Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom jóval idősebb mint...

A párom jóval idősebb mint én, van 2 gyereke, az első feleségtől. Én nem szeretnék gyereket, de ő mondogatja hogy nem lenne baj ha lenne. A nagyszüleim szerint nem szeretem mert akkor szülnék neki gyereket. Ti hogy állnátok hozzá ehhez a dologhoz?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 22. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mit jelent, hogy jóval idősebb? Mióta vagytok együtt? Időszerű lenne a gyermekvállalás? Előtte sem akartál gyereket, vagy csak vele nem?
2020. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy valaki azért nem akar gyereket valakitől, mert nem érzi olyannak a kapcsolatot, amibe gyereket érdemes vállalni. De olyan is van, hogy valaki egyszerűen csak nem akar gyereket. Ezt csak te tudhatod, hogy nálad mi a helyzet. Ha tényleg nem akarsz szülni, akkor jó választás lehet egy olyan pasi, akinek már van két gyereke, ő már nagy eséllyel nem akar többet. Azért mondja, hogy, nem gond ha szülsz, mert tudja, hogy a legtöbb nő szeretne anya lenni.
2020. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg egyedül neked van közöd a saját méhed tartalmához!
2020. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előtte sem szerettem volna senkinek gyereket szülni, egyszerűen hogy is mondjam ezt, nem érzem azt,hogy belőlem jó anya lenne. Nem volt előttem igazi példa, mert az anyám eldobott, az apámat pedig nem is ismerem. A nagyszüleim neveltek fel. Nagyon jó a kapcsolat közöttünk a férjemmel, nem érzek bizonytalanságot vele kapcsolatban,és én ugyan ez érvényes a magam részéről is. Egyszerűen valahogy nincsen meg bennem valami, ami a többi nőben megvan a kisgyerekvállalás terén.
2020. ápr. 22. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak rajtatok múlik. Ha ő mindenáron gyereket akarna tőled, de te nem szülnél neki, akkor mondhatná ezt a nagyanyád, bár akkor is max annyit mondhatna, hogy nem illetek össze.


De a te párod szerintem nem akar mindenáron több gyereket, csak úgy van vele, hogy ha nagyon akarsz szülni akkor szüljél, ő nem akarja elvenni tőled a lehetőséget, hogy anya légy.


A férfinak már van gyereke, ráadásul kettő is, ilyenkor egyértelmű, hogy rábízza a nőre a döntést, hogy akar-e saját gyereket, vagy nem.

2020. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kenyszerbol ne vallalj gyereket. Ezt egyebkent gondolom a ferjed is tudta mielott elvett. Itt amugy is sok mindent szamba kell venni mivel mar van 2 gyerek akiert felelos. Es az is lesz orokke. Pl: miert valt el elozo felesgtol, ha ott hagy teged is birnad e egyedul, anyagilag kepes lesz 2 csaladot eltartani, milyen a kapcsolatod az o gyerekeivel stb.(ne erts felre, nem ítélkezem, nem ismerem a ferjed hatteret, csak ezek ilyen alap kerdesek amiket en feltennek magamnak) Egy kapcsolatom volt ahol mar adott volt egy gyerek. Soha tobbe nem csinalnam. Nekem rossz elmeny volt. De ez velem tortent. Ismerek boldog parokat is hasonlo helyzetben
2020. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem azon múlik a szerelem, hogy valaki szül-e gyereket a kapcsolatba vagy sem...

Én úgy gondolom, hogy a gyerekvállalás mindig két ember döntése kell, hogy legyen. Ha már egyik nem akar gyereket, akkor ott azt a döntést el kell fogadni, amennyiben ezt a másik fél nem tudja elfogadni, akkor egy olyan társat kell maga mellé választania, aki akar szintén gyereket. Úgy nem megy, hogy az egyik akar, a másik nem.

Ha te úgy érzed, hogy nem akarsz, akkor az nem. Ez nem jelenti azt, hogy nem szereted a párod. És az ő esete valóban más. Már van 2 gyereke. Nem úgy van, hogy nincs egy sem.

Viszont személy szerint úgy gondolom, hogy attól, hogy nem volt előtted megfelelő példa az anyaság terén, szerintem még simán lehetsz jó anya. Hisz attól, hogy téged a nagyszüleid neveltek fel, nyilván ugyanúgy láttál pozitív, illetve negatív példát magad előtt, amit tudsz alkalmazni a saját gyerekednél, vagy éppen kerülsz.

De ez csak a te döntésed.

2020. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán azért is egy olyan férfival jöttél össze, akiknek van már gyereke, mert te tudtad, hogy ezt úgysem adnád meg neki. Ez így helyén is volna, ha ő sem akarna. Vagy neki sem fontos, de ha mégis becsúszna, az sem lenne baj? Persze még akár az is lehet, hogy akarsz gyereket a későbbiekben. De ha nem, az sem gond, de ezt mindenképpen tisztázni kell kettőtök közt. A külső véleményekkel meg ne foglalkozz, ez a te életed.
2020. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!