Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszel már a 2 éves gyereketek?

Beszel már a 2 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Anyósom az őrületbe kerget ezzel, hogy Julika gyereke is meg Marika gyereke is beszél már és az én lányom nem.Mindent ért szavakat mond de az kevés, baj van vele biztos szerinte mert minden ekkora gyerek beszél folyékonyan. Hiába mondom neki , hogy orvos , védőnő szerint normális, hogy csak szavakat mond meg. Folyamatosan hasonlíthatja más gyerekéhez és nagyon unom.
2020. ápr. 30. 21:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiam beszélt már 2 évesen, a lányom 22 hónapos most, még nembeszél, pár szót mond csak.
2020. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam folyekonyan a kislanyom 3 eves korig semmit a nagylanyom rovid tomonatokat

Mindegyik normalis volt 😁


Most mar megnem mondjak h a kicsi 3 eves korig nem beszelt 🤣

2020. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Válaszold az igazat: beszél. Mert ha szavakat mond, akkor szakértői szemmel nézve is beszél. ;) 2 évesen minimum 10 szó (ami lehet szótöredék) az elvárt és minden hangutánzó is beleszámít.


Nagyobbik gyerekem nem beszélt ennyit se. Bár most hallgatna egy percet...

2020. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom 10 szó a minimum elvárás 2 évesen a lányok esetében. Ha mond szavakat akkor beszél, anyósod meg 1000 év távlatából valószínűleg rosszul emlékszik.😁 Nyugodtan mond meg neki, hogy minden gyerek máshogy fejlődik,ne hasonlìtsa más gyerekhez,amíg magához képest fejlődik addig semmi gond nincs.

Az enyém 2.5 éves és még csak most kezd igazán beszélni.

2020. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ma összeszámoltuk 23 szot mond, mindent ért nagyon okos .Szemetet kidobja, leveszi a nadrágját ha rá borul valami és beviszi a szennyeskosarba. Én Nem is varok el többet tőle, taníthatom de ha egyszer csak ennyit beszél nem tudok mit tenni.Elmagyaraztam neki ha szavakat mond nem néma 🥴😂Nyugtassatok meg , hogy nem sokáig tart ez a hasonlíthatós a gyerekéknél mert nekemm ez az első és utolsó gyerek .
2020. máj. 1. 14:37
 16/18 anonim ***** válasza:

A fiam másfél évesen több száz szót használt, még 2 éves sem volt, de már folyékonyan mondatokban beszélt. De ő ritkaság volt a környékünkön. Az összes többi gyerek 2,5 éves korában kezdett el folyékonyan beszélni. Szerintem semmi gond nincs a te gyerekeddel, hisz érti, hogy mit mondasz neki, vannak szavai, majd beindul. Utána majd örülsz, ha 5 percig csöndben van. :)

Anyósod szavait meg egyik füledben ha beengeded, a másikon ne felejtsd el kiengedni. :) Minden gyerek máshogyan fejlődik, más ütemben, ettől még ki előbb, ki utóbb, de mindenki utoléri a másikat. Nyugi. :)

2020. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
1,5 évtől beszél. Fiú.
2020. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez a hasonlítgatás sajnos nála ilyen... Örökké fog tartani. Egyébként a kislányom augusztusban lesz 2,és még nme beszél, pár szót mond, meg a szavak első szótagját. De mindnet megért. Én nem aggódok miatta.
2020. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!