Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen tusfürdőt/testápolót...

Ki milyen tusfürdőt/testápolót/olajat használ az újszülött babának?

Figyelt kérdés
Nem vasaroltam ilyeneket, mert azt gondoltam majd a doki felírja meg szülés előtt. De mivel nem talalkozok mar csak szülés után a gyerekorvossal, igy megis be kellene szerezni valamiket. A Dora Natura termékeket nezegetem. Illetve ti hasznaltok babaolajat? Ha igen, milyen rendszeresseggel. Azt olvastam múltkor, hogy azt nem is szabadna :/ köszönöm!
2020. ápr. 24. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk úgy kellett, hogy mikor megszültem és már tudtuk mikor megyünk haza, akkor kellett elmennie a páromnak az orvoshoz és felírta a recepteket plusz megmondta, hogy mikor vigyük be a babát. Amúgy sima gyógyszertári fürdető és popsikrémet írt, te is be tudod szerezni. Olajat vettünk, de eddig még nem használtuk.
2020. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszertari fürdető nekünk nem annyira jött be, de azért elhasználtuk. Mi Dm / rossmann sajátmárkás sensitive tusfürdőt használunk, es neha amikor szárazabb a bőre, akkor a sajatmarkas sensitive testapolot. Nalunk kell az olaj fürdés előtt, mert száraz bőrű a baba, abból is a dm-eset használom, de a gyógyszetári olaj is teljesen jó.
2020. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Én utáltam a gyógyszertári dolgokat, tele vannak mindenféle vegyszerrel, a fürdetőkrém állagától meg egyenesen rosszul voltam. Azt mondjuk elhasználtuk, de a popsikrémet ha ötször rákentem, sokat mondok. Mi Dora Naturát használunk, szeretem a tusfürdőit is, szépen rendbe tette a kislányom ekcémáját. Mondjuk amíg újszülött, nagyon pici volt, addig csak akkor fürdettem tusfürdővel ha nagyon bekakilt vagy nagyon tejes lett a nyaka, amúgy sima vízzel öblítettem csak. A körömvirágos és levendulás popsikrémet nagyon szeretem, illetve sokat használom a 13-as krémet is, szerintem zseniális - nekem és a babának is. Olajat szinte soha nem használtunk, egyszer-egyszer a fülét, köldökét kitörölni max mikor már idősebb volt. Amúgy testápolónak Bioderma ABC derm baba testápolót használok, az arcára meg Weleda Calendula arckrémet, ha nagyon kifújja a szél. Igyekszem a lehető legkevesebb kemikáliát a gyerekre kenni, de ha kell, hát kell. A Dora Naturát bátran ajánlom, én mindig onnan rendelek.
2020. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári fürdetőt használtam ( az egyben testápoló is) babaolajból Niveát vettem,azt csak párszor használtam és csak babamasszázsra mert hasfájós volt a kicsi
2020. ápr. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha úgyvan, hívd fel a dokit, kiírja a recepteket, persze most a te nevedre mert ugye a babának még nincs tajszáma, (kell alkohol is, vagy ha te más orvosnál van, irasd ki a sajátoddal) felrakja felhőbe, és ki lehet váltani a gyógyszertárba. Vagy ha ez nem megoldás arrafele, valaki ugorjon be a receptekért és váltsa ki, ne te menj érte:)
2020. ápr. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem használtam a gyógyszertári dolgokat. Mi hetekig voltunk kórházban mielőtt hazamehettünk, és ott javasolták a nővérek, hogy sem a gyógyszertári sem a jhonsons termékek nem jók. Így pl tusfürdőből Gabit használtam, meg neogranomont az elején. De csak a vízbe tettem, közvetlenül a bőrére nem kentem, amíg nem kezdett kúszni, ahogy krémeket is csak akkor használtam ha a bőre igényelte.


Olajat pár napig használtam a koszmós fejbőrre aztán rendbe jött, egyébként azt sem használtam.


Nyilván ez csak az én véleményem, nem azért írom mert így kell csinálni, de olyan tökéletes a bőrük, kár elrontani az elején mindenféle kemikáliával. Azt pedig úgy is látja az ember mikor igényli a baba bőre az ápolást.

2020. ápr. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
A gyógyszertári készítményekben semmi vegyszer nincs. Többször készítettem már. Ne terjesszetek valótlan dolgokat.
2020. ápr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

7 vegyszer nincs, de kőolajszármazék?

Biodermát használtam testápolónak, mert ekcémás lett a bőre. Popsikrémnek sudocremet. A haja koszmós lett arra sima napraforgóolajat. Én az első 3hónapban sima vízben fürdettem. Sztem annyira érzékeny még a bőrük, hogy az első hónapokban felesleges minden illatbombával sokkolni őket.

2020. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárit használtuk de nekünk nem adtak kikevertet csak naturland-osat, aztán Gabi-Sat de attól piros foltok lettek rajta úgy 1 hónap után és vissza álltunk a naturlandra azóta is azt használjuk és jó is. Testapolonak a la roche posay-t mert nagyon száraz bőre volt (1 héttel túl hordtam)
2020. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszertári fürdetőn kívül semmit nem használtam. Popsira sima gyógyszertárit, ennyi. Nem láttam szükségét, gyönyörű volt a bőre.
2020. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!