Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányom nem...

20 hónapos kislányom nem játszik. Ötlet?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz bocsi. Szóval van egy 20 hónapos tündéri, okos kislányom. Beszélni nem beszél viszont mindent megért és megértrti magát. Problémám az, hogy gyakorlatilag képtelen 1 percig is egy helyben ülni/állni és játszani. Se akkor ha ott vagyunk vele, egyedül meg aztán végképp nem, be sem megy a szobájába egyedül. Főzni nem lehet tőle, mert "segíteni" se akar, mert akkor egy helyben kéne maradni, de egyedül se megy játszani, lefoglalni magát. Formabedobálót 1x megcsinálja aztán annyi, tornyot nem épít, nem rajzol, nem gyurmázik, mert ehhez egy helyben kéne ülni. Gyakorlatilag nem csinálunk semmit egész nap, ő mászkál a házban, szobajában és bordelol egész nap... Sokat vagyunk a kertben, van homokozója, max 2 perc, van csuzda 1x lecsúszik hinta semmi mert ülni kell benne, 1x eldobja a labdát és ennyi. Nem gurigatja, nem dobálja, semmit nem csinál amihez nyugton kell ülni. Az evés/etetés is kész katasztrófa, 1 perc után ki akar szállni az etető székből, hiába ültettem a nagy székre, onnan egy falat után le kerül egyet jön vissza.

1 éves korától tud menni kúszni nem kúszott, viszont mászott több mint két hónapot. Nemtudom el kéne e vinnem valahová, vagy ez így teljesen normális?

2 dolog van ami érdekli, a könyvek, azt úgy elhallgatjs 5-10 percig.. Másik a tv, az kb leköti 15-20 percig bár ezt próbáljuk mellőzni naponta max 30 percet néz tévét.

Alvással nincs gond, este 10-11 órákat alszik, délután 1,5-2 órát .

Köszi ha megosztjátok a tapasztalataitokat.


2020. máj. 5. 09:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
20 hónapos. Átlag gyerek olyan 6 évesen lesz el hosszabb ideig egyedul
2020. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Az én gyerekeim is ilyenek voltak 20 hónaposan. Miért nem fogod magad mellé, ha főzöl?Én adtam nekik kis darab almát/banánt műanyag késsel próbálták vagdosni, meg is kóstolták, beteték a játékedényekbe, kevergették stb. Ebben az időszakban nagy a kíváncsiságuk, mindent kipróbálnának, 2 percet sem maradnak meg 1 helyen, ha beindulnak. Az én fiamat sem érdekli a formabedobó, pedig 2, 5 éves lesz. Tornyot ilyen pici nem fog építeni, először lerombolja, ha te felépíted, később 1,5 - 2 éves kora körül kezdtek el a gyerekeim, nem gurítja a labdát a fiam, jobban tetszik neki, ha dobja:)
2020. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg aggasztó.

Nem kúszott, alig mászott (min. 4 hónap kellett volna a kettőből összesen). Túl sokat tévézik (ez is rontja a figyelmet). A javasolt képernyőidő 2 év alatt 0 perc.

2020. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

3!


Az en gyerekem se nem kúszott, se nem mászott. Miért kellene aggódnom? A világon semmi baja

2020. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
4, már iskolás?
2020. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Még iskolás. 17 eves.
2020. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Nos, miért kell aggódnom?
2020. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
Idősebb voltam azért, 3-4 éves, amikor mondta nekem az óvónő hogy miért nem babázok, labdázok mint a többiek. Nekem ezek unalmas, ingerszegény dolgok voltak, szaladgálni meg lusta voltam :D Építeni se úgy építettem hogy csak rakom egymásra, hanem valamit, ház, autó, bármi ami eléggé “kihívás” szellemileg. Édesanya mesélte, kb 5x raktam ki néhány darabos puzzlet, utána elkezdtem fejjel lefelé, oldalra fordítva, bárhogy ami nem csak az hogy üljek szépen csendben a szobában és “játsszak”. Én sem nagyon kúsztam, se nem beszéltem. Mondjuk így felnőtt koromra van is egy enyhe figyelemzavarom, semmi extra, csak ha túl monotonná válik valami, megunom és mocorognom kell. Biztos vagyok benne hogy nehéz a mindennapi dolgaid mellett, de próbálj neki pár “nehezebb” játékot mutatni, vezesd rá, hogy kell vele játszani, legyen valami kihívása. Lehet ő lesz a következő “okoska” a családban:)
2020. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Na, hát én meg nem kúsztam és nem másztam, aztán diszkalkuliás lettem. Abba nem hal bele a gyerek, ha ránéz egy szakember, mert simán mondatja, hogy semmi baja. De ha meg van baja, az jobb ha kiderül, hogy lehessen segíteni neki. Nekem még nincs 1 éves a fiam, de jó pár hónapja eljátszik magának fél órákat is. Sőt, bármelyik rokon gyerek is, pedig van épp 20 hónapos is.
2020. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül baj, ha nem kúszik/mászik, de LEHET belőle baj.

Anyum mesélte, hogy a 2 bátyám sem kúszott-mászott, egész egyszerűen azért, mert mamámnál (apukám anyukájánál) laktak akkoriban egy kb. 10-12 négyzetméteres szobában, és nem volt helyük hozzá. Akkor kezdtek építkezni a szüleim, így én már egy kétszintes, nagy családi házba születtem, ennek megfefelően kúsztam és másztam is. A bátyáim pont ugyanyolyan egészségesek mint én, ettől függetlenül.

2020. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!