Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád a legjobb barátnőd...

Adnád a legjobb barátnőd nevét a kislányodnak?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy ha egyszer fiam lesz, csakis Ákos lehet a neve, ha pedig lányom, akkor Emma. Már amikor gyerekként babáztam, akkor eldöntöttem ezeket.


Aztán a középsuliban megismertem a legjobb barátnőm, aki történetesen Emma. Akkor még hülyéskedtünk is ezzel, hogy úgyis ezt a nevet akarom a gyerekemnek.


Most 28 éves vagyok, úton van az első gyermekünk, kiderült kislány lesz. Viszont a legjobb barátnőmmel azóta is nagyon szoros a kapcsolatunk, szinte családtag nálunk. De más nevet nem tudok elképzelni, a többi mind olyan idegenül hangzik. Ti mit tennétek?



2020. ápr. 7. 00:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

4 gyermekem van

Neveknél mindig eldöntöttük a férjemmel, hogy csak mi döntjük el, és az lesz a neve ami nekünk tetszik.

Legidősebb fiam neve Dániel. Férjem választotta, egy kedvenc könyve karakterének volt a neve ( Leon Uris: Meghalsz tengerész)

Másik fiam neve Valter. Nagypapám után kapta.

Ikrek lányok lettek: Amélia és Lívia. Amélia Earhart és Lívia Augusztus császár felesége.. Mindkét híresség a kedvenc történelmi személyek.

Szóval ha te úgy döntesz, hogy a lányod Emma lesz, akkor legyen. Mindegy, hogy gyerekkori álom, vagy a legjobb barátnőd neve miatt. Olyan nevet kell adni, ahol érzed, tudod, hogy méltó név rá.

Azt hiszem mi jól választottunk-

2020. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%

Persze, simán.

Örülj, hogy a barátnődet hívják így és nem olyasvalakit, akit utálsz!

2020. ápr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Én nem nézném azt hogy kit hívnak így.Tetszik,adnám.
2020. ápr. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Adtam is volna, de végül fiunk lett :)
2020. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

ÉN nem adnám, mert alap volt nálunk, hogy élő családtag, meg olyan ismerős nevét nem adjuk, akivel szoros a kapcsolat, és Józsi? Melyik Józsi? típusú társalgásokra adhat alapot...

Az Emma amúgy szép, és ez az egyik lányom 2. keresztneve, szóval adnám egyébként. :)

2020. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is középiskolai barátnőm lett Lívia. Majd terhes lettem, eldöntöttük hogy ő lesz a keresztanyukája. Kiderült kislány lesz, így 2.keresztnévnek megkapta a Líviát. :)
2020. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne?
2020. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem a legjobb barátnőd nevét adod, hanem azt a nevet, ami gyerekkorod óta tetszik.

Az más kérdés, hogy a barátnőd neve is az.

2020. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg ez az egyetlen, legkedvencebb, megálmodott neved, akkor igen, adnám. Ha mondjuk két név között vacilálnék, akkor inkább mást választanék.

Első, amúgy nem hiszem el, nálunk is listás a Lívia pont ugyanilyen okból kifolyólag :)) Nagyon szép neveket választottatok. Amúgy az Emma is nagyon szép. Pedig nekem aztán kevés név tetszik :)

2020. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

adnám, abszolút

Már ezt kisgyerekkorodban elhatároztad; és mást nem is tudnál elképzelni. Az csak mellékes, hogy pluszba jött egy jóbarát, akinek pluszban még ez lett a neve; de ez ne befolyásolja szerintem a kisgyerekkori , évek óta már szilárdan meglévő elképzeléseidet:) Amúgyis, ha jó barátnőd, akkor szerintem főleg semmi baj vele.

Meg amikor mondjuk pl mind a ketten ott lesznek, akkor majd megbeszéled valamelyikükkel, vagy a kislányoddal, vagy a barátnőddel, szerintem inkább a kisláynoddal, hogy ő majd a Emmike névre is hallgasson; mert a barátnődet is úgy hívják.

De szal amúgy tőle függetlenül, barinődtől függetlenül már n agyon rég határozottan eldöntötted, amikor még a barátnőd (akit mellesleg nagyon szeretsz), képbe se volt, még nem is ismerted; tehát már akkor jópár éve megvan.

De egyébként nehog ymégis a kislánynak eszébe jusson megvádolni téged, titeket a szüleit azzal, hogy az ő neve nem is 'saját név', hanem csak egy "koppincs" (copy-másol) valaki után, akkor azért szerintem rakjatok mellé méegy keresztnevet is, ami csak az övé. Idézőjelbe "csak", mert mást is hívhatnak nyugodtan úgy, csak nehogy azt érezze, hogy te nem is kezeled őt önálló entitásként, hanem mintha azt akarnád, hogy a te barátnőd "meghosszabbítása" lenne. Tehát legyen neki mellette még valami saját is, amit még kicsit mégjobban sajátjának, egyedibbnek érezhet. De szép név legyen ám az is, tehát ha már mondjuk kítűnne, akkor ne azzal tűnjön ki, hogy annyira ronda, hogy attól ritka, hogy nem szép név; tehát valami kedves nevet keress mellé másodiknak is. :) Beírod MTA összes név, ott rámész, hogy női nevek,és akkor kidob rengeteget, és akkor így játsszál ilyet, hogy párosítgassál, hogy melyek passzolnak, és melyek nem; és melyek azok, amiket tutira nem adnál. :):):) Amúgy akár ki is nyomtathatod, és akkor tudod rajta tollal kihuzigálni, amelyik nem annyira illik hozzá,meg az elképzelésekhez. :) Vagy pl print screen-nel beilleszteni a paintbe, és akkor úgy ollóval kijelölni, és akkor delete-tel törölgetni, amelyiknél azt gondolod, hogy van nála jobb biztosan, vagy valamelyik konkrét név jobban tetszik, mint az; vagy nemtom most pl , hogy wordbe, vagy jegyzettömbe a gépen be lehet -e másolni, de ha igen, akkor úgy ott is lehet törölgetni. :) Szóval én mindenképpen adnék neki még valami másik nevet pluszban is. :) Vagy akár még azt is lehet, hogy pl amikor a barátnődet szólítod (de mondjuk nem kell folyton szólítgatni, mert ott lesz melletted:)) Akkor neki simán csak az Emma nevet mondod, a kislányodnak meg mondjuk kimondod mind a két keresztnevét, hogy egyértelmű legyen, hogy kihez szólsz.:) PL barinődnek mondjuk mondod Emma, kislányodnak mondjuk mondod Emma Réka; és akkor így már tudni fogják, melyik ki,melyik mire hallgasson. :) De lehet jobb úgy is, hogy inkább, Emmi,Emmike, Emmuska (emu egy madár, de attól még az Emmus(ka) lehet aranyos név, az emuk egyébként is klasszak:) Vagy Emmcsu, Emsu:) )

2020. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!