Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabám felhúzza magát a...

Tünndérke kérdése:

A kisbabám felhúzza magát a rácsos ágyba tegnap volt 7 hós? Hagyjam neki? Hogyan tovább hogy ne legyen belőle sírás? Ha nem engedem neki azért sir ha meg beüti magát vagy visszaesik azért.

Figyelt kérdés
Iszonyatosan félek mert tegnap felált és rugozott és ilyenkor beveri magát vagy mikor elengedi akkor is beüti magát a rácsos ágyba hiába a fejvédő. Első baba szoval nagyon tanácstalan vagyok hogy ilyenkor hogyan tovább, mert igy nem merem egyedül hagyni az ágyba márpedig eddig ott hagytam abiztonságba ha például bvalami dolgom volt. Vagy tul reagálom? Járokába nincs el. Hiába lejjebb tettük az ágyat akkor is belekapaszkodik a rácsba de tudom hogy nem szabad korlátozni a fejlődésében és nem is szeretném csak beveri magát de persze ennek ellenére megint feláll.

#kiságy #rácsos ágy #sír #ütés #babaágy #áll #felhúzza magát #felhúzza #állásba
2013. jan. 21. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

az persze nem megoldás, hogy akkor nem hagyod felállni :)

ha elesik, és sír, ne érezze, hogy pánikolsz. nyugodtan tedd vissza, gyakoroljon csak :)

én is ezzel vagyok gondban, hogy már felállt a kiságyban.

én ilyenkor mellette vagyok, és ha huppan, akkor rámosolygok, és mondom hogy zsupsz. már ő is vigyorog rajta, és újra feláll.

nálunk leginkább a földön játszik a kicsi (7,5 hónapos) kúszik-mászik. ha nagyon fel akar állni, akkor a kanapéba kapaszkodva itt is tud majd.

2013. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen izgő-mozgó volt, de nem sírt ha elesett, vagy beütötte a fejét, sokszor mondtam neki én is, hogy durr, vagy zsupsz, és csak vigyorgott. Volt nekünk is körbe az a rácsvédő szivacsos anyag, de arra rájött hogyan lehet leszedni és mindig azzal szórakozott, hogy kibogozta a madzagját és szopogatta.

Ne aggódj, az nagyon jó jel, hogy már 7 hónaposan állni akar, nem szabad semmit erőltetni, nem kötözheted le, had tanulja meg, hogy ha feláll, akkor el is tud esni, és onnan nagyobbat lehet koppanni. Hidd el, egy idő után tudni fogja és óvatos lesz. Lesznek ennél durvább dolgok is, az én lányom most a nappali asztalt szemelte ki és arra mászik fel ha nem vagyok a szobába. De ő már huncut 18 hónapos! :-)

2013. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kiteszed a földre, akkor ez kevésbé történik meg. Nagyon hamar megtanul majd úgy esni, hogy a fejét a föld fölött tartja. (Persze ha rácsosban van, akkor ez a rács miatt nem megy ugye).

A legkisebb nekem is ennyi idős, ok, 7,5 hónapos már :o)

Ő is feláll kanapénál, vagy bárminél, ami kicsit alacsonyabb, mint egy szék. Most már kiegyensúlyozza, ha borul, a fejét nem veri be.


Amúgy ki van ez találva, nekik még "puhább" a fejük, ha be is ütik, kis vigasz, és mennek tovább.


Én ha már tudnak kúszni-mászni, akkor a lehető legkevesebbet teszem ágyba/járókába őket.


Visszatartani meg nincs értelme, és nem is tudod, amit magától csinál, az teljesen rendben van.

2013. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is inkább letennem mert hogy négykézábra áll de ő nem mászik hanem ugrik nem tudom elég furcsa nem rendesen mászik ezért a nagyágyion szokot kuszni mászni ugrani mert puha hogy ugrik probáltam letenni a földre de ezzel is az a baj hogy nem mászik hanem vetődik és beveri magát. Jah és erröl a habtapirol egy percen belül lemászik és most olyan lakás van ami amerikakikonyhás szoval csempe van ami elég kemény. :(
2013. jan. 21. 15:07
 5/5 A kérdező kommentje:
ha teszek is le takarokat de lehet hogy egy oruiási szivacsot kéne beszerezbnem
2013. jan. 21. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!