Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor szellemileg visszam...

Most akkor szellemileg visszamaradott lesz a kislányom?

Figyelt kérdés
4 napja sírok, nőgyógyászt váltottam és a doki azt mondta a pajzsmirigy eredményeimre, amik a terhességem 7. hetében készültek, hogy nagyon rosszak. Készüljek fel rá, hogy a lányom szellemileg visszamaradott lesz, ő nem tartotta volna meg a helyemben a babát. Pajzsmirigy alulműködésem van már évek óta. Nem szedtem rendesen a letroxot a baj csak az, hogy egyszer nem védekeztünk és elsőre teherbe estem, holott más hormonjaim sincsenek rendben, az endokrinológusom azt mondta csak lombikkal lehet babám. A terhességem 7. hetében emeltem egy kicsit az adagomon de még így is kevés volt, a 8. héten emeltem úgy, hogy jók lettek az értékeim. Az endokrinológusomat megkérdeztem, ő azt mondta ez nem annyira vészes. Most akkor kinek higgyek? Annyira kétségbeesett vagyok! Nincs étvágyam, aludni sem tudok. 21h km.
2015. nov. 9. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nyugodtan jelentkezz be más orvoshoz, mond meg, hogy egy második véleményért jössz...

Aztán ha kell még egyhez. Habár a tényen sokat nem változtat 21 hetesen már sokat nem lehet tenni, de lehet megnyugtatnak vagy fel tudsz készülni ha még sem.

2015. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ha ezt mondta volna valaki nem tartom meg. :(
2015. nov. 9. 17:44
 3/14 A kérdező kommentje:
Kövezzenek meg, de én nem tudok felnevelni egy fogyatékos gyereket.
2015. nov. 9. 17:46
 4/14 A kérdező kommentje:
2 orvos a 3-ból azt mondta nem hiszi, hogy baj lesz, 1 meg azt, hogy fogyatékos lesz. Senki nem fog biztosat mondani.
2015. nov. 9. 17:49
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

amit most érzel, az aggódás, a szomorúság, mind érzi a születendő gyermeked is. Nem tehetsz róla, de ő már most a Te részed, és ha szellemileg visszamaradott is lesz, egyáltalán nem biztos hogy annyira, hogy ne tudjon teljes életet élni. A sógornőmnek 90%-ra mondták a Downt a babájánál. Makk egészséges lett, persze ő végig hitte hogy az is lesz, még magzatvíz levételre sem ment el, mert azt mondta, ő hiszi érzi hogy minden rendben van. Neked is ugyanígy kell hozzá állni a terhességedhez, és ha mégsem, akkor is a gyermeked, és mások sokkal nagyobb problémával nevelnek fel gyermekeket. És én hiszem azt is, hogy nem véletlenül vannak ők kiválasztva ilyen szerepre.

Egyébként 2:1 arányban mondták a rosszat, én már csak ezért sem aggódnék.

2015. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na az én történetem hátha megnyugtat: nekem azt mondta egy orvos, hogy annyira rossz a pajzsmirigyem, hogy nem lehet gyerekem, de ha lesz is, fogyatékos lesz. kb az összes többi orvos akihez mentem azt mondta hogy aki ezt mondta, az egy s...ggf..j. Azóta van egy 2 éves lányom, nem fogyatékos, és most várom a tesót.


Nyugi nem lesz gond. A legeslegrosszabb, hogy örökli a betegséget

2015. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De szedtél gyógyszert rá, nem? Elvileg hormonnal rendezhető.
2015. nov. 9. 19:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem a tsh-m túlműködést mutat, míg t4 nem termelődik elég, t3-ról ne is beszéljünk, mert t3 rezisztens vagyok, így letrox mellet trijodthyronint is szedek.
2015. nov. 9. 19:29
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Amelyik orvos ilyet mond, az egy kontar!!! Semmi baja nem lesz a gyerekednek! A diplomajat kene az ilyennek visszavenni. Ugyanez volt a problemam, elso trimeszterben vegig alulmukodtem, de nem kicsit, semmi baja a lanyomnak. Most 17-es zsh-val lettem terhes, de nem izgulok.
2015. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén reméljük, hogy egészséges lesz a kisbabád. Lehet, hogy a pajzsmirigyproblémád valamennyivel rontja az értelmi szintjét, de nem tudhatod, hogy 140-ről csúszik vissza 130-ra az IQ-ja, és akkor még mindig rendkívül okos lesz, vagy 100-ról 90-re, ami még mindig bőven átlagos, vagy esetleg 80, 70, vagy 60-as IQ-val éli majd az életét. Az utóbbi kettő már tanulásban akadályozottnak számít, nehezebben fog tanulni, a kémiai egyenletek és a magasabb matematika már nem lesz elérhető a számára, de még bőven képes lehet önálló életvezetésre, munkavállalásra, családalapításra.

Az egészséges kisbaba születésre akkor se ad senki garanciát, ha az anya pajzsmirigye és minden egyéb funkciója tökéletesen működik. Bármikor kialakulhat genetikai mutáció, történhet komplikáció a szülésnél, kaphat a baba súlyos, az idegrendszert is érintő fertőzést, és később is érhet bárkit olyan baleset, amitől szellemi képességeit elveszítve, ápolásra szoruló emberként éli tovább az életét.

Egyébként az endokrinológus mondta, hogy ne aggódj, ő pedig valószínűleg jobban meg tudja ítélni a problémád súlyosságát, mint a szülész. Neki talán egyszerűbb megoldásnak tűnik a "kockázatos" gyermek eltüntetése, de a lelki terhet neked kell viselni, mint ahogy azt is, hogy az életben amúgy sincs soha 100%-os bizonyosság.

2015. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!