Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mézes cumi altatáshoz. Ti mit...

Mézes cumi altatáshoz. Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a babám, anyukám gyakran vigyáz rá mivel együtt lakunk. Rájöttünk hogy amikor ő vigyáz rá úgy altatja hogy mézezi a cumiját. Nem tudni mióta. Ezt nekünk nem említette, véletlenül tudtuk meg. Többször említettem már neki hogy bizonyos ételek, köztük a méz adása tilos a babáknak de úgy tűnik nem foglalkozik ezzel. Meg vagyunk döbbenve a párommal. Ti mit tennétek a helyünkben?
2010. júl. 27. 22:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Én is nagyon pipa vagyok az ilyesmire...én mindig megmondom a magamét, nem érdekel, hogyha sértődés lesz belőle...mert nem magukkal tolnak ki, hanem az unokájukkal, ha megengednek mindent vagy olyat adnak neki amit nem szabad! Nyilván, ha csak megnyalatják vele, attól nem lesz baja!

Na nálam akkor ment fel a pumpa, mikor a keresztlányunkkal, akinek még akkor foga sem volt, cukrot adtak kiskanállal! Vagy ebéd előtt csokit, cukrot adtak neki, és csodálkoztak, hogy semmit nem evett!! :S

Na az én lányommal ezt nem fogják csinálni, mert akkor nagy veszekedések lesznek, ha a szóból nem értenek!

2010. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kedves 66%-os okos anyuka... 9 hónaposan már szaladt a gyereked... ja, és az abc-t is oda-vissza tudta, igaz? Hagyjuk már Irénkét!

És olvass utána, drága anyuka, hogy a mézet miért is nem szabad adni a babáknak!! Nem azért, mert vizet von el a szervezetből. BOTULIZMUSRÓL HALLOTTÁL MÁR???? Szerintem azt sem tudod, mi ez a szó!

2010. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Anyukakat nehez meggyozni, tudom, milyen farasztoak tudnak lenni.

En a helyedben "mézmentesíteném" a lakast. Ha nincs otthon méz, nincs mibe martogatni a cumit.

Persze tudom, hogy elmehet venni egyet, de azert az csak "macera", ami megmarad a fejebe.

Ha rakerdez, hogy miert nincs otthon mez, akkor mondd meg neki: "mar mondtam, hogy nem szabad mezet adni a gyereknek, azert nincs itthon mez. Vagy megerted vegre, vagy folytatjuk ezt a eldugom a mezet-veszek mezet jatekot, amig a gyerek 1 (2,3 stb) eves nem lesz."

Az a leghatasosabb, ha akkor nezel szet a lakasban, mielott utnak indulnal - nehezebb egy kisgyerekkel csak ugy pusztan a mezert elszaladni a boltba.

2010. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%
Utolso vagyok: fejeben! Megmarad a fejeben! (tehat emlekezni fog ra,es ezt talan segit).
2010. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Elajándékoztam az összes mézet amit itthon találtam, boltba meg nem tud menni, mi vásárolunk be neki is. De ezzel nincs elintézve, sor más dolog van amit művelhet a kicsivel a tudtunk nélkül. Próbálok beszélni vele de irtó nagy sértődés lesz már látom előre :( És köszönöm a válaszokat, látom nem vagyok egyedüli anyuka akiben ilyesmitől felmegy a pumpa, és túlaggódósnak sem tartom magam, ráér még az a pici ezt-azt enni, most minek kockáztatni!
2010. júl. 28. 11:24
 16/17 anonim ***** válasza:
A kicsi egészsége,és a Ti nyugalmatok megér egy kis sértődést...talán elgondolkozik rajta,hogy min is kellene változtatni!
2010. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Többet nem engedném ,hogy vigyázzon rá...ha én azt mondom valamire,hogy nem,akkor nem!!!!!!!!!!Ott tutira elvágná nálam magát ...végleg!
2010. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!