Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes anyukák, ti...

Több gyerekes anyukák, ti hogy csináljátok? Néha úgy érzem, szeretnék még 'egy tucat' babát, néha meg úgy, hogy ez az egy is túl sok. Ti sosem "bántátok meg", hogy több gyereketek lett? Hogy bírjátok idegileg?

Figyelt kérdés
Amikor visít az egy szem gyerekem, a hajam tudnám tépni. El sem tudom ilyenkor képzelni, hogy legyen még egy, vagy kettő, aki rákontráz. Amikor meg jó együtt akkor vágyom még babára. Ti hogy döntöttetek? Rejtély számomra, hogy bírjátok idegileg a több gyereket!
2014. júl. 14. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mindig felnő a feladathoz:)

nekem kettő van,nagyon szeretem őket,bár néha totál kikészülök tőlük.

Szeretnénk még egyet,én mindig akkor bizonytalanodom el,mikor betegek,azt nagyon rosszul viselem...

2014. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aHermann ***** válasza:
73%

Szia!

Nekünk egyelőre két kicsi van, és úton van a harmadik.

Nem bántuk meg a több gyerkőcöt.

Nem mondom, hogy egyszerű, főleg most, mivel elég nehezen viselem a várandóságot, de örülök, hogy itt vannak, pedig nem egyszer van vita, hiszti (akár egymás után). Front esetén már néha én is az asztalra csapnék, ha mindkettő nyafizik egész nap.

A két nagy már eléggé összenőtt, és sokszor tudnak vita nélkül a legnagyobb egyetértésben játszani (rosszalkodni is), és gondoskodni egymásról, akár még nekem is segíteni.

Pl. a múltkor jó nagyot estem, és a lábam még eléggé fáj, az esés után egész nap a 3,5 éves nagy istápolta a közel 2 évest, hogy egyszerűbb legyen nekem. Ezt nagyon megkönnyeztem.

Amúgy nálunk a nagy az a klasszikus beetetős baba volt, evett-aludt, nyugodt.

A kicsi alig aludt napközben, sok nyafi, de hamar megtanult alkalmazkodni.

2014. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sosem bántam meg, de engem is kiakasztanak néha a lányaim. :) 3 és 1 évesek, nálunk a nagy volt rossz alvó, a pici eszik-alszik baba. A mai napig a naggyal van több gond, sokkal több figyelmet igényel. Szeptemberben oviba megy, így a kicsire is több idő jut majd és remélem könnyebbek lesznek kicsit a napjaink, mert a nagylány unatkozik már itthon. Harmadik babát is szeretnénk, de most 3 év korkülönbséget próbálunk majd belőni, vágyom egy kis pihire, legalább pár hónapra amikor nem szoptatok ès nem vagyok terhes. :)
2014. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van (6 és 3 éves, a kicsi 7 hónapos), de teljen úgy vagyok mint az első válaszoló. Én is nagyon rosszul viselem amikor betegek, mert legyen bármilyen vírus, ha az egyik elkezdi általában végigmegy mindegyiken. A nagy ovis, a középső szeptemberben kezdi, már most készülök rá lelkileg, hogy állandóan az orvosnál fogunk ülni, na meg a gyógyszertárban. Egyébként engem is kiakasztanak időnként, meg estére nagyon elfáradok, de most sem csinálnám másképp. Amikor jól eljátszanak a "nagyok" (és nem egymást csépelik), akkor öröm rájuk nézni, hogy milyen aranyosak. Soha nem bántam meg, most is így vállalnám őket.
2014. júl. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az még eszembe jutott, hogy készülünk nyaralni és erről mindig az jut az eszembe, hogy vagy szoptattam terhes voltam, vagy a nyaralásról jötten haza terhesen. Több babát nem szeretnénk, úgy hogy remélem öten megyünk és öten is jövünk haza.
2014. júl. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!