Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktál kiabálni a gyerekeddel?

Szoktál kiabálni a gyerekeddel?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányom.Annyira szégyenlem magam amikor rákiabálok de sajnos máshogy nem érti meg.:((

Előfordul, hogy egy nap többször is rákiabálok, hogy hagyja már abba vagy nem szabad vagy ne nyúlj oda stb...

Ti hogy vagytok ezzel?

Nem akarok a lányomnak lelki sérülést okozni mert én nem vagyok elég türelmes vele...hisz csak egy gyerek aki most fedezi fel a világot.


2010. júl. 27. 17:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem szabad, rákiáltani rá lehet,de ordibálni vele nem.

Ha megmagyarázod neki többször is,megérti, hogy nem szabad,de csak azt tiltsd ami rá nézve veszélyes lehet

enyém is 15 hós mindent megért szépen is

2010. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Az én fiam 13 hónapos,de nálunk is elég gyakran előfordul,és én is marhára szégyenlem a dolgot,és sokszor úgy érzem rossz anya vagyok.De hiába próbáltam szépen beszélni vele elmagyarázni neki 1000x és 1000x nem érti,vagyis inkább csak elengedi a füle mellett.
2010. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell vele kiabálni, az enyém nagyon értelmes, jók a képességei. Felfogja, hogy mit lehet és mit nem. Egy "pici majom" állandóan minket utánoz, így nem sok rosszat akar csináli.
2010. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktam a gyerekemmel kiabálni. Bár, magamban sokszor számolok x-ig. Viszont nem gondolom azokat az anyukákat rossznak, akik időnként rákiáltanak a gyerekükre. Van ilyen, nem vagyunk tökéletesek! És nem is kell annak lenni.
2010. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve "idegbeteg" típus vagyok, néha előfordul, hogy kijövök a sodromból sajnos. Ilyenkor én is szégyellem a dolgot, igyekszem leredukálni a kiabálásomat a tőlem telhető minimumra. Van olyan is, hogy egy egész hétig jól bírom. És nem gondolom úgy, hogy a gyerek azért csiál rosszat, mert nem értelmes, csak próbálgatja a határait illetve nem mindenről tudja, hogy nem szabad, mert mondjuk még nem találkozott vele.
2010. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem tragédia, ha rá van kiabálva a gyerekre. Nem azt mondom, hogy egész nap üvöltök vele, de mikor már 15ször megkértem valamire és rám néz és nevet, és azért sem mozdul meg, akkor rászólok erélyesebben, és érdekes rögtön meg tudja csinálni. Szerintem ettől nem lesz semmiféle lelki sérülése. Örömmel olvasom, hogy más gyereke hibátlan, és első szóra hallgat, biztos még ért be a dackorszakba.
2010. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen, előfordul. Nagyon utálom magam ilyenkor. De ha már 5ször rászólok, s akkor sem érti........


4 éves nagylány, 2 éves kissrác, 1 hetes kiscsaj anyukájuk

2010. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 gyerek beszél egyszerre,úgyh sokszor túl kell kiabálnom őket.:))Előfordul,h rákiabálok valamelyikükre,de nem állandóan,én is próbálok magamban számolni mielőtt robbannék,ez sokszor segít.

De ez inkább azóta van,h nagyobbak,a kicsikkel nem kiabáltam.Csak ha nem hallottak.:DDDD

2010. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
sajnos én is szoktam kiabálni vele.annyira rossz,de néha már elszakad a cérna.elmondom neki sokszor hogy nem szabad,ne csináld,stb...és már 100szor kiabálok.pedig tényleg megért mindent 18 hós lányom,én is úgy gondolom hogy feszegeti a határait.nehéz mert én meg szinte egyedül nevelem,mert a párom külföldön dolgozik,ritkán van itthon.úgyhogy nekem egyszerre kell lennem szigorú és engedékeny.biztos ez is összezavarhatja.azért nem vesz néha komolyan mert azt hiszi hogy úgyis csak viccelek
2010. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen szoktam, ez van.

Szrintem mindenki szokott, csak van aki szépít és nem vallja be

2010. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!