Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásban visszamaradott lenne?

Mozgásban visszamaradott lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsim 5 hónapos. Már elég korán elkezdett oldalra fordulgatni, 2 hónapos korában szépen ment neki mindkét irányba. 3hónaposan már hasra fordult. Utána visszont egy darabig nem volt hajlandó csinálni semmit. Ha hasra tettem, csak ordított, de próbáltam mindennap 4-5x 5percre letenni így is. Most 5hós,és csak a bal oldalára fordul, a jobbra csak nagy ritkán, és vissza is fordul a hátára olyankor. Hasra csak a bal oldala felé, jobbra sosem. Eddig szépen tartotta magát a könyökein, ujjai nyújtva voltak, azonban 1 hete csak repülőzik ökölbe szorított kezekkel. Továbbra is tartom magam ahhoz hogy így is legyen hason mindennap.

38.hétre született 3kg-mal.Nyaki hypotonia miatt neurológushoz járunk havonta (asphyxia miatt, meconiumos volt a magzatvíz) , aki annyit mond, hogy javulgat.. Tornázzunk. Minden gyereknek ugyanazt mondja. Nem sokat segít. Védőnő szerint nincs gond.

A lábikóit külön mozgatja, a kezeit nem szereti nyújtogatni, de ki tudja. Az egyik combján egyel több redő van, jeleztem gyerekorvosnak, és telefonon orthopédusnak is, azt mondták uh kellene, amit azonban a veszélyhelyzet miatt nem végeznek most el. Magánrendelőbe várok most időpontra.

Bocsi, ha túl kusza lett az írásom. Azt szeretném kérdezni, hogy más babája is volt/van így? Hogy valamit szépen csinált, aztán mintha kicserélték volna? Nem olyan izgő-mozgó mint a környezetemben lévő többi 5 hós baba :( mindenki legyint, hogy "ő ilyen személyiség" stb de engem nyugtalanít, valahogy úgy érzem nem stimmel valami, vagy csak túlságosan féltem, ugyanis van Becker-izomdystrophiás a rokonok között, és figyelek minden apró jelet...



#Mozg@s
2020. ápr. 27. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes lenne utána járni a dolognak.

6 hónapos korban kell tudnia forogni, azzal nincs elkésve.

Viszont a korai forgás valószínűleg nem akar átlagos volt 2 hónaposan, hanem valamilyen izomgond miatt.

Facebookon van egy mozgásfejlődéses csoport, érdemes lenne ott megkérdezni a szakemberektől.

2020. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy lesz, köszönöm!
2020. ápr. 27. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hipoton a kislanyom, koraszulottseg miatt(27.het) ugyh van nemi fogalmam a dologrol. Mi jartunk deveny toranra meg konduktorhoz is, igy 9 honapos korara mindent behozott, makk egeszseges. Viszont kellett az a fejlesztes. Viszont azt gondolom hogy nem kell ketsegbe esni, 6 honapos korara kell minden iranyba forognia, tehat meg van ideje. Sot igazabol koran is kezdte a babaf a forgast, ami inkabb feszes izomzatra jellemzo, mintsem hipotonra. Nem akarom megkerdojelezni, hogy hipoton e, csak leirtam. Amugy sok baba csinalja ezt, hogy megtanul valamit, bemutatja, aztan utana nem csinalja egy ideig. Be kell epulnie az idegrendszerbe. Szerintem egyelore nincs gond, de mutasd meg devenyesnek vagy egy masik neurologusnak az biztos megnyugtat
2020. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írod, hogy mondják tornazzgassatok. Ezt sikerül csinálni?


Közben sír?


A kézre olyan gyakorlatok vannak, hogy fej mellett nyújtás, mellkas előtt keresztbe húzás.


Forgast lehet gyakorolni pléddel, vagy úgy hogy elé nyújtasz valamit és úgy segítesz neki hátra fordulni.

Hasra fordulást pedig úgy, hogy oldalt fekszik a baba, felső lábát hajlitod, majd elkezded húzni hasra, addig a pontig amíg maga nem húzza át magát


Bocsi, lehet ezeket ismerted.


37.hetre született a lányom, ügyes, de nem egy turbó baba.

Szerintem ne nézd mások babáját legalábbis ne agyalj rajta túl sokat, mert 6 hónapos kor után rendkívül nagy különbségek vannak.


Természetesen majd szakemberhez vinni érdemes.

2020. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Torna közben nem sír, sőt élvezi is. A fejét nem tartotta születése után annyira, amennyire kellett volna. Szóval a gyakorlatok azt erősitik. A fejét gyönyörűen tartja amúgy.

2020. ápr. 27. 19:22
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki még visszalátogat ide.

Kerestünk szakembert, aki szerint az égvilágon semmi baja a picinek. Mára már tényleg aokkal több mindent tud megcsinálni, úgy tűnik ő más ütemben fejlődik csak.

2020. jún. 3. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!