Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év alatti babát milyen...

1 év alatti babát milyen gyakran kell védőnőhöz vinni? Hány hónapos korban vannak státuszvizsgálatok?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Az első 6 hétben hetente. Aztán talán havonta. Státuszvizsgálat van 1,3,6 hónaposan.
2019. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Elméletileg a védőnőnek kell mennie. Először 24 órán belül miután haza mentetek. Utána a 6. hétig hetente. Aztán már csak havonta. Neked vinned státuszra kell 1, 3, 6 hónaposan ha jól tudom. Meg ugye az oltásokra is vinni kell. Ez van 2, 3, 4 és 9 hónaposan (azt hiszem akkor adják a bárányhimlőt) az első évben.
2019. okt. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első alkalommal 48 h-n belül kijön a védnő és gyerekorvos is.

Utána a 6 hétig elvileg minden héten kimegy elvileg, de ha az első 2 alkalommal rensben van minden, van mérleged, akkor nálunk csak telefonon "zaklat" minket, de azért egyszer a 6 hét alatt kinéz.


6 heteses státusz utáb 2 hónapos majd havonta, de itt nem egyszerre van az orvossal( külön szoba) akkor mindig oda is kell menni. 1 éves korig a védőnőhöz monden hónapban, elszortan ki is jön házhoz. Gyerekorvoshoz 6 hónapos és 1 éves kor közt egészséges rendelésre 9 hónaposan kell csak menni.

Utána 15-18 hónaposan, majd 2 évessn

/ ezek a kötelező bárányhimlőnoltással változhatnak mert az ajánlás 13 és 16 hósan van.



Ezeket töltik


[link]

2019. okt. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából a 9 hónap alatt volt nálunk 1x, amikor megszületett, meg mi voltunk nála 5x. De akkor úgynézem ez nagyjából rendben van.
2019. okt. 17. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez védőnő függő, mit csinál.

Amikor hazajöttünk kijött kihozta a receptet. Statuszra akkor hívott amikor oltás volt előtte. Nem keres én nem keresem... Amúgy se sok haszna van nem tud mondani semmi értelmesen legalábbis a mi védőnőnk

2019. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzánk jött miután hazajöttünk. Aztán 6 hetes koráig hetente. Utána havonta. Most 4 hós a fiam. Én státuszra vittem meg oltásra. Én nagyon szeretem a védőnőnket. Van 2 gyereke szóval tapasztalata is van + bármit kérdezhetek tőle.
2019. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiad van vagy kislányod, kérdező?
2019. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!