Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babád cumiját,...

10 hónapos babád cumiját, cumisüvegét, tányért, kanalat, stb. , milyen gyakran sterilizálod/főzöd ki?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 11:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Soha, csak akkor tettem amikor még nagyon pici volt, antiszeptikus mosogatószerrel elmosom és kész, semmi baja sem lett.
2011. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam rendszeresen. A tányérját elmosogatom, mint a mi evőeszközeinket, kanalát is. A cumi részét az üvegnek, le szoktam önteni forró vízzel hetente egyszer, meg a cumiját is. Már mindent a szájába vesz, ami érdekes, és nem minden steril.
2011. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
6 hós kora óta nem sterileztem ki semmijét. Ill. pontosítok, a cumijait néha (nagyon ritkán) szoktam, havonta egyszer.
2011. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Tányér,kanalát csak elmosom.Cumit,üveget heti egyszer azért fertőtlenítem.9hós
2011. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Én most már csak elmosom a cuccait, nem sterilizálok. A cumisüveget/cumifejet sem szoktam, csak forró vízzel és mosószerrel elmosom, ill. a cumifejet kb. két havonta cserélem.

Lányom mondjuk nem cumizik, de a cumit viszont azért hetente kifőzném szerintem.

2011. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Cumit naponta egyszer, a cumisüveget és annak a cumiját naponta kétszer kifőzöm.Tányérját, kanalait csak simán elmosogatom, mint a többit.A cumisüvegmosó kefét hetente egyszer kifőzöm.De nem viszem a dolgokat túlzásba.Pl. a plüss játékait nem mosom ki ( bár azért most már kellene), a csörgőket, rágókákat havonta egyszer leáztatom Chicco hideg sterilizáló folyadékba.Tényleg felesleges agyon fertőtleníteni, az immunrendszer fejlődéséhe az is kell, hogy találkozzon mindennel, néha nem árt egy kis por.Hülyén hangzik, de így van.
2011. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
cumisüvege nincs, tányért, kanalat elmosom, cumiját egyszer főztem ki mikor megvettük.
2011. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Általában heti 2x,de most beteg szegénykém így napi szinten.
2011. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akik azt írtátok, hogy elmossátok mosogatószerrel: "Rendes" mosogatószerrel, amivel a saját evőeszközeiteket? Gondolom, ilyenkor már szabad ilyesmit használni.(?)

Nem akarom túlparázni, csak kiváncsi vagyok, más hogyan csinálja.

2011. júl. 25. 17:58
 10/25 anonim ***** válasza:

Én simán, rendes mosogatószerrel, szivaccsal, mikor mosogatom a saját dolgainkat.

Muszáj, hogy a baba beilleszkedjen a saját otthonának mikorszférájába,mert ha minden mindig sterilizálva van, és elkülönítve otthon, akkor máshol mi lesz??

viszitek magatokkal a sterilizálót, vagy vesztek más mosószert, hogy ha pl leesik a kiskanál, akkor el lehessen mosni?

Bocsi, nem kioktató akarok lenni,de szerintem felesleges ennyire túlmisztifikálni a gyerek körüli dolgokat....gondolj bele te miket ettél mikor tudtál már mászni...és mégis itt vagy:)

2011. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!