Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki megbánta a...

Van olyan, aki megbánta a névválasztást?

Figyelt kérdés

Kitaláltuk a nevet (Olívia), gyönyörű, mindenkinek tetszik, hozzánk is illik, papíron minden szuper, mégis bizonytalankodom, hogy valóban jó döntés-e. Részemről kicsit inkább belenyugvás ez a névválasztás, mert szép név, persze, a férjemnek meg ez a kedvenc neve az összes korábban felmerült lehetőségből, meg én ráuntam ezen agyalni folyamatosan, de valahogy nem érzem az igazinak. Viszont nem tudok alternatívát mondani, amit az "igazinak" éreznék.

Attól félek, hogy elnevezzük így a gyereket, és aztán én meg, a saját anyja nem fogom szeretni a nevét, és sosem úgy szólítom, és emiatt neki lesz valami hátránya (mittudomén, nehezebben tanulja meg, vagy nem érzi majd magáénak, vagy tudomisén). Tudom, ez olyan butaság, meg persze, legyen ez a legnagyobb bajunk az életben, de azért mégis zavar, hogy nem tudom igazán elkötelezni magam a név mellett, és kicsit erőltetett mosollyal mondom, amikor kérdezik, hogy végül hogy fogjuk elnevezni.


Közületek volt már olyan, aki így nevezte el a kisbabáját? Vagy bármilyen okból megbánta végül a névválasztást?


2020. ápr. 16. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Minket lebeszélt a rokonság az eredeti névről, így kerestünk egy másikat, amit ugyan szeretünk, szép név, de ha ránézek a kisfiam rá, azért eszembe jut hogy a másik név jobban illett volna hozzá.

Olvasgasd az MTA oldalán a női neveket, hátha van olyan ami jobban tetszene.


De amúgy szép az Olivia :)

2020. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nehéz szülés volt a névválasztás, ezért tartom hülyeségnek itt megkérdezni ki mit gondol egy vadidegen ember babájának a nevéről. Csak arra jó, hogy elbizonytalanodj.


Ha nem érzed az Olíviát az igazinak, beszéld meg a férjeddel.

Mi már nevetségesen sok név mellett döntöttünk, de pár nap pihentetés után nem éreztem a magaménak, nem tudtam elképzelni, hogy úgy hívjuk a fiunk. Aztán felhozott egyet a férjem, ami nem is volt terítéken és akkor éreztem, hogy na ÍGY tudnám hívni. Még nem szültem, de már a nevén nevezzük, eddig ez egyszer se volt.


Nem tudom mennyi időtök van még, de beszéld meg az ellenérzéseidet a férjeddel.

2020. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Túlzás, hogy megbántam, de néha eszembe jut, hogy én nem így szerettem volna. A lányunknak én választottam nevet. " név volt ami nagyon tetszett, de az egyik jobban mint a másik. Amelyik jobban tetszett különlegesebb, abszolút nem tucat, sosem találkoztam vele sehol az utónévkönyvön kívül. A második gyakoribb, a 100 legnépszerűbb női név listán is rajta van. De a férjemnek annyira nem tetszett, hogy nem erőltettem. Szerencsére a második név ötletemmel teljesen egyetértett, és így is bár az én név választásom volt a befutó, kicsit bánt, hogy nem a legjobban tetsző nevet adtuk. A fiunk esetében a férjemé volt a döntés joga. Tetszett is a név, de ez egy név becézésének önállósult formája, és én nem szeretem azokat a neveket, amik alapból becenevek. Én azt a nevet szerettem volna, amiből az a név önállósult.De a férjem semmi esetre sem akarta így. Persze akkor is ugyanúgy szólítanák, de teljes neves bemutatkozáskor jobban hangzana. :)
2020. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az en valaszom kicsit offos bocsi.

Nincs meg gyermekem, de evek ota az Olívia a kedvencem, remelem lesz egy kislanyom majd, akit így nevezhetek el:)

Gyönyörű nev!

Egyebkent ha nem erzed igazinak en atneznem megegyszer a neveket, hatha van más, ami megtetszik. En is ettol felek, hogy bar nagyon tetszik, mi van ha nem fogom ugy erezni, hogy ez A nev, mikor eljon az idő.

Vagy sokan ugy dontenek nevrol, hogy a baba szuletese utan, mikor meglátják. Bar nem tudom, hogy működik ez, hogy van e par napod eldonteni a korhazban a névét vagy sem.

2020. ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó lehet kérni a kórházban, hogy adjanak időt. Pontosan nem tudom mennyit, de ezt az anyakönyvvezető elmondja, ha valaki ezt kéri.
2020. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Amúgy most nem konkrétan az Olívia névre gondoltam rákérdezni, csak hogy úgy általában vannak-e mások is, akik nem teljesen elégedettek a gyerek nevével. Az MTA utónévlistáját már vagy minimum 2000x végignéztem, szóval nem alaptalanul mondom, hogy nem tudok jobbat :D A férjem nyilván tudja ezt az egész bizonytalankodást, de erre meg természetesen az a kérdése, hogy akkor hogyan szeretném elnevezni, és arra meg csak a vállam tudom vonogatni, ami nem valami konstruktív.


Az mindenesetre megnyugtató, hogy nem mindenkinek megy olyan könnyen a névválasztás, legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül, már ez is sokat segít :)

2020. ápr. 16. 16:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el kérdező! Ha pillanatok alatt megvan a tökéletes név, akkor is ott motoszkál, hogy mi lett volna, ha másképpen nevezzük el. :D
2020. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így voltam, mint te! Nem volt favorit nevem, a férjemnek viszont igen. Amikor elmondtuk azt a nevet, mindenkinek nagyon tetszett, mindenki mondta, hogy szuper, a férjem meg persze nagyon örült, hogy az “ő neve” mindenkinek tetszik. Belenyugodtam. Úgy voltam vele, hogy jobbat úgy sem tudok kitalálni, de azért titkon reménykedtem, hogy jön egy jobb. Nem jött😅 így azt a nevet adtuk. Gyorsan megszoktam és megszerettem a nevét. Már 1 éves korában azt éreztem, hogy ettől jobb nevet nem is találhattunk volna. Most 3,5 éves és annyira illik hozzá a neve, hogy el sem tudnám képzelni, hogy máshogy hívják.
2020. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan vagyok pont ezzel a névvel. Kb 10 éve tetszett meg, aztán az elmúlt két évben olyan gyakori lett, hogy kezdek kiábrándulni belőle... Tanácsot nem tudok adni, én is várom az isteni sugallatot, hogy lesz egy olyan név, ami annyira megtetszik, mint régen az Olívia.
2020. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is bizonytalan voltam, egyik nevet sem éreztem az igaznak. De persze kellett választani vmit és olyant sikerült, ami szép, nem túl gyakori, de nem is idegen hangzású. Ráadásul a páromnak, a családnak is tetszett és illett a vezetéknévhez. De még szülésig is furán éreztem magamat, hogy ez lesz a lányom neve. Sőt, még a születése után is furcsa volt számomra. Aztán ez elég hamar elmúlt, olyan természetessé vált, hogy ez a neve. Kicsit én is féltem, hogy meg fogom bánni, de nem így történt. :)
2020. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!