Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran mossam a 3...

Milyen gyakran mossam a 3 hónapos babám haját?

Figyelt kérdés
Elég sok és hosszú haja van. Eddig két naponta mostam a haját, de nem vagyok biztos benne, hogy jól csinálom e.
2010. júl. 26. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém egy kicsit nagyobb, nagyhajú baba. Eddig minden nap mostunk neki hajat és szinte minden nap babafürdetőt is használok a hajára.

Ha nekünk sem ártalmas a naponkénti hajmosás, akkor neki sem lehet az szerintem.

2010. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
nincs gyerekem és elég fiatal is vok 18 éves.de emlékszem mikor még kicsi voltam,ovis akkor nem volt zsíros a hajam így mindig csak vasárnap mostam hajat.
2010. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 hósan bőven elég 2-3 naponta mosni, hisz épp a természetes védőréteget mosod le róla.
2010. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babám mindjárt 10 hónapos de még minden nap megmossuk a haját pláne ha nagyon meleg van külön jó,nehogy bebüdüljön :-).Eddig hála égnek semmi baj nincs ebből.Majd ha biztosan megül akkor majd minden másnap mossuk legalább is most még így gondolom.
2010. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek! Milyen természetes védőréteg? Mi ellen véd, a tisztaságtól?? Ugyan! Már a Hajas is többször elmondta, hogy a gyakori hajmosástól nem fog jobban zsírosodni a haj! A kisbabák fejbőréről meg teljesen el kell távolítani a koszmót, amiben például segíthet a hajmosás is. Nekem is nagyhajú babám van és bizony nem egyszerű leszedni ezt a réteget. De le kell (orvos és védőnő is megmondta), mert alatta szépen bepállik, besebesedik, ha nem mosod le! Úgyhogy mosd nyugodtan két naponta, ha neked úgy jó, de ha naponta mosod akkor sem lesz semmi baja! Ez a hetente egyszeri hajmosás régen volt szokás, amikor még azt gondolták az emberek, hogy a sűrűbb hajmosástól zsírosodik a haj. Hidd el, valakinek alapból zsíros, vagy száraz vagy normál, ezen nem változtat a hajmosás gyakorisága, ez olyan, mint a fürdés/zuhanyozás. Nem változtat a bőr szerkezetén!
2010. júl. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!