Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tudtok mindenben az orvosho...

Ti tudtok mindenben az orvoshoz/védőnőhöz fordulni?

Figyelt kérdés

Eddig bármikor mondtam valami új dolgot nekik, hogy mi a baj, stb. Mindig csak azzal ráznak le, hogy a babák ilyenek... Mondtam hogy eddig nem sírt ennyit, és nem így, reakció: a babák mindig változnak! Biztos a hasa fáj... nem tagadom, lehet, hogy a hasa fáj, de eddig nem fájt neki. Sajnos teljesen úgy érzem, hogy mivel a baba nem tud beszélni, nem tudja elmondani panaszát, így nem foglalkoznak a sírással.. a másik meg, hogy már elvárná a doki, hogy 3-4 óránként szopizzon a baba, húzzam az időt, itassam vízzel... mindig kérdezi, hogy na sikerült? hát nem! sőt, két napja óránként szopizik :) ha ez neki most kell, akkor megkapja...

minden gyerekorvos ilyen, vagy keressek normálisat? mondjuk ebben az időszakban nem biztos hogy fogadna bárki...


2020. ápr. 29. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Sosem zaklattam ilyen marhaságokkal egyiket sem. A babák sírnak, változnak. Fájhat a hasuk, jöhet a foguk, zavarhatja az idegrendszerüket a mozgás- és a beszédfejlődés. Ez van.
2020. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Lehet hogy a gyakori etetéstől fáj a hasa. Gondolj bele, nincs ideje megemészteni már küldöd is rá következő adagot. Valóban lehet csak szomjas nem éhes. Ha nem kap vizet akkor próbáld ki hogy csak max 2-3 percre teszed mellre. Ha megnyugszik csak szomjas volt ne terheld feleslegesen az emésztését.
2020. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nalunk pont a tul ritka szopitol fajt, en nagyon szerettem volna, hogy csak 3-4 orankent kerje, aztan tobb het utan feladtam, mert ezerszer rosszabb lett ettol, annyira behergelte magat addigra, hogy nagyon sok levegot nyelt, es attol fajt a hasa, illetve a tejfeherjerol es tojasfeherjetol is, ezeket elhagytam az etrendembol, es sokat hordoztam, a siras pedig abbamaradt. Csendes refluxa is volt, azon is segitett a nagyon gyakori, de cserebe rovid szopi. De nalunk ez is egy tunete volt az etelerzekenysegnek.
2020. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyerekorvossal nem beszéltünk csak ha beteg volt a lányunk.Lekopogom eddig nem volt túl sűrűn rá szükség.Plusz ugye a státusz meg a kötelező oltás, de olyankor nem kérdezett semmit.

A védőnőnkkel szerintem szerencsém van.Megadta a magánszámát is, hogy ha bármi van hívhatom emberi időben.Igazából csak munkaidejébe kerestem, de olyankor a tőle telhető legjobb tanácsot adta.Vagy épp megnézte babaként ha volt valami olyan.Hozzánk mondjuk kijárt rendesen, akkor is lehetett vele normálisan beszélni.Érdekelte is, meg törődött is azzal mi van velünk.Rá nem hallok senkitől rosszat.

Viszont a legnagyobb tapasztalatom, hogy ami elsőre reakcióként jött tőlem zsigerből, ösztönösen az legtöbb esetben megoldotta a problémáinkat mindenféle külső segítség nélkül.Figyelj az ösztöneidre és kövesd azokat:)

2020. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!