Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjam ülni? 5...

Mennyi ideig hagyjam ülni? 5 hós és felhúzza magát ülésbe.

Figyelt kérdés
Megfogja a kezemet és magától felhúzza magát, de ülni még csak úgy ül, ha kitámasztom a kezeimmel. Mennyi időt lehet így? Most 2-3percet hagyom maximum, nagyon élvezi, mosolyog. De lehet hogy ennyit sem lenne szabad?
2020. máj. 3. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem, semennyit ne hagyd, a felhúzást se.
2020. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
2020. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Hasznos cikk.
2020. máj. 3. 17:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes az egészben, hogy nem direkt ültetem, hanem felhúzza magát ahogy megkapaszkodik a kezemben. :)
2020. máj. 3. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, szerintem olvasd el a többi cikket is. Azt, ha a baba ülő helyzetbe húzza magát, a szabad mozgás sérülés jelének tartják. Szerintem olvasd el, mi a szabad mozgás, és hogy Nálatok megvan-e.

Még Ónodi Ági - Hordozóház FB csopijához csatlakozhatsz, ott Ági nagyon részletesen és szeretettel vàlaszol a kérdésekre.

Ez az egyik legnormálisabb FB csoport, amit eddig láttam, nincs se sok poszt, se veszekedés.

2020. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a segítséget!
2020. máj. 3. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A szőnyeg közepére tedd! Ahol SEMMIBE nem tud kapaszkodni! Csak így fog fejlődni a mozgása. Szabadon.

Tehetsz elérhetetlen távolságra érdekes játékokat!

2020. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam el az előttem küldött cikkeket.

A lényeg, hogy a baba hátizmai erősödjenek meg ahhoz, hogy meg tudják tartani biztosan a gerincét. Amíg nem elég erős ahhoz, hogy magától felüljön, addig ne engedd neki!

Nekünk tornáztatni kellett sokáig a picit nyaki hypotonia miatt, és ott is ez a mozdulatsor volt, hogy kapaszkodott és felültettem. De csak annyi ideig amíg felült és vissza is engedtem a földre. Még most is néha játszunk ilyent, mert nagyon szereti, és a nyaka még nem az igazi :) Szóval úgy ne tartsd soha. Az hogy néha megcsináltok pár ilyen mozdulatot attól baja nem lesz. De ahhoz, hogy fel akarjon ülni egyedül, és erősítse a hátát, muszáj olyan terepet biztosítani neki, ahol nincs semmi amiben kapaszkodni tud.

2020. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!