. Próbáltam húzni azt a megmaradt alvást de akkor meg fél óra alvás után felriadt, úgyhogy hagytuk így, ahogy van. Elég nehéz pár hónap volt. 15-18 hónapos kora között. Ekkor már tovább bírt ébren lenni, az ebédet kicsit előrehoztuk és így állt át a déli alvásra.


Van egy lányom is, nála viszont minden ment könnyen. Igazából ő sose szeretett aludni, egyre nehezebben aludt el délelőtt. Mikor már fél óra után is teljesen éber volt, ebéd után raktam csak le. Vele könnyen ment, pedig 10-11 hónapos volt még csak.

2020. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy állt át hogy egyszerűen előrehoztam a délutáni alvást, délelőtt meg nem altattam el. Ő ugyanis az az altatós baba, aki nem dől ki magától.

Nálunk ő úgy aludt, hogy este fel9tol reggel kb 6-fel7-ig, meg aztan 10-12-ig delelott es delutan 16 korul még egy órát. De 10 hónapos korától egyre nehezebb lett a délutáni altatás és este is hosszabb volt az elalvási idő. Ezért 11 hónaposan megpróbáltunk változtatni. Nem volt könnyű, mert korán kel és nagyon álmos volt délre, de átvészeltük. Azóta beállt a rend és már lényegesen jobban bírja mint az ébrenlétet, úgy az alvást is napközben. Ő este 8-tol reggel 6-fel7-ig alszik. És délben 2,5-3,5 órát. Nálunk is előrébb lett hozva az ebéd emiatt anno. Napközben viszont “csak” 2 órát alszik egyedül, utána ott kell lenni vele különben sir.

Éjjel viszont nem kel már jó régóta, szerencsés vagyok🙏❤️

2020. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!