Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vizsgálatok/oltások...

Milyen vizsgálatok/oltások várnak egy újszülőttre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 34 hetes terhes vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy milyen vizsgálatok és oltások várnak a babára a kórházban és a hazamenetel utáni időszakban? Kb mikor jön ki a védőnő és a gyermekorvos (már ha ő kijön)? Azért is kérdezem, mert sok helyen olvastam, hogy nem csinálnak meg kötelező vizsgálatokat a virus miatt. Köszönöm szépen! Sajnos nem tudok menni védőnőhöz a helyzet miatt :(
2020. ápr. 20. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Védőnő köteles 48 órán belül kimenni. Mondjuk mi péntek délben értünk haza, mégis csak hétfőn jött ki. Orvos nálam nem jött ki, hanem mentünk a csecsemő tanácsadásra 9 naposan. A saját orvosát kell megkérdezni. Első oltást a kórházban kapja. Aztán két hónaposan lesznek még kötelező és választható oltások. 6 hetesen a rota választható, ha beadják ilyenkor. Nekünk beadták volna, csakhogy elfelejtette kiírni a doki...

a kórházban megvizsgálják, aztán a gyerekorvos, amikorra megbeszélitek.

2020. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem csináltak meg semmit

Oltast kap

Ennyi

Skype-on

Messengeren videohvasban tartjuk a védőnővel a kapcsolatot.

1. Hónapos státusz elmaradt

A 6 hetes Uh a babának az orthopedia a csípőszűrésnek ematad

Pedig gond van bele

Mindenhol volt időpontunk is.


Magzati korban szíveltérést diagnosztizáltak

Azt sem biztos, hogy megnézik

Májusra van időpontunk..

2020. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

atyaég, kitartást nektek kedves második :(

És ezeket vajon magánúton el lehet intézni?

2020. ápr. 20. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nagyvárosban lakok (Debrecen) hetek óta azt olvasom egy nagy kismamás fórumon, hogy magánban sincs csípőszűrés, visszamondogatták az időpontokat. Amúgy jól leírták előttem milyen vizsgálatok kellenének, de szerintem ezeket sajnos most nem fogják elvégezni. Az oltást megkapja, azt most az enyém is kapott. Annyi, hogy nekünk pl a kórházban hallásvizsgálat sem volt, mert hétvégén engedtek ki minket, választhattunk hogy a kórházba megyünk vissza kontrollra vagy magánba, én magánba vittem, most nem tudom, hogy pl ilyen téren mi a helyzet, gyanítom az mint a csípőszűréssel. Sajnálok mindenkit, aki most szül vagy van újszülöttje, kitartást nektek!
2020. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a kórházban volt csípőszűrés, hallásvizsgálat, hazajövetel előtti nap bcg oltás, és pont a hazajövetelünk napján volt egy vérvétel is neki mert kicsit sárga volt, ennek az eredményén múlott hogy hazaengednek e.

Szombaton jöttünk haza, hétfőn jött a védőnő, kedden a gyerekorvos. Rá 1 hétre be kellett vinnem a védőnőhöz mérickélni. De ez is változó, mert sok helyen a védőnő hetente házhoz megy. Aztán 1 hónaposan státuszvizsgálat, ott kiderült hogy enyhe szívzörejt hall a gyerekorvos, biztos ami biztos menjünk kardiológiára. De közben 6 hetesen voltunk a csípő-has-koponya szűrésen is.

Mindenről időben tájékoztatni fognak!

2020. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia

Először is szeretnék gratulálni a kicsihez 🙂.

Én körzetileg Gyöngyöshöz tartozok bár nem vagyok városi. Januárban született a kisfiam, pénteki napon. A kórházban másnap szombaton volt hallás vizsgálata, illetve aznap vitték BCG oltásra. Vasárnap délelőtt a gyermekosztályos gyermekorvos jött vizitre, ő döntötte el, hogy ki mehet haza ki nem. Nekünk aznap beutalót írt a Heim Pálba, mivel van az oldalán egy nagyobb anyajegy hasonló az apjáéhoz ( kinézetre, férjemnek a hátán van), illetve beutalót írt ortopédiára, mert csípőszűtésnél lazának érezte a csípőjét, valamint amíg ortopéd orvos nem vizsgálta meg terpesz pelenkát kellett hordania (ha szükségetek lesz rá gyógysegédeszközösnél kell keresni ott is legtöbbször rendelnek). Ezenkívül minden rendben volt aznap haza is engedtek minket délután. Másnap Hétfőn már járt kint nálunk a védőnő "gyermekszemlén", illetve onnantól, még három hétig heti egyszer kijött. Először egy hónaposan kellett vele bemennem vizsgálatra, ott lemérték súlyát/hosszát, fejtérkörfogatát, megnézték a kutacsát. Aznap adott a védőnőnk tájékoztatót a további vizsgálatok rendjéről (mikor mit csinál), illetve tájékoztatást a kéthónapos korában lévő két kötelező oltásról. A háziorvosunk megelégedett a fiunk zárójelentésével, ő nem vizsgálta meg. Illetve a fogadott gyermekorvosunk jár ki havi egyszer ellenőrizni a fejlődését (a háziorvosunk mégis csak belgyógyász). Ő szintén megnézte a zárójelentést, amibe a kövi gyógyszerek voltak írva a kicsinek: Konakion; BioGaia; Vigantol oldat; Pantenol hab. Ezek közül azt mondta, hogy ha szoptatással táplálom a babát a BioGaiat ne adjam neki (hasfájás ellen lenne), mert az csak akkor használ ha táppal van etetve, mivel ugyanazt az anyagot tartalmazza, mint az anyatej. Helyette az Espumizan oldatot ajánlotta hasfájás esetére. A Konakion feltétlen fontos az elsőt a kórházban beadták neki a kövi adagot 1 hetesen kellett beadni utána havonta egyet addig amíg csak szoptatással (vagyis csak anyatejjel!) van táplálva. Ez szájon át adható injekció, olyan vérzések megelőzésére és kezelésére használják, amelyek K-vitamin-hiány miatt, vagy újszülöttek és csecsemők esetében a véralvadási rendszer fejletlensége miatt alakulhat ki. Ne ijedj meg ha ezt felírják viszont országosan hiánycikk (nincs pótlása sem), csak említsd meg az orvosodnak/védőnődnek. Nekünk is a védőnőnk intézte, hogy legyen, mert januárban hiánycikk volt. Vigantol oldatra napi egy cseppet mondott, mert az D-vitamin forrás a babának, feltétlen szedje. A Pantenol habra pedig azt mondta csak akkor használjuk ha száraz a bőre a picinek. A kijárási korlátozás előtt sikerült eljutnunk ortopédiára, ott azt mondta az orvos, hogy minden rendben a csípőjével. A járványhelyzet miatt pedig a Heim Pálba nem tudunk eljutni. Mikor bejött a járvány miatti kijárási korlátozás a védőnővel csak telefonon tudtunk konzultálni, itthon házilag kellet megmérnünk súlyát hosszát stb. Legközelebb 2 hónaposan KELLETT VOLNA megkapnia két oltást, de a járvány miatt az egész csúszott egy hetet. Végül megkapta a két oltást, az egyik oltás: PCV; a másik: Diftéria, Pertussis, Tetanus, IPV, H. influenzae B. Az oltások után írtak fel a kicsinek lázcsillapítót ha az oltások miatt belázasodna (hálistennek nem volt rá szükség). Két hónaposan volt kint megint a gyerekorvos, mindent rendben talált. Illetve múlthét csütörtökön (egy nappal azelőtt, hogy betöltötte a 3 hónapos kort) megint volt kint vizsgálaton. Akkor írt tápszer receptet (sajna hó elejétől ki kell egészítenem vele az étkezést, mert hiába van sok tejem nem laktatja), valamint megemlítette, hogy be van gyulladva az ínye, várható a fogzás. Azt is monndta, hogy ne ijedjek meg az első fog kibújása 3-18 napig is eltarthat. Ha nagyon fájna az ínye írt neki Otipax fülcseppet, egy cseppet kenjek szét az ínyén (vény nélkül kapható, illetve annyit mondott gyógyszertárban magamnak kérjem), valamint ez esetleges fülgyulladásra is használható. Emellett írt még Cebiont C-vitamin forrásnak, és megemlítette h következő vizsgálatnál már lehet, hogy javasolja a gyümölcsöket. Azóta mi sem voltunk vizsgálatokon. Ahogy az előttem válaszolók is mondták vannak olyan oltások, amiket kifejezetten a szülőknek kell kérniük, de a jelenlegi járvány miatt CSAK a kötelező oltásokat adják be, azt is megpróbálják mindig húzni egy kicsit.

Kitartást a hátralévő időhöz, pihend ki magad (miután megszületnek felejtős az alvás egy időre 😅) és előre is sok sikert kívánok, valamint további jó egészséget nektek.

2020. ápr. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!