Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fürdetőt és popsikrémet...

Milyen fürdetőt és popsikrémet használtatok az újszülött babátoknak? Használtatok külön sampont?

Figyelt kérdés

Több, ellentétes információt kaptam eddig. Abban a kórházban, ahol szülni fogok, tudom, hogy La Roche-Posay fürdetőt használnak az újszülötteknek, de annak elég borsos ára van. Mások ajánlottak Rossmann/DM saját márkás babafürdetőt, de volt, aki a gyógyszertári mosdókrémre esküdött.

Ti mit használtok? Van külön samponotok is?

A másik, a popsikrém, ami szintén vegyes. Érdemes pl. Sudocremet használni (szintén elég drága), vagy jó a gyógyszertári keverős is?

Első baba lesz, így minden véleményt/tapasztalatot szívesen fogadok! :)


Köszönöm szépen!



2020. ápr. 27. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Én gyógyszertárit használok mindkettőből a Kállai popsikrém nekünk bevált 8 hónapos a kislány de nem volt még piros a popsija.

Illetve 1-2 hónapos koráig kamillás vízben fürdött, jócskán hígítva mert amúgy szárítja a bőrt, majd ezután használtunk és azóta is patikai fürdetőt.

Külön sampont én nem használok... 🙂

2020. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

6 hetes korig azt amit az orvos írt fel. Aztán 6-13. hétig a dm babylove fürdőjét használtam de annak nem volt illata így váltottam a Dove baby-re. Most is azt használom sampon is egyben. Nagyon jó illata van, másnapi fürdetésig illatozik a babám :D

6.hétig gyógyszertári popsikrém, utána Sudocrem-et használtam. Ez az egyetlen, ami használt a pirosodására.

De ez mindenkinél egyéni mi válik be. Ismerősöm pl. végig gyógyszertári kencéket használt.

2020. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az első 3hónapban semmilyen tusfürdőt nem használtam. Az első fiamat be kentem a gyógyszertárival és allergiás lett rá. Vörös hólyagos volt az egész teste. Koszmóra sem vettem meg a sampont sima napraforgó olajjal kentem be. Popsira sudocrem. Nem olcsó viszont nagyon sokáig elég. Én a Biodermát használom tusfürdőnek a későbbiekben. Szintén borsos ára van, de ez is nagyon sokáig elég plusz minden pénzt megér, hogy ne szenvedjen utána a gyerekem.
2020. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Gyermekorvos által felírt fürdetőt és popsikrémet használtunk.
2020. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Gyógyszertári fürdetőkrém+popsikrém. A gyerekorvos egyből ezeket írta fel. Sampont nem használtam, csak sima vizet a fejmosáshoz.
2020. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

7 hetes a lányom. Fürdéshez nem használunk semmit, csak vizet. Amikor sok volt nagyon a tejem, akkor fejtem és azt még beleöntöttem a vizébe. Koszmóra szintén napraforgó olaj (hidegen sajtolt van itthon).

Popsikrémet nem használunk, mosható pelenka miatt nem kell, csuda szép a bőre.

Igazából szerintem szinte mindegy mit használsz, amíg nem tapasztalsz allergiás tüneteket.

2020. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Gabit mindenből.

Ebben nincs kemikalia. Nem úgy mint a Johnsonban.

2020. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Gyerekorvos altal felirtat sose hasznaltam

La roch posay lipikart hasznaltam. Vagyis hasznalok a mai napig. Bioderman gondolkoztam meg de eszmeletlen sok illatanyag van benne nem szeretem

2020. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Kb 2 hónapos koráig gyógyszertári fürdetőt használtam, és Bepanthent. Most 5 hónapos, és Dora Natura körömvirágos fürdetőt +Bepanthen/Neogranormon popsikenőcs. 2 hónapos kora óta Dove baby sampont, illetve mivel koszmós, minden második hajmosásnál Babé sampon. A koszmó elmúlt, de hogy fenntartsam az állapotot, használom még, ami amúgy nagyon szuper! :)
2020. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! 😊
2020. ápr. 28. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!