Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák, ti hogyan...

Kisfiús anyukák, ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Terhességem felénél járok, kiderült hogy kisfiúnk lesz, már most a legjobbat szeretném neki.( 100% hogy fiú lesz 4D UH-n, 3x is láttuk a dokival a fütyijét)

Viszont tanácsokat szeretnék kérni, az “általános” dolgokban.

Mert minden baba más, de mint pl. a fürdetéssel, és a ruhácskákkal kapcsolatban, a gyerekszoba, minden ami tényleg csak fiúkra jellemző.

Kinek mi vált be...

Válaszokat előre is köszönöm!🙂


(Ja, és első baba, viszont ha lány lenne akkor is ki tettem volna ezt a kérdést..🙂)


2020. ápr. 30. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Babakorban teljesen mindegy a gyerek neme. Kimerül abban, hogy más színű ruhát adsz rá, de tényleg, semmiben nem tér el a gondozásuk, a velük való foglalkozás.


Két fiam és egy lányom van, ebből egy fiú-lány ikerpár.

2020. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alvázon kívül abszolút semmi különbség nincs a fiú és a lány baba között.
2020. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Haha. Fejlessz ki villamgyors reflexeket a pelenka visszahajtasara kukira versenyszámban. Amint ki csomagolod gyakran azonnal pisil. És hat a kuki miatt nem maga alá 😀😀 Szoval ilyenkor hopp visszahajtom rá a pelust. Ő meg röhög.

Mivel nekem lányom nincs más különbséget nem tudok.

A mostani ajánlásban nem szerepel a kuki felhuzasa pl fürdetésnél.

De amúgy nem tudom mire vagy kiváncsi. Nincs különbség fiú és lány között. Max tényleg az alváz és gondolom nem veszel neki rózsaszín cuccokat. Pl noveremnek és nekem is a nosiboo orrszivo vált be. Az enyém zöld, az övé rózsaszín. Neki lánya van. De ennyi

2020. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
De mi a kérdés?
2020. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdés ebben az, hogy kinek mi vált be..?
2020. máj. 1. 12:40
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Mire mi vált be?


Nekem a pálinka. A vörösbortól sok a savam.


De most komolyan te ennyire ostoba vagy, hogy még egy kérdést se tudsz feltenni? Minek szaporodsz ennyi ésszel?

2020. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem én tehetek róla hogy van akinek nem megy a szövegértés...

Elhiszem hogy unalmas a karantén, de ha nem tudsz érdemben hozzá szólni, inkább hagyd is. 👍

2020. máj. 1. 16:36
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg fura a kérdés, miben mi vált be? Babacuccokban?


Én amugy csak nagyon alap dolgokat vettem, a többit útközben vettük meg, mert nem tudtuk, mi lesz hasznos, és mi nem. Ki kell tapasztalni :)

Tehát vettünk kiságyat, babakocsit, 56os es 62es ruhakat, furdolepedot, kádat, takarót, pelenkat, babapopsi kremet, cumisuveget, legzesfigyelot, mellszivot, szopi párnát, baba tusfurdot. És még ezek közül is volt, ami nem kellett, más dolgokat meg utólag vettunk meg, amik kellettek, pl jatszoszonyeget.

Mi a babakocsit kaptuk, fekete virágos, tehát nem feltétlen fiús, de tényleg csak annyi, hogy fiúnak fiú ruhát vettem. Meg kapott egy kis focilabdát, ami az ágyában van és nézegeti.

2020. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, tényleg túl általános a kérdésed. Babakelengye listát nagyon sokat találsz az interneten. A kisfiúk és kislányok felszerelése maximum a színükben különbözik. De ha több gyereket terveztek, és nem akartok minden gyereknek mindenbôl újat venni, akkor érdemes "semleges" színeket választani. Fehér, bézs, krémszín, zöld, sárga, szürke, narancs. Babaápolási termékekből nincs kifejezetten kisfiúknak vagy kislányoknak való. Maximum a cumisüvegek, cumik, mosható pelenkák mintája fiús vagy lányos. Babakocsi, autós ülés, hordozókendő kiválasztásánál is csak a szín miatt lehet érdekes a baba neme, egyébként a biztonság és a praktikus szempontok a döntőek. Babaágyba kezdetben nem kell semmi. Se párna se takaró. Matrac, lepedő és kész. Fürdetőből a legjobb pár csepp anyatej a fürdővízbe. Ha ez nem megy, akkor a sima víz is tökéletesen elég. Egy pici baba még nem lesz koszos. Csak egy pici izzadtságot kell lemosni róla. Azt hiszem, értem a kérdést, de kicsit túlgondolod a dolgot. Akár kisfiú, akár kislány, az újszülöttnek elsősorban rád, az Édesanyjára lesz szüksége. Meg lehetőleg az anyatejedre.
2020. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pont ezekre a dolgokra gondoltam, a pelenkázás is más valamilyen szinten.

Igazából sokkal egyszerűbbnek láttam, ha ide felteszem a kérdést mint hogy nap hosszat bújom a netet mit is vegyek.

Mert aki gyakorlott jobban tudja miket kell venni a babájának, mint az akinek az első van úton.

2020. máj. 1. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!