Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád mennyire barátságos más...

Babád mennyire barátságos más babákkal?

Figyelt kérdés
Most 15 hónapos a kislányom. 7 hónapos kora óta járunk havi egyszer babaklubba. Imádja más babák társaságát... Odarohan hozzájuk, nevet nekik, öleli őket, puszit ad, kézen fogja, játékot ad nekik stb. A többi gyerek meg teljesen elutasító, félve bújnak anyukájuk szoknyája alá. Fura, hogy az én lányom ennyire szereti a többi gyereket. Most ugye március óta nem voltunk sehol, ma összefutottunk véletlenül 2 másik vele egyidős babával, a lányom kézen fogva húzta őket játszani, de csak félősen elbújtak. Az egyik anyuka meg beszólt, hogy azért ilyen a gyerekem mert nem kötődik hozzám egészségesen.
2020. máj. 5. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna! Az én lányom ugyanilyen. Anno a babatornán ő örült a leghangosabban mindenkinek, sikongat, tapsol, hangosan nevet, ha más babát lát. Megy bújni, játékot ad, simogat, puszit ad. A többiek meg csak ültek, néhányan sírva is fakadtak, nem igazán vették ezt a túláradó örömöt. Kicsit csodabogárnak is számítunk emiatt...és én sem találkoztam még ilyen habitusú babával. Ő 13 hónapos egyébként. Lehet kérdező, hogy a mieinket kellene összeengedni 😅 Az utolsó mondat meg nettó hülyeség, felejtsd is el.
2020. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is imádja a babákat. 14 hónapos barátkozós. Van neki 3 barátja,akik kisfiúk 11hónap és 2 éves kor között vannak. Szerintem ez a kötődéses dolog nagyon nagy h*lyeség. Én lehet leosztottam volna a francba.
2020. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonym34 ***** válasza:
Az én lányom is 15 hónapos és imádja a gyerekeket 😄😄😄 mindig megy hozzajuk 🥰🥰 ö is mindig add nekik jatekokat de eddig sok babaval talalkoztam akik ugyanugy szerettek a lanyom es jatszottak vele
2020. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen barátkozós, azonnal megy oda, ha gyereket lát, mondjuk nem fogja meg a kezüket, nem puszilgatja őket, de testbeszéddel jelzi, hogy játszana velük. Ha hozzá jön oda idegen gyerek,nem bújik mögém. A felnőttektől annál távolságtartóbb. A szomszéd néni elől is elbújik, pedig naponta többször is találkoznak. Ő 2 éves lesz hamarosan.
2020. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is szereti a többi babát, a két nagyobb unokatesótól tök jól viseli, ha odaszaladnak, puszilgatják, simogatják, mert megszokta tőlük. Idegentől viszont ezt baromira nem tolerálja, ami azért lássuk be, hogy érthető. Én is szólnék a "túl sok vagy neki" gyereknek szépen, hogy ezt így nem szabad. Pedig aztán ő is mosoly a gyerekeknek, meg integet, meg aztán odaadja szépen a játékot. Kis idő kell neki. Szerintem ez természetes. Ha más habitusú babával találkoztok, akkor szerintem neked oda kell figyelni arra, hogy tetszik-e a másik gyereknek, hogy karon van ragadva és már húzza is magával. Ez borzasztó tolakodó viselkedés egyébként, tudom, hogy gyerek, de szerintem meg kell neki is tanítanod, hogy nem rontunk ennyire ajtóstól a házba, mert félni fognak tőle és akkor még annyira sincs közös játék.
2020. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!