Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell átállni a 2...

Hogyan kell átállni a 2 alvásról 1 alvásra napközben?

Figyelt kérdés

9,5 hónapos a kislányom és eddig2xaludt napközben. 7.30kor ébredt,utána szopi,majd 10kor tízórai.11kor aludt 12.30ig,majd ebéd és 15órakkor uzsonna.16órától aludt 17.30ig.18kor vacsi,19kor fürdés és 21kor szopi és alvás reggelig.

Most viszont az első alvást később akarja,de ebédelni nem akar alvás előtt mert már hisztis.A 2.alvást viszont egyáltalán nem akarja,este viszont nagyon álmos,de éjszaka felébred.

Mit csináljak,hogy rendbe jöjjön a nappali alvása?

Ti hogyan álltatok át az egy alvásra és az étkezések hogyan alakultak?

Gyors válaszaitokat megköszönöm!


2010. febr. 18. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Enyém 1 hónapja tért át az 1 alvásra, akkor volt 14 hónapos. És még most is van gond vele, mert délelőtt sokszor elálmosodik, de nem engedem fél 12 előtt elaludni, mert akkor d.u. is alszik egy órát, az pedig már sok neki, mert ilyenkor éjfél körül alszik el.


Tehát: délelőttet húzni ameddig lehet... és dél körül aludjon el csak. De sztem még lehet hogy a Tiédnek korai lesz ez az egyszeri alvás. Nem könnyű az átállás, de nagyon ne erőltess semmit, bízd a babára.


Az éjjeli ébredések nem biztos, h ettől vannak, sőt...

2010. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen,próbáld meg kitolni,legalább délig,és nem baj ha alvás után ebédel.De lehet hogy tényleg korai még,de majd meglátod.
2010. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig érkezett válaszokat!

Azért vagyok tanácstalan,mert én is korainak találom még az egyszer alvást.

Már az is jobb lenne,ha 2x aludna rövidebbet,de sajnos elaludni nem akar semmiképpen.

2010. febr. 18. 13:41
 4/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Az én lányomnál is volt egy ilyen 9 hónaposan.Én is írtam ki kérdést.:)

De aztán...talán 2 hét után aludt megint 2x rendesen és csak pár hónap múlva állt át(kis segítséggel) az 1 alvásra.

De nem tudom,hogy miért "rendetlenkedett" akkor.

2010. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig érkezett válaszokat!

Azért vagyok tanácstalan,mert én is korainak találom még az egyszer alvást.

Már az is jobb lenne,ha 2x aludna rövidebbet,de sajnos elaludni nem akar semmiképpen.

2010. febr. 18. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Enyém is csinálta ezt pár napig amúgy, tíz hónapos kora körül, de aztán visszaállt ő is, és most, 15 hónaposan alszik egyszer, délben, így mostmár minden ok
2010. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Az én lányom is 15 hónapos. :)

2010. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Reménykedek én is hogy csak múló zavar lehet.
2010. febr. 18. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztos, h átmeneti, kell még neki a napi 2 alvás :))


Másik válaszoló, akkor mi már biztos statisztikát adtunk, hogy 15 hónaposan már csak egyszer fognak aludni a babák :))

2010. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,igen! :)
2010. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!