Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebből mikor lesz kúszás?

Ebből mikor lesz kúszás?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a kisfiam. KB egy hónapja csinálhatja azt hogy maga ala húzza a fenekét és így megemeli a fenekét. A kezeit maga mellé teszi és a feje is lent van. Olyan mint egy kis hernyó :D így ugyan halad egy kicsit valamerre szóval a helyét változtatja van hogy így is fordul hátra. Amennyit csak lehet hason van, sőt ő maga fordul hasra.
2020. ápr. 15. 07:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Maga alá húza a lábát és úgy emeli a fenekét :D
2020. ápr. 15. 07:38
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanebből a pózból a lányom négykézlábra állt és mászni kezdett, és egy pillanatig nem kúszott. Most 11 hónapos, folyamatosan próbáljuk szelíd módszerekkel, gyakorlatokkal rávenni a kúszásra, de nem hajlandó. Nem is tud. Például ha egy alacsonyabb bútor alatt akar átmenni amihez kúsznia kéne, megpróbálja, de inkább feladja és kikerüli.
2020. ápr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Ebből inkább mászás lesz... Kúszniuk nem így "kell" - a lábaknak nem maga alá húzva kell lenniük, és a fenéknek sem kell megemelkednie. A buksinak viszont igen. A fordulást sem így kellene "indítania". (Én lehet, megnézetném dévényessel a biztonság kedvéért.)
2020. ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell mászni is meg kúszni is, elég az egyik. Szerintem us mászás lesz ebből 2-3 héten belül.
2020. ápr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Már forgott és kúszott amikor ezt kezdte el csinálni és ebből lett a mászás de néha azt hittem bukfencezni fog úgy csinálta 😁Amúgy nem kell erőltetni a kuszast és a maszast se majd ő csinálja a saját tempójában. Ha meg 1 hónap múlva se akkor meg említeném a Vedőnőnek
2020. ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
3-as 2 hónapig volt rajta pavlik kengyel egy hónap után levehetük róla egy egy órára, 3 nap ilyen délutáni levételnél egyszer csak hasró hátra fordult ezt gyakorolta egy hónapig ahogy lekerült róla kengyel már hátról hasra fordult. Egyre ügyesebben és többször gyakorolta, most már ide oda forog. Viszont mióta maga alá húzza a fenekét van hogy így fordul meg 🤷‍♀️
2020. ápr. 15. 08:04
 7/16 A kérdező kommentje:
Sokáig attól tartottam hogy lefog maradni a kengyel miatt de szinte mindent csinál úgy ahogy kell. Ezt viszont nem tudtam hogy kimaradhat a kúszás 🤔🤨
2020. ápr. 15. 08:09
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Az én lányom sem kúszott egy kicsit sem. Rögtön mászott. A családomban senkinek sem kúszott a babája, hanem másztak. Senkinek semmi baja nem lett tőle. :)
2020. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az en lanyom ugyanigy kezdte, maga ala huzta a labait es feltolta a feneket, sot negykezlabra allt, megis kuszas lett belole 1-2 het alatt. Azota eltelt 2-3 het, es meg kuszik illetve felul, neha negykezlabra all, de meg nem maszik. 7 es fel honapos.
2020. ápr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Netflix babák első éve, van szó egy-két érdekes dologról, mászásrol is, érdemes megnézni. Ott azt mondjak nem baj ha kimarad a mászás és ha az nem baj akkor a kuszas sem baj ha kimarad.

De amúgy a kuszás után csinálta ezt ugye és ő is forgott úgy h kitolta a feneket. Majd hasonló lesz amikor ülni fog, lehet hogy ő így fog ülni.

2020. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!