Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Adjatok tanácsot,...

Mit tegyek? Adjatok tanácsot, kétségbe vagyok esve. Egy éves kisfiam az elmúlt 3 napban nem akar főtt ételt enni. Nem beteg, foga jelenleg nem jön. Ugyan azt kapja enni, amit mi.

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 12:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Miért kellene neki FÖTT ételt enni? adj neki nyerset, semmi baja sem lesz.
2014. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Miért, a te babád nem kap ebédre főtt ételt? Szerintem az fontos.
2014. nov. 4. 13:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, ha most pár napig nem kívánja a meleg ételt. Nekem is volt hogy a lányom csak belekóstolt a főtt ételbe napokig és nem kellett neki, sőt még a nyers sem. Nem tudom miért csinálta. Kb fényt evett pár napig. De nem érdekelt, mert úgy voltam vele, hogy amíg iszik nagy baja nem lehet. Utána beteg is lett, kiderült, hogy középfülgyulladása van. Jó kedve volt semmi nem utalt rá, de ezért nem evett jól. Szerintem tedd elé az ételt, de külön most ne főzz neki mást. Persze érdemes most a kedvenceket bedobni, de ne aggódj emiatt. Hidd el helyre áll majd a rend. Lehet fáj a pocija. Szerintem még pár napig elmegy a dolog. Persze ha már egy hetet kitart, hogy nem eszik rendesen, akkor kérdezz meg egy orvost. De én nem csinálnék még pár napból gondot.
2014. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fontos, de ha erölteted, még rosszabb lesz. Semmi baja nem lesz, ha nem eszik főtt ételt akár huzamosabb ideig. Ha nem kényszeríted, valószínűleg előbb utóbb vissza fog térni a főtt ételhez. Egyetek ő előtte látványos, jó illatú kajákat, hátha megkívánja.
2014. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ne erőltes mert megutálja. ha nem kéri készíts neki mást vagy addj gyümölcsöt. az én kisfiam a 15 hós oltás után 2 hónapig szinte alig evett. mindennap sírtam hogy éhen hal. aztán az orvos azt mondta amig iszik és pár falatott eszik nem lesz baja!
2014. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokszor volt ilyen időszak. Ilyenkor jött a rántotta, a virsli, fincsi szendvicsek zöldségekkel stb...
2014. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Én azt tanácsolom hogy kösd le közben a figyelmét hogy észre se vegye hogy eszik. Tudom kicsit bután hangzik de nekünk bevált.

Állandóan ordított feszítette magát az etetőszékben enni sem akart. Aztán utolsó mentsvárként elé tettük a hordozható dvd-t benne neki való mesével énekkel mondókákkal.

Azonnal érdekelte. Meg volt babonázva. Ahhoz képest hogy előtte már a 2.kanál ételt sem akarta elfogadni, így meg megette az összeset. Egy felnőttnek becsületére vált volna az adag.


Sokszor bevetem ezt a cselt ha muszáj.

Legtöbbször észre sem veszi hogy megeszik egy 3 fogásos ebédet. Most 22 hónapos.

2014. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Azért ijedtem meg, mert eddig olyan jó evő volt. Amit adtam neki mind megette.
2014. nov. 4. 13:27
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk mit érzel! de lesz még ilyen időszakotot:)
2014. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nálunk is az első szülinap körül jött az, hogy az én addig mindenevő kisfiam nem akart főtt ételt enni. Én is nagyon fontosnak tartom, hogy az ebéd főtt étel legyen, lehet, hogy régimódi vagyok:-)

A kisfiam már 3,5 éves, vannak napok, amikor jóformán nem eszik ... Most a kislányom 1 éves, és Ő is kezdi, hogy az ebéd nem kell ...

2014. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!