Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád a legjobb barátnőd...

Adnád a legjobb barátnőd nevét a kislányodnak?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy ha egyszer fiam lesz, csakis Ákos lehet a neve, ha pedig lányom, akkor Emma. Már amikor gyerekként babáztam, akkor eldöntöttem ezeket.


Aztán a középsuliban megismertem a legjobb barátnőm, aki történetesen Emma. Akkor még hülyéskedtünk is ezzel, hogy úgyis ezt a nevet akarom a gyerekemnek.


Most 28 éves vagyok, úton van az első gyermekünk, kiderült kislány lesz. Viszont a legjobb barátnőmmel azóta is nagyon szoros a kapcsolatunk, szinte családtag nálunk. De más nevet nem tudok elképzelni, a többi mind olyan idegenül hangzik. Ti mit tennétek?



2020. ápr. 7. 00:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*vagy pl az Emci is lehetne jó még:):):) nekem tetszene:):):)
2020. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
*Az csak mellékes, hogy közben jött egy jóbarát
2020. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Adnám, ha nagyon tetszene még így is. (Magamat ismerve így már annyira nem tetszene, nem tudom te is nem ezért kérdezed-e, mert már a szíved mélyén annyira ezért mégsem vonz.) Lehetne a második neve és akkor megmaradna de mégsem okozna gondot.

Vagy marad a becézés, esetleg Emmácska. Nem tudom, hogy tudtok-e olyan becenevet ami tetszik. Az lehet megoldás esetleg.

De amúgy miután ekkora korkülönbség lesz köztük a szövegkörnyezetből szerintem mindig ki lehet majd találni. Nálunk pl a családban kettő felnőtt Mónika, gyakran keverjük amikor beszélünk róluk, de pl van kettő Gerslda 20 év különbséggel. Mégsem sosem kellett visszakérdezni.

2020. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Elvirának hívnak. Anyum gyerekkori barátnője után kaptam a nevemet, őt is Elvirának hívták. Anyum mesélte, hogy óvodás koruk óta voltak igaz barátok, szinte testvérek. Anyu 8 hónapos volt, amikor a legjobb barátnője, lelkitársa meghalt. Sokkos állapotba került, császárral születtem. Apu mesélte, hogy anyut altatták, így ő döntött, hogy Elvira legyek. Anyu mondta sok- évvel később, hogy örült a névválasztásnak, mert ha tudatánál lett volna, ő is Elvira nevet adta volna. Én bevallom nagyon szeretem a nevemet, és valahol annak is örülök, hogy bár nem ismerhettem meg de tudom, hogy egy csodás ember után kaptam a nevem. Amikor elmeséltem a barátnőmnek kiakadt, hogy a szüleim egy halott ember után adtak nevet nekem. De csak addig amíg megkérdeztem, hogy őt hogy is hívják? A válasza: Karolina vagyok a nagymamám után.. ( csak nem egy halott ember után kaptad te is?)

Névválasztásnak azt kell választani amit szeretnél. Ha van előzménye a névnek akkor csak érdekesebb lesz.

2020. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Persze.

Mi lánynak évek óta kitaláltuk, hogy Luca lesz. A munkahelyemen idő közben lett egy Luca nevű kolléganőm, akivel napi szinten találkoztam. Mikor kiderült, hogy kislány, eszemben nem lett volna megváltoztatni a már kitalált nevet csak emiatt. Még örültek is benn neki a többiek, főleg a Luca nevű kolléganőm. :) Nyugodtan adjátok azt a nevet, amit kitaláltatok!

2020. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!