Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hízik eléggé? 1 kg 2...

Nem hízik eléggé? 1 kg 2 hónapos koráig.

Figyelt kérdés

Születése óta 1 kilót gyarapodott a kislányom, most 8 hetes.

3670 grammal született.


2020. ápr. 10. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Gyerekorvos mint mond? Nálunk havi 600gr a “norma”, ettől nem sokkal tértek el.
2020. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Semmit, koronapánik megy. Most megyünk majd oltásra, de születése óta nem látta a kislányom. 4 napos korában egyszer kijött és utána jött ez a zárlat, suli utolsó hetében mentünk volna 1 hetes státuszra, de a dokinő átrakta következő hétre, akkor beütött a járványhiszti és csak a védőnő kérdezgette hetente a gyarapodást. 6 hetes koráig sokkal gyorsabban hízott, most ilyen heti 80-100grammokat azóta. Meg fogom kérdezni nyilván.
2020. ápr. 10. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Elárulom, hog ynálunk külföldön nincs ez a hülyeség, hogy mennyit KELL hízni. Van egy tól-ig tartomány,abban legyen. Nem gép bakker. Az is hülyeség, hogy mennyit KELL egyen. Elavult ez a magyar rendszer...Ha egészséges, pont annyit fog enni,amennyire szüksége van, hol többet, hol kevesebbet. Pont az ilyen kényszer dolgok miatt kövér szinte az összes baba é skisgyerek, hog yx kilónak kell lenni. Az 5 éves kislányom 111 cm és 19 kg. Most ha nem éri el a 26 kilót-a magyar rendszer szerint-nem mehet iskolába 6 évesen? :D HÁt remélem,nem lesz egy év múlva 26 kg.
2020. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországon is tól-ig tartományban nézik a babákat. Nyilván van egy minimum hízás, ami alatt foglalkozni kell a problémával. Régen 20 kiló volt a határ az iskolához, most 16, annyit meg csak elér egy 6 éves egészséges gyerek. Nem mintha bárki nézte volna, hogy hány kiló a gyerekem, amikor beiratkoztunk a suliba.

Szerintem ez a hízás még épp a normál tartományban van, amit a Kérdező írt.

2020. ápr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Anyatejes baba?


Szerintem simán jó a hízás, mert elég szép súllyal született.


Kislányom 2400g-al, ő első 2 hónapban 1-1 kilót hizott, aztán egyre kevesebbet.

Most 7 hosan csak 300 g-t, igaz nálunk a doki nem kérdezte soha a súlyát, pedig sokszor "panaszkodtam" , hogy kicsi, csak ránézett és mondta, hogy "anyuka, ez a baba nagyon jól néz ki, semmi gond" . Védőnő azt mondta, rendben van, a 350g-ra is legutóbb.

2020. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, iszsz
2020. ápr. 11. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Az viszont érdekes, hogy anyatejes. Az anyatejes babák sokkal többet szoktak hízni. Mennyit eszik? Biztosan elég a tej? Ha van bőven tej, akkor lehet, hogy csak ilyen típus, de ezt tudni kellene.
2020. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elég szokott lenni neki a tej.. 3,2 volt a kórházból kijövet, az első hónap végén 4,2 és most 4,7 körül.
2020. ápr. 11. 16:04
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Védőnő vagyok. Nem kell ilyen komolyan venni. Genetika is benne van, hogy mennyit hízik a baba. Nálunk rengeteget esznek és alig hiznak, másfél évesek. Van akinek alig eszik, aztan elég kövér a gyereke.
2020. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Az én kisfiam 3.8 kgal született. Most 11 hetes és 6.5 kg. Anyatejes
2020. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!