Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek, tudtok...

Mi a véleményetek, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Kisbabám 10 (majdnem 11 hónapos), 6 hónapos kor óta heti 2 délután (2-6-ig) vállaltam egy pici munkát, nem igazán megterhelő, de a plusz pénz miatt szükség van erre. Eddig nem is láttam problémát belőle, hiszen heti két délutánról van szó, a többi napot kisbabámmal töltöm. A nagymamával (anyósom) nagyon jól összeszoktak, jól elvannak, és most jön a DE!, észrevettem magamon is, hogy amióta minden jobban érdekli a kislányom már sokkal nehezebb odaadnom a mamához, sőt, amióta már nem csak az van, hogy tápszer és alvás, hanem enni kell megtanulni, meg különböző dolgokat, valójában nehezemre esik ott hagyni, mert anyósom egyre jobban megy a maga útján.Én meg már annyiszor javítottam ki bizonyos dolgokban, hogy már nem merek szólni, mert már én érzem kellemetlennek. Sajnos ő egyedül él, anyagilag nem tud bennünket támogatni, csak így, hogy vigyáz a kicsire. Ti anyukák biztosan tudjátok, mennyire nem egyszerű kialakítani a baba evési szokásait, mi most épp azon vagyunk, sokáig szívesen belenyúlt a tányérjába, elvette a kanalat, "etetett" engem, engedtem neki, hogy maszatoljon, ismerkedjen, most meg észrevettem, hogy ellöki a tányért maga elől, hisztizik, nem nyúl a tányérba, ha darabos étel van nem veszi ki. Csak azt várja, hogy etessem. Először csak furcsán néztem és nem értettem, aztán rájöttem valószínű a mama "csak" eteti , ő amúgy is ilyen nagyon "kiszolgáló" típus. Nem bánja azt, ha mindent ő tesz a szánkba.Csak az a baj, hogy amit én nagy nehezen megtanítok, azt ott nála elfelejti és utána itthon is azt várja. Szóval mondtam anyósomnak, hogy nyugodtan csinálja azt, amit én szoktam. Szerintem nem csinálja. A babámnak sem az előkéje, sem a ruhája nem kajás, amikor elhozom, pedig tudom, hogy szokott velem "gyakorolni". És ez csak az evés, a többi dolognál is hasonló a helyzet.Tapasztalt anyukák, szerintetek mit csináljak, hagyjam az egészet úgy ahogy van, ne görcsöljek rajta vagy szóljak a mamának máskor is? Veletek történt hasonló?

2013. jún. 12. 10:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja a szüleim nem tudnak segíteni hetente csak ritkán, ők is dolgoznak még, és nem egy városban élünk. Ők messzebb laknak, 50kmre.
2013. jún. 12. 10:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Számomra ez annyira jelentéktelen dolog, hogy nem is fogalmazódik meg bennem.

De mások vagyunk.

Én a 2 éves lányom is jobban szeretem etetni, mert akkor nem kell utána fél órát takarítani

2013. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez olyan, ha nincs probléma, gyártok magamnak dolog :S

tudom, azért babával otthon lenni nagyon ingerszegény környezet, mást se tesz az ember csak a gondolataival játszik, de ez már szerintem picit sok :)

semmi gond azza, hogy anyósod megeteti a 10 hónapos unokáját, majd ha 3 éves korában is ezt teszi, majd az probléma lesz!

na meg a nagyi azért van, hogy kényeztesse az unokáját, majd mikor a kis elméje kinyílik, majd meg fogja különb9öztetni, hogy mit lehet megtenni a nagyinál és mit otthon, hidd el a tied is alkalmazkodni fog majd ehhez, de mondom ez amit leírtál, szerintem egyáltalán nem gond, ilyenen kár idegeskedni, örülj neki, hogy elvállalja :)

2013. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább élvezd ki, míg etetheted, s nem megy mindenben a maga feje után. Nincs elkésve semmiről, ráér még megtanulni illemtudóan enni az óvodáig. S úgyis eljön majd az idő, míg dacból mindent maga akar csinálni.
2013. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm! MEgkaptam és teljesen igazatok van, kicsit erős , amit most itt csináltam, nem kellene ennyit görcsölni meg a hibákat nézni. igazatok van, mit aggódok, inkább örüljek, hogy van aki vigyáz a babára, míg én pénzt keresek. Kedves Utolsó, neked is köszönöm...egy dologban nem értek egyet. igazából nekem a maszatolás tökéletesen megfelel, pont anyósom az aki "tisztán" adja vissza a kislányom...de nem is problémázok, köszönöm tényleg!
2013. jún. 12. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!