Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor hazavitted az újszülött...

Amikor hazavitted az újszülött babádat a kórházból, rögtön egy szobába tetted a nagyobbik gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy lenne a praktikusabb, ha rögtön menne a kisszobába a nagytesóval, vagy ha én költöznék a picivel, vagy a pici maradna velünk a nagyszobában. Nyilván csak addig, míg át nem alussza az éjszakát. De ha rögtön egy szobába rakom őket, a nagy hamar megszokja, vagy zavarja majd őt sokáig az alvásban?
2011. okt. 3. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van köztük, a pici a mi hálónkban volt, amíg át nem aludta az éjszakát, utána költözött össze a naggyal, semmi gond nincs az együtt alvásukkal, ha valamelyik felriad éjjel és sír, a másik simán alszik mellette, annyira megszokták már egymás közelségét
2011. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak egy két éves fiúnk van,de ha lesz kis tesó,akkor az elején biztos,hogy velünk lesz egy szobában.Én is nyugodtabb vagyok,meg nem is zavarja a pici a nagyobbat.Ha már nem eszik éjjel,és alszik rendesen,szerintem,akkor vidd át.Ha mondogatod a nagyobbnak,hogy majd vele fog aludni a tesó,akkor rá fog hangolódni a dologra.
2011. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne együtt legyenek, amíg sokszor kel a pici éjjel. Legyél te a picivel.
2011. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk még pocakban a tesó, de én úgy döntöttem először velünk lesz a kicsi a hálóban. Viszont később, amikor már átalussza az éjszakát is szerintem maradni fog, mert az egy dolog, h éjjel alszik. de egy kis csecsemő még napközben is sokat fog aludni és azt sem akarom, h a nagyot emiatt ki kelljen tiltani a szobájából, ahol játszani szokott.Szerintem addig, amíg a kicsi is napközben többször alszik marad velünk a hálóban.
2011. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én költöztem a picivel a gyerekszobába, a nagy pedig apával aludt a hálóban. Ez volt a terv, de...

Egy hét sem telt el és mi hárman aludtunk a gyerekszobában és apa egyedül a hálóban...

Nem akartuk, hogy a nagy irigyelje a kicsit, mert velünk alszik egy szobában, és igy elosztottuk őket köztünk. De nem épp úgy sikerült, ahogy terveztük...

2011. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia

a mi gyerekeink között 27 hónap van. Első perctől egy szobában alszanak. A nagy sohasem ébredt fel a babasírásra, pedig az elején még kétszer ébredt, és 5 hónapos koráig ébredt fel.

Ugyanúgy ha a nagy ébred valamiért sírva, a kicsikém se ébred fel rá.

2011. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem praktikus az elején külön szobába lennetek mert baktathatsz az éjszaka közepén ki tudja hányszor szoptatni.

azonkívül én személy szerint kicsit gonosz dolognak tartom a naggyal szemben egy szobába tenni őket, a kicsi miatt meg veszélyesnek.

borzasztó lehet a nagynak, hogy jött egy "betolakodó", szülők már nem csak vele foglalkoznak, nem csak őt szeretik és még éjjel is hallgathatja a sírást míg anya átcammog.


majd ha már alszik éjjel :)

2011. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27 hónap van köztük...első naptől 1,5 méterre alszanak egymástól. Sosem ébredetk fel egymásra pedig kb 3szor járkálok szoptatni, ott szoptatok,pelusozok...(kicsi most 6 hetes)
2011. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

25 hónap van köztük...


Első variáció: -egy szobában alvást terveztem, de a nagy mindig felébredt ha a kicsi mocorgott vagy nyafogott.


A második variáció az volt, hogy a kicsi velünk alszik, apa is és én is imádtam, ha ott szuszog köztünk, az éjszakai szoptatások is fantasztikusak voltak de a kicsi nem szerette ezt a közelséget (régen a nagy imádta)


A harmadik variáció(jelenleg): vettünk egy utazóágyat ami közvetlenül mellettem van, így mindenki alszik (kivéve persze az etetések)


A negyedik variáció majd az lesz (remélem), ha már a kicsi végig alussza az éjszakát visszaköltözik a gyerekszobába.

2011. okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13 hónap különbséggel rögtön egy szobába tettük őket. Másnap rögtön külön! Felébrednek egymásra, és akkor mindkettő ordít. Most egymással szemben van a szobájuk, de még így is van, hogy felébresztik egymást. Hál' Istennek ritkán ébrednek fel éjszaka, de akkor azonnal rohannom kell, ha nem akarok szinkronordítást. (5 és 18 hónaposak most)
2011. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!