Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feloldalas kuszas, mi lesz igy?

Feloldalas kuszas, mi lesz igy?

Figyelt kérdés
7ho 5napos a kisfiam es elkezdett kuszni, de nagyon furan, az egyik labaval sokkkkal jobban tolja magat mint a masikkal. Van hogy emiatt nem is egyenesen hanem oldalazva halad. Jovo heten megyunk lltasra akkor majd megkerdezem a dokit, de kivancsi vagyok ti mit gondoltok. Volt mar igy mas gyerekevel is? Megtanulja majd?

2020. febr. 18. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd belejön. Keresztfiam is először úgy kúszott, mint egy sebesült katona aztán belejött
2020. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fiam is féloldalasan kúszott, mászni viszont már rendesen mászott. Általában semmi gond nem lesz ilyenből.
2020. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj! A kúszás akkor jó ha halad vele a baba! Enyém pl azt csinálta, hogy a jobb lába és a bal karja volt a letámasztó, a bal lába és a jobb karja a lendítő. Gyorsabban kúszott mint ahogy mások másznak 😂

De a mászásnál kiegyenlítődik. Minden renden.

2020. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tanulja meg sem baj. Én babám csak egyik kézzel húzta magát, másikkal tolta. Jártunk dévényre is(nem emiatt), a mászás úgyis csak váltott kézzel, lábbal tudja majd. Én a helyedben nem aggódnék.
2020. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elején még normális, hogy féloldalas. Meg kell tanulnia, hogy hogyan hangolja össze a végtagjait. Eközben az agy két féltekéje között is 'finomhangolódás' történik, így ez egy idegrendszeri érési folyamat is.


Kislányom is féloldalasan kúszott, de nála hónapok alatt sem rendeződött. Vittem Dévényre, gyógytornászhoz, babaúszásra; akkor sem. Azt mondták, hogy ez már így rögzült, és elér így mindent, ezért nem is fog változni, majd a mászás felülírja, mert azt már nem lehet féloldalasan csinálni. Így arra kellett figyelnem, higy az nehogy kimaradjon, mert az már tényleg baj.

Igazuk lett. Elkezdtem inkább a mászás felé terelni, és szuper mászóbajnok lett belőle. Sokáig is mászott mielőtt felállt, ami szintén jó, ha a mászás nem volt tökéletes.

Most 1,5 éves, és semmi sem látszik a mozgásán. Mászókázik, ugrál, fut, mint bármelyik gyerek.

2020. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A két félteke akkor is összehangolódik, ha nem szimmetrikus a mozgás.
2020. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A második nekem is féloldalasan kúszott végig. A mászás, járás teljesen szabályos. 😊
2020. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ezt a sok hasznos valaszt :)
2020. febr. 18. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is féloldalasan kúszott. A gyógytornászunk szerint nem probléma, a babák nagyon érdekes módokat tudnak kitalálni a kúszásra. Mászni ő is szabályosan kezdett, akkor nyugodtam meg én is.
2020. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!