Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányom nem...

20 hónapos kislányom nem játszik. Ötlet?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz bocsi. Szóval van egy 20 hónapos tündéri, okos kislányom. Beszélni nem beszél viszont mindent megért és megértrti magát. Problémám az, hogy gyakorlatilag képtelen 1 percig is egy helyben ülni/állni és játszani. Se akkor ha ott vagyunk vele, egyedül meg aztán végképp nem, be sem megy a szobájába egyedül. Főzni nem lehet tőle, mert "segíteni" se akar, mert akkor egy helyben kéne maradni, de egyedül se megy játszani, lefoglalni magát. Formabedobálót 1x megcsinálja aztán annyi, tornyot nem épít, nem rajzol, nem gyurmázik, mert ehhez egy helyben kéne ülni. Gyakorlatilag nem csinálunk semmit egész nap, ő mászkál a házban, szobajában és bordelol egész nap... Sokat vagyunk a kertben, van homokozója, max 2 perc, van csuzda 1x lecsúszik hinta semmi mert ülni kell benne, 1x eldobja a labdát és ennyi. Nem gurigatja, nem dobálja, semmit nem csinál amihez nyugton kell ülni. Az evés/etetés is kész katasztrófa, 1 perc után ki akar szállni az etető székből, hiába ültettem a nagy székre, onnan egy falat után le kerül egyet jön vissza.

1 éves korától tud menni kúszni nem kúszott, viszont mászott több mint két hónapot. Nemtudom el kéne e vinnem valahová, vagy ez így teljesen normális?

2 dolog van ami érdekli, a könyvek, azt úgy elhallgatjs 5-10 percig.. Másik a tv, az kb leköti 15-20 percig bár ezt próbáljuk mellőzni naponta max 30 percet néz tévét.

Alvással nincs gond, este 10-11 órákat alszik, délután 1,5-2 órát .

Köszi ha megosztjátok a tapasztalataitokat.


2020. máj. 5. 09:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok, máris elcseszted! Minek gyerek, ha nem értesz hozzá? Szüléshez nem kell ész, mint látod bárki potyogtathat!
2020. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű válaszokat... Én úgy tudom, vagy Kúszni vagy mászni kell. Nem "kötelező" mindkettő.


A napi 30 perc tévét akkor fogom 0-ra csökkenteni ha eljössz hozzánk főzni meg porszívózni😊

2020. máj. 5. 14:28
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a kisgyerekek könnyen elkalandoznak, kevés dolog köti le őket. Sok örömet vele! :D
2020. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
16%

"A napi 30 perc tévét akkor fogom 0-ra csökkenteni ha eljössz hozzánk főzni meg porszívózni"


Vegyél robotporszívót és rendelj! Sokkal többet adnál vele a gyerekednek.

2020. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy vegyen robotporszívót és rendeljen? Egy normális nő nem így működik. Nem lesz fogyatékos a gyerek fél óra tv-től azért. Mellesleg a picurnak is meg kell tanulni, hogy vannak dolgok, amiket meg kell csinálni, nem kívánságműsor. Csak lusta, igénytelenéknél keresik a kibúvót...
2020. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

"Csak lusta, igénytelenéknél keresik a kibúvót..."


Ahogy írod, csak fordítva: csak a szülőnek lusta emberek keresik a kibúvót és bújnak a házimunka mögé

2020. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%
A házimunka normális helyen napi legfeljebb 1 óra. Nem áll mindenhol centis retek, hogy vakarászni kelljen. A többi idő a gyereké. A szülő mutasson példát a rend szeretetét illetően. Az nem egészséges állapot, hogy valaki nem főz vagy takarít, mert a gyerektől lépni sem lehet. Igenis meg kell neki tanítani, hogy türelemmel kell lennie. Sajnálom, ha ettől én szar szülő vagyok. De a fiam még nem panaszkodott. Szerintem nem is kérek lehetetlen dolgot azzal, hogy 3x20 percig legyen nyugodtan. De akár jöhet is velem, ha akar. Azzal több rosszat tennék, ha szórakoztatnám álló nap, és csak az lenne, amit ő akar.
2020. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%

17, egészségedre, én a tévéről írtam. ;) A kérdező ék feltételezhetően van egy nehezen leköthető, esélyese figyelemzavaros gyereke, amin a tv bizonyítottan ront, de ő inkább elé teszi, mintsem foglalkozzon vele. IJ.

Majd később issza meg a levét ;)

2020. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Oh, hát nekem nem úgy tűnt, hogy arra írtad, de mondjuk, hogy elhiszem neked.
2020. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ügyesen levontad, hogy nem foglalkozom gyerekkel, mert napi a 24 órából(jó legyen csak 12 mert éjszaka alszunk) 30 perc tévét néz, míg én felteszem az ebédet...
2020. máj. 9. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!