Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mézes cumi altatáshoz. Ti mit...

Mézes cumi altatáshoz. Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a babám, anyukám gyakran vigyáz rá mivel együtt lakunk. Rájöttünk hogy amikor ő vigyáz rá úgy altatja hogy mézezi a cumiját. Nem tudni mióta. Ezt nekünk nem említette, véletlenül tudtuk meg. Többször említettem már neki hogy bizonyos ételek, köztük a méz adása tilos a babáknak de úgy tűnik nem foglalkozik ezzel. Meg vagyunk döbbenve a párommal. Ti mit tennétek a helyünkben?
2010. júl. 27. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Azt legalább meg mondja, hogy miért mézezi??

Nagyon kiakadnék és soha nem engedném, hogy vigyázzon a babámra, ha megbízhatatlan a nagymama!

Bajt is csinálhat, esetleg allergiás is lehet a babád!

2010. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

a méz egy éves kor alatt okozhat bénulást, botulizmust. nézz utána a neten és nyomtatsd ki neki, mit tehet az unokájával.

amúgy nem értem,minek mézezi,nem hinném,hogy ettől gyorsabban elaludna a baba. biztos mondja majd,hogy titeket is igy altatott és semmi bajotok nem lett.... de neked ezt nem kell engedni.

2010. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha ilyen megbízhataltan a mama, akkor inkább nem hagynám rá alvásidőben, de lehet, hogy máskor sem, ha nem azt teszi, amit a szülők kérnek tőle. Hihetetlen, hogy némelyik nagymama nem fogja azt fel, hogy ha vállalja a gyerekvigyázást, akkor azt kell csinálnia, amit a szülők mondanak, és amit a szülők nem engednek, azt nem csinálhatja. A legdurvábbnak azt tartom, amikor ráadásul titokban mégis csinálják. Nem tudom, hogy gondolják, hogy felülbírálhatják a döntéseiket, oké, hogy az unoka szülője a nagymama gyereke, de már felnőtt, hadd döntse már el, hogy mit lát jónak.
2010. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

A méztől nem lesz semmi baja,ez csak egy újabb "tiltás". A mézet azért nem ajánlják a babáknak,mert vizet von el a szervezetből. A mézes cumi is csak azért nem jó,mert árthat a jövendő fogainak.

Az pedig,hogy mit nem ehet a baba,attól függ,hogy az anyuka a tápszergyárak reklámjainak hisz,vagy a jól bevált tapasztalatoknak.

Nekem egyéves a lányom,a fiam kettő. Soha nem kaotak tápszert,és úgy etettem őket,ahogy engem is az anyukám. Mindkettő erős,egészséges. A lányom 9 hósan,a fiam 12 hósan már szaladt,mint a kisnyúl. Betegek sem voltak,legfeljebb megfáztak. Semmire nem allergiásak.

És nem csak én vagyok az egyetlen anyuka,aki így eteti a babáját.

2010. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

En nagyon nagyon erzekeny vagyok az ilyen helyzetekre!!!

Ha valaki nem tartja be a jatekszabalyokat nalam az kiesett a jatekbol...lehet az barki!!

En is betartom, pedig biztos konnyebb lenne megszegni sokszor, de itt nem az en/parom/anyukam/anyosom stb erdekeit nezzuk....

Ha nem erik meg, hogy akar eletveszelyes helyzetbe is kerulhet emiatt akkor eltiltanam a babamtol.

Viszont ha allergis valamire gyorsan kiderul(hozzateszem a mez az egy alattomos dolog, nem minden uveg mez tartalmazza a veszelyes bakteriumokat).

Beszelgess el anyukaddal errol.Lehet, hogy nem vette komolyan a figyelmeztetest...de ha ezek utan apro jelet is latod annak, hogy meg mindig nem hajlando a Ti jatekotokat jatszani, legyel hatarozott!!!

2010. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
nem hagynám többet a picimmel,az tuti!!!!!!!!mégha veszekedés is lenne belöle.Ne hagyd magad!!!!!!!
2010. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Én is megvívtam a magam harcát az anyósommal, ami sokkal nehezebb volt, mintha a saját anyukám lenne.(ő már nem él sajnos) Szóval neked is meg kell tenned, a gyereked érdekében! Az a baj, hogy ők más korosztály, teljesen más szellemben más szabályok között nevelték a gyerekeket, és nem értik, hogy bizonyos dolgokat most miért nem szabad, amikor régen lehetett. Én háklis vagyok nagyon ilyenekért, vagyis amit én nem engedek és ő igen. Nálunk is ment hónapokig a dolog, hiába mondtam hogy ne ültesse, ne áltassa a gyereket amíg nem tud, meg ezer más volt, nem érdekelte, sőt azt mondta ezek hülyeségek. Az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy a hátam mögött etette olyannal amit még nem evett. Én balhét csináltam, azóta megváltozott minden, tudják mi a helyzet.

Nem azt mondom hogy vessz össze vele, de nyomatékosan mond el újra, hogy ez nem jó (fogak, botulizmus, rászokás, stb miatt) és ha ezek után sem érti, akkor én biztos nem hagynám, hogy ő altassa a babát.

2010. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát nagyon egyszerű, hogy mit tennék: többet nem maradna egy percre se kettesben a gyerekkel.

Ennyi.

2010. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Teljesen kész vagyok, nem tudom hogy beszéljek vele mert nem tudja hogy megtudtuk a dolgot (egyébként egy ismerős figyelmeztetett minket akinek elkotyogta). Nehéz lesz megoldani de elhatároztam hogy nem fogom kettesben hagyni többet a babával. Ki tudja, ennyi erővel lehet hogy már tehéntejet vagy fekete teát is itatott vele... :( Nagyon megrendült a bizalmam mert a hátam mögött művelte annak ellenére hogy sokat beszélgettem vele a baba étkezéséről és már az is többször szóba került hogy mézet nem szabad és hogy miért nem :(
2010. júl. 27. 23:05
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Hogy mit tennék?Nem hagynám kettesben a kicsivel!Ilyet!Korrekt a Mama,mit ne mondjak!Az biztos,hogy előttem nem állna meg jó ideig.Igaz,én szókimondó,nagy szájú vagyok.De ha nem lennék az,ha a gyerekemről lenne szó tuti anyatigrissé válnék.2 gyerekes anyuka
2010. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!