Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más 3 hónapos baba is aki...

Van más 3 hónapos baba is aki keveset eszik mégis hízik? Nem sok az a 150 g kilogrammonként amit írnak és mondanak a szakkönyvek vagy védőnők?

Figyelt kérdés
A 3 hós babám anyatejes, egy nap kb. csak 600-650 ml-t eszik. 3800 gr-mal született, 3 hónaposan volt 6200 gramm. Nem eszi meg a 150g-ot kilogramonként mégis hízik rendesen, minden nap van kaki is. Ezt a 150 g átlagos evést ki határozta meg? Más babája eszik ennyit? Akárhogyis számolom, mi nagyon keveset eszünk a súlyához képest, nem? Igaz, nyugodt, kiegyensúlyozott a babó, nem nagyon szokott sírni, erre nem megy el az energia.
2008. nov. 22. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én picim sem az előírtaknak megfelelően eszik,mégis gyarapszik rendesen. 2850gr-mal született,11 hetesen 5,00 kg,szóval ő is szépen gyarapszik,kiegyensúlyozott,nyugodt baba.

Ameddig hízik a picur,sztem te se foglalkozz az "előírásokkal",minden gyerek más,a lényeg tényleg az,hogy ha jókedvű,nem fogy,akkor nincs gond.


Üdv és jó babázást

2008. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az en kisfiam 2.5 honapos es 6.4 kg. Szuletesi sulya 3.4 kg volt. Nem eszi meg o sem a 150 g-ot kilogramonkent, megis szepen fejlodik. 2 hetes koraban volt nalunk a doktor nenije, es elszornyulkodott azon, hogy a kicsi csak 70 g-okat szopik egy evesre, es nem 90-et, ahogyan akor korahoz kepest kellett volna..megsem sovany, nem kicsi, szoval szerintem inkabb az a lenyeg, hogy milyen a tejed, te hogyan taplalkozol. Akor a dokineni azt tanacsolta hogy egeszitsem ki tapszerrel, mert hogy biztos nincs eleg tejem, de orulok, hogy nem fogadtam meg a tanacsat, mert masoknak apadt mar el igy a tejuk, a babam pedig nagyon szepen fejlodik, meg ha nem is eszi meg a 150-et kilogramonkent.
2008. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez függ a babától, meg attól, hogy mennyire erős a tejed. Az enyém 3 hónapos korában 200-220 gr-ot evett étkezésenként, pedig kb 150-160-at kellett volna. Mondjuk jól meg is nőtt!
2008. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


3 hónapos kislányom (tápszeres) 120-130 ml eszik nem fogad el többet ráadásul este -10 től reggel 8-ig alszik. Most 5050g nyugodt mosolygós mozgékony baba. Dokinéni szerint nem baj ha kevesebbet eszik. minden gyerek más fiaim nagy zabagépek voltak:)

2008. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!