Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem lattam szepnek a...

Ha nem lattam szepnek a gyerekem kb.8 honapos koraig, akkor az utalhat arra, hogy serult a kotodes a szulesnel/utan?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondta, hogy szep, nekem nem volt semmi rozsaszin kod, csak ellattam az elso honapokban, nem nezegettem elerzekenyulten 1 naposan alvas helyett, mint pl. az egyik baratnom. Mikor a ferjem mondta, milyen aranyos, nem ereztem semmit.


Iszsz, egyuttalvos, hordozott gyerek, nagyon szerettem sokat hordozni. Olyan 8 honapos koratol kezdve jott nekem az a rozsaszin kod, azota gyonyorunek latom.


Nehez szules volt, hasbakonyoklos, nyomatos, haton fekvos, orakig orditos. Lehet ennek koze hozza?


2018. máj. 29. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem.


Egyszerűen csak tovább tartott nálad a kötődés kialakulása. Egyébként ezt befolyásolják a hormonok is, lehet, hogy a terhességi hormon nehezen bomlott le benned.

Ha szoptatsz, ez gyorsabban lezajlik.

2018. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg simán lehet. Nálam is sérülhetett a kötődés, borzasztó szülésem volt, mind a mai napig nem tudtam kiheverni, rányomta a bélyegét a leendő kistesó esetleges érkezésére is. Pedig én szépnek láttam a gyermekemet születésétől kezdve, sőt, már az UH-s képeken is, még a kórházban, vadidegenek is el voltak ájulva, hogy de szép baba, és azóta is szép és sokat okosodott, ügyesedett, de őszintén néha inkább úgy érzem, mintha holmi túlidős nővére vagy akár bátyja (sok bennem a fiús vonás)lennék, semmint az anyukája. Fura érzés ez, vagy elmúlik, vagy nem.
2018. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoptatok, szoptattam kezdettol.
2018. máj. 29. 09:14
 4/9 A kérdező kommentje:

#2, nalam szerencsere elmult.


Volt amugy aranyora, azonnal megkaptam, varras kozben is a mellkasomon volt, es utana is 0-24-ben velem volt. A gatmetszest en nagyon rosszul viseltem, lassan gyogyult, odemas lett, meg minden, ma sem a regi. Lehet, ez is kozrejatszott, nem tudom. Olyan nehez elkepzelni, hogy van, aki azonnal szepnek latja a gyereket. En ha visszanezem az akkor keszult fotokat, akkor sem latom azokon szepnek.

2018. máj. 29. 09:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"En ha visszanezem az akkor keszult fotokat, akkor sem latom azokon szepnek."


Lehet, azokban az időkben egy olyan családtagodra hasonlított, akit nemigen kedvelsz és tudat alatt ez rányomta a bélyegét :-))))

2018. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az apjara hasonlitott jobban😂😂 De ot szeretem :D
2018. máj. 29. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem tudom :-)))) De ne is agyalj rajta: megoldódott a dolog :-)
2018. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag konnyu szulesem volt, legalabbis gyors (4 ora) es problemamentes. A gatsebem vacakodott nekem is sokaig, mai napig olyan, mintha a szuzessegemet veszitenem el mindegy egyes egyuttlettkor.

De nekem sem jott az a rozsaszin kod, az a mindent elsopro erzes. Most fel eves a lanyunk, imadom, de a rozsaszin kod meg mindig sehol, kododni kb. 3 honapos koratol kotodtem hozza, bar en az elso pillanattol gyönyörűnek lattam, tenyleg csodaszep baba. De honapokig sirtam, hogy miert nem szeretem.


Baratnom is eloadta a nagy katartikus elmenyt favebookon meg itt-ott, majd a minap mondta, hogy o hetekig bogott szules utan, es a mai napig hetente tobbszor kiborul, es soha nem vallalna meg egy gyereket....


En alug varom, hogy ujra terhes legyek, nagyon varom a kistesot.

2018. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem jött rögtön az anyai érzés bár én kezdetektől szépnek láttam. 3 hónapos kora után már igazán kötődtem hozzá. A nehéz szülés lehet h közre játszott, már alhogy olvastam megsajnáltalak. Biztos nehéz volt. Egyre jobban elhalványul a rossz emlék ns aggódj.
2018. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!