Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan jön ki nektek az 5...

Hogyan jön ki nektek az 5 evés egy nap? Nagy baj ha a lányom csak 4x eszik? Kérlek adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos. Nem minden napunk egyforma van amikor korábban kel de általában fel8-8 között ébred. Akkor kap tápszert de csak 120 ml körül eszik meg. 10-fel11 között elalszik. Változó meddig alszik. Van hogy 45 percet se van hogy másfél órát így ugye van, hogy 11 de van, hogy csak délben tízóraitik. Kelés utan kap gyümölcsöt, megeszik egy üveggel. Utana megint 2 és fél 3 óra múlva alszik egyet. Ez olyan 2-3 körül szokott lenni. Szintén változó az alvás hossza. Akkor kap ebédre főzeléket. Ezután már nem alszik. 7kor fürdés és fel8-8 között alvás, ilyenkor tápszerrel alszik el 120-150 ml között eszik. Utána már nem kel fel csak reggel. Néha felébred éjjel, nagyon ritkán. Akkor meg szoktam etetni. Bocsi ha hosszú voltam. Próbáltam azt, hogy adok még neki uzsonnát de akkor meg kevesebbet eszik a tápszerből vacsira mert nem éhes.

2020. máj. 7. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Nem baj, de éjjel ne etesd. Legfeljebb inni adj neki.
2020. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

6,5 hósan nekem még csak kóstolgatott kb 9 hónapos koráig..


Nálunk teljesen mindegy mit / szilárd vagy nem/... így kap ès kapott is a lányom.

7-8 közt reggeli

10-11 közt akkor még alvás előtt tízórait/ de már nem alszik itt- azóta más a program

Utána 12-12:30 ebéd

Alvás / még most is/

Ébredéskor olyan 15:30 eszik

6 kor megint


Nálunk az este késői


7:30 kap még valami kicsit


Hajnalban pedig kap még “tejalapút” /3-4 körül/


/ eleinte tejalapú volt mindenhol( anyatejes) azóta ezek mind szilárdak, de annyi idős is már 13 hónapos koráig 2 szer kelt szoptatasra/

2020. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Probaltam itatni ejjel de akkor nem alszik vissza :/ tapszert alig akar enni, a kanalasakat pedig joizuen eszik ezert van kivaltva a tizorai es az ebed is. Probaltam tobbszor etetni de akkor meg vagy az egyik vagy a masik etkezesbol alig eszik mert nem ehezik meg. Akkor gondolom neki ennyi eleg. Nem egy nagy evo egyebkent
2020. máj. 7. 08:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan ehet éjjel ilyen pici baba tápszert/anyatejet.

Nem baj a 4 étkezés. Enyém ritka evő, mindig 4-et eszünk.

2020. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődik?Nő?Hízik?Ha igen,akkor nem baj!Miért lenne baj?
2020. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is hasonlo a helyzet reggel 6-7korul kell. Azt reggeli tapszer 180-210ml (ha elfogadja) 3ora mulva be alszik fel ora vagy 1,5ora alvas. Igy mikor fel kell en mar egybol ebedet adok neki fozeleket amibol altalaban be vag egy uveggel. Utanna 2kornyeken alszik egyet kb fel 4-4ig. 4-5kornyeken ha ker akkor kap egy kis gyumolcsot de ez nagyon valtozo. Este 8-9kozott kap vacsorat ami szinten szilard etel. Azt ha ker akkor elalvas elott kap meg tapszert ha nem akkor ejjel ebred es akkor adok nekit. Alltalaban nekunk is 4szer eszik abbol 1tapszer. Ritka ha 2szer eszik jobban be jon neki a pepeseg a darabos etelek. Most 8,5honapos.
2020. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 7,5 hónapos.

Ugyanígy fél 8-8 körül ébred, akkor reggeli, utána vmikor, vmennyi időre alvás, ebédre tápszer, utána alvás ugyanúgy, délután tápszer, alvás előtt vacsira tejpép.

Tízórai nálunk nincs, addig sztem nehéz is, amíg van délelőtti alvás.

Mert ha 8-kor reggeli, délben ebéd, 10 körül biztos h allszik.

Nálunk annyiban más, h 5-6 körül kel egyszer enni, akkor kap tápszert 210-et és így alszik vissza 8-ig.

Ha nem kelne éjszaka, akkor nálunk is 4 lenne, sztem ez nem gond.

Milyen főzelékeket szoktál?

Nálunk csak a tej/grízpépek, gyümölcsök mennek.

2020. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!