Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pici, egy kicsi, tapasztal...

Egy pici, egy kicsi, tapasztalt anyukák, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy akiknél kicsi a korkülönbség a két tesó között(másfél, két év), hogyan oldja meg a dolgokat? Olvastam szép mesébe illő történeteket, hogy nincs féltékenység, bevonja a nagyobbat, a szoptatás csodás, mert addig könyvnézés van...hát nálunk ez a következőképpen van: mindkettő fiú, a nagyobb 21 hónapos lesz, a kicsi 6 hetes...féltékenység itt se nagyon van, sokat szeretgeti a nagy a picit, puszit ad neki, de ettől függetlenül néha meg akarja dobni a játékaival...a szoptatás egy stressz, mert ha kimegyek anagyhoy a szobába, ő szoptatás közben is a picit nyüstölné, vagy épp dobja a játékot, vagy ha olyanja van sikítozik...könyvvel lekötni vagy egyéb ülős, elnyugvós dologgal kizárt..ha ott szoptatok ahol a pici ágya van, akkor bejön a nagy, szintén nyüstölni akarja, vagy a radiátort üti vagy nyomkodja kifulladásig a légzésfigyelőt, miközben az állólámpát döntögeti majdnem fel, ahogy betülekszik a légzésfigyelőhöz....bevonni csak abba tudom bevonni, hogy a pelust kidobja a kukába, mikor együtt kentük be tesó popóját, ő a végén mindig lenyaldosta a kezéről a kenőcsöt. Fürdetéshez is mindig hívom, akkor meg a wcre mászik fel, hogy a mosdó dugójával játsszon vagy a felmosófejet tunkolja a vödörbe úgy, hogy óceánt csinál vele. A nagy az ajtókat folyamatosan csapkodja, felmászik az üvegasztalra, kinyomkodja a csőröséből az összes innivalót a parkettára, ha olyanja van és nem álmos, a gumis lepedőig mindent kirámol a kiságyból, a fürdőben esti fürdésnél annyit rángatta a szappantartót, hogy leszakította, és a hátulját nyalogatta...bent a játékaival nincs el, unatkozik, neki , a játék a kintlét, a futás, galambkergetés, strand, játszótér, de egyedül nem tudom kivinni őket egyelőre, mert a nagy elszaladgál amerre gondolja, úgyhogy van amikor csak estefelé tudunk kimenni, de van hogy egyáltalán, ilyenkor halál a napunk. Nagyon akaratos, ha vmit nem csinálhat hisztizik és sikít...pedig alapból egy rettentő okos, fogékony mindenre kisfiú, imádnivaló gyönyörűség, de mostanában kezelhetetlen, ha mérgesen rászólok, kinevet, már néha rásuhintok a kezére, vagy a fenekére, mert borzasztóan fel tud bosszantani, de ezt nem akarom, de teljesen le vagyok nullázódva....nektek mikorra alakult ki napirend a kicsikkel, hogy csináljátok a mindennapi dolgokat? Én eddig csak a káoszt látom és a pattanásig feszült idegeket....jól jönne egy pár jól bevált dolog...
2014. júl. 20. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:

"nagyobb 21 hónapos lesz, a kicsi 6 hetes...féltékenység itt se nagyon van"


Ezzel várjál még.... nálunk is és más kis korkülönbséges családoknál a tesóféltékenység akkor jött ki, amikor a kicsi elkezdett helyet változtatni, vagyis 7 hónapos kor után.


Nálunk a legrosszabb időszak az volt, amikor a két gyerek alvását nem lehetett összehangolni. Nekem először az segített sokat, amíg volt egy óra napközben amikor egyszerre aludtak és akkor én is odabújtam. Amint a kicsi 2x aludt, a nagy 1x délben, kitört a 3. világháború.

Azt hittem ott kattanok meg, mert napközben egy percem se volt a pihenésre.


A megváltást az hozta, amikor a kicsi 20 hónaposan a nagy meg 3,5 évesen ment közösségbe. Az előtte lévő fél év jó lett volna, ha a nagyobbnak nincs olyan tomboló dackorszaka, hogy azt hittem ördögűzőt kell hívni.


Aztán akkortól jó és élvezem a kis korkülönbség előnyeit, amióta a kicsi is partner lett a játékban. Közben nőttek a gyerekek, le is nyugodtak, az ovis időszak (gondolom nem vigasztal hogy jó lesz 3 év múlva...) pedig kifejezetten egyszerűbb volt.


"pedig alapból egy rettentő okos, fogékony mindenre kisfiú, imádnivaló gyönyörűség, de mostanában kezelhetetlen,"


Életkorral jár, ha nem lenne kistesó akkor is ugyanilyen lenne.

2014. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudok normális tanácsot adni.

Bár nálunk is 2 éves a nagylány a picilány pedig 3 hónapos, nem panaszkodom.Én rosszabbra számítottam. Nekem sokan azt mondják a mai napig,hogy miért nem adom bölcsibe a nagyot. De amíg ő nem akar menni, addig nem adom be. Nem mondom hogy nincsenek néha hisztirohamai, ez annyiból áll, hogy amikor dühös, nekiáll hisztizni, néha hangoskodik mellé. A pici babakocsiban alszik napközben,így ő simán elalszik a konyhában amíg a nagy délben alszik a szobában,

2014. júl. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez 2-3 évig így fog menni! Addig túl kell élni!

Most minden a nagy rovására megy, nincs rá idő, mindig ő a második, észre veszi majd ezt, s akkor fogja tudatosan bántani a kicsit, és téged!

Most se mindd hogy nincs félékenység, hisz rosszalkodik, nem fogad szót, magára akarja vonni a figyelmet!

Ha a pici alszik, menjetek játszótérre!

Elalszik a baba a babakocsiban egy fa alatt, addig játszhat az a naggyal!

Este főtt, mikor mindenki elaludt!

Kérj segítséget mamiktól, s a kicsit hagyd rájuk, mert a nagynak kell most az Anya, hogy érezze ő is fontos!

Ne bántsd a nagyot, nem tehet a helyzetről, te vagy érte a szemében a hibás, ezért a rosszalkodás, hisz te hoztad a babát.

Ez olyan, mintha a férjed haza hozna egy új feleséget, s mostantól ő is ott élne, és nem tehetnék ellene semmit! Ebbe gondolj bele!


Ahogy nő, azt mondják könnyebb, hát nem!

Menj el két gyerekkel nagybevásárolni, vagy strandra. Most 1 éves nekem a kicsi, de a nagy a nagyvízbe menne, a kicsi a kicsibe.

Ha mind a kettőt berakom a bevásárló kocsiba a boltba, akkor a kaja nem fér be.

Játszótéren a kicsi után kell menni, a naggyal nem tudok lenni.

Itthon a nagynak 2x 2 rát csendben kell lennie, míg alszik a kicsi.


Mindig a nagy kerül a háttérbe, s ezt megérzi!

2014. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért a testvéreket ne hasonlítsuk már össze 2 feleséggel!
2014. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ugyanezt én is kérdezhettem volna, szintén 21 hónap, a kisebbik 3 hónapos. Egy idegroncs vagyok, ráadásul anyósom lerrokkant, a férjem munka után hozzá megy, estig egyedül vagyok, hétvégén is. Kőgáz. Mai ebéd: a kicsi ordított, cipelni kellett. A nagy tud önállóan enni (ha akar), de azért segítek neki a levesnél. A kicsi ordított ha leültem vele, megkértem a nagyot hogy egye meg a levest. Ő persze inni akarta, borult az egész. Második:főzelék+hús, csak fintorgott, nem kéri. A kicsi ordít. Így alvás sincs ilyenkor, a nagy nyűgös estig, vagy kidől 6 körül, de akkor éjjel nem alszik. A kicsi most elaludt a vállamon, a nagy TV-zik, kövezzetek meg de én meg leültem netezni, ez a nap fénypontja. Ezt is csak 10 percig csinálhatom, úgyis ugrani kell valamiért. Már várom hogy nagyobbak legyenek, a kicsi is 1 éves legyen, sokan mondják hogy akkor durvább a féltékenység, de legalább akkor már nem ennyire sebezhető, és a nagy van annyira intelligens hogy tud majd vele játszani. Ezt az időszakot csak próbáld meg túlélni ép elmével, én is igyekszem. Habár hirtelen elkezdtem ráncosodni :(
2014. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálam a nagy még egyáltalán nem eszik kanállal egyedül épp pár napja hogy elkezdte érdekelni a dolog és tömködi a szájába a kanalat persze a kanál tartalma még a földön végzi.Így nekem voltolyan hogy szoptatva etettem délbe a nagyot
2014. júl. 22. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez is ismerős :) Szoptatva mesét olvasni, puzzle-ozni, elesett gyereket felsegíteni stb :) Nem könnyű...
2014. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok, hát én is alkottam érdekeset, gyakorlatilag csak fejenállva nem szoptattam.

Volt olyan is, hogy a vécén ülve elaludtam. Az első időszakban valaki mindig bőgött, ha nem valamelyik gyerek, akkor én.


Kitartás, utána sokkal nyugodtabb időszak jön, egészen addig, amíg kamaszodni nem kezdenek.

Nekem a nagyobb most kezdte, háááát, ha a kicsire is rájön a dili amíg a nagyobb nem kezd lenyugodni és itt állok majd a két menstruáló hisztérikával, akkor lehet, hogy visszasírom azt az időszakot amikor pelenkában gyilkolták egymást és üvöltöttek.

2014. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!