Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hozzá nem értő szülő?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hetes a babám. Nappal csak rajtam hajlandó aludni. Este hattól éjfélig sírás-szopizás van. Lehetetlen lefektetni aludni. Ma mondjuk három óta fent van már, és még mindig nem alszik. Általában éjfélkor dől ki, akkor alszik 6-7 órát egyhuzamban. Reggel vidáman kipihenten kelünk, és kezdődik minden előről. Semmi szabályosság, semmi sikerélmény. Amióta itthon van, kétszer tudtunk összebújni a férjemmel, amikor kilenc körül aludt egy órát. Ennyi. Egyszerűen nincsen lehetőségünk rá. Főzés?! Egy-kétszer sikerült összedobnom tepsis kaját. Vásárolni nem tudok menni a hülye vírus miatt, egyébként tök úgy terveztem hogy majd megyek a babával, ezért csináltam meg a jogsit is... Férjem vásárol, csomó készkaját betáraztunk. Erre nagyon úgy tűnik, hogy tejérzékeny a babám, így konkrétan semmi nincs itthon, amit ehetnék. Senki motivációm sincsen recepteket keresni, hogy utáni meg se tudjam csinálni mert a baba nem hajlandó aludni. Néha elvan a játszószőnyegen tíz percig, de annyi idő alatt max egy szendvicset tudok csinálni...

Én nem hiszem el, hogy mindenki főz otthon meg alig várja a hat hetet hogy naponta szexeljenek a férjével. Mire a gyerek kidől éjfélkor, már kb nem is emlékszem, hogy hogy került a kiságyba. Megvettem minden szar altatós könyvet, és egyszerűen nem használ.

Ma hétkor reggeliztem, mert a férjem csinált nekem szendvicset, és háromkor jutottam oda, hogy ebédeljek, aminek a végén persze megint sírt. Én kezdek szétesni, megőrülni.

Hogy a fenébe csináltok ti bármit is egy baba mellett... Valamit nagyon szarul csinálok, az tuti...


2020. ápr. 17. 20:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
56%
6-7 órát alszik egyben? Én nem panaszkodnék a helyedben.
2020. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%

Először is. Nyugi. A baba nagyon nagyon megérzi a feszültségedet.

Lehet hülyén hangzik, de én kiviszem autós hordozóban a konyhaasztalra. Közben énekelgetek neki, mondókázok, nézi, ahogy sürgök forgok.

A hordozókendő se rossz :) próbáld ki magadra kötve. Egy pálfordulás :)

2020. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%

1. Baba hasonló volt..


Olyan 3 hónaposan sikerült értelmes naporendre váltani, akkor hamarabb aludt..


De nappal semmit


Én magamrakötöttem

Csak úgy aludt.


Csak olyat főztem, amit félre tudtam azonnal dobni - húzni

Nem egy rántott szeletet dobtam el megégve, mert “csak “ kocserélem a pelust..

Akkor megtanultam, hogy ha odatettem,akkor vagy sír a baba picit, vagy nem sül meg az étel..úgyhogy egy ideig lemondtam a rántott húsról



Mikor kezded az esti rutint?


Egyébként ha korábban alszik el

Ugyanannyit fog aludni egyben


Tehát akkor arra készülj, hogy hajnaltól ébren lesz


( amikor 7-8 kor aludt akkor 5-től voltam haptákban baba korában)


Viszont


A 2. Baba


Leteszem ...alszik

Slussz

Ennyi

Szóval gyerekfüggő

2020. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Most mit szeretnél hallani? Az én babám 15 hónaposan se alszik 6-7 órát.

Én főztem, kb a műtét utàni 5-6.naptól, mert nem volt más lehetőség. Úgy tudtam csinálni, hogy bár elaltatni csak szoptatva vagy sétáltatva lehetett, nappal volt egy hosszabb alvása, tehát még a sétából hazaérve tudtam kicsit tevékenykedni. Takarítani főleg este az elalvás után tudtam, vagy ha véletlenül kicsit elvolt.

Ha sírt a hússütés felénél, akkor beszéltem hozzá, ha sírt fent, amíg a pincét porszívóztam, akkor nagyobb sebességre kapcsoltam, de befejeztem. Ez van.

Az első 2 hónapra konkrétan nem emlékszem amúgy, libidóm a hozzátàplálásig nem volt, nappal nem tudtam pihenni soha.

Ha valakinek sok a segítsége, vagy nyugis a babája, könnyebb lehet.

2020. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Ez gyerek függő, hidd el egyáltalán nem vagy béna. Az első, most ő legyen. Férjed segítsen a kaját megszervezni. Hordozni próbáltad már? Simán lehet amúgy has fájós akkor nehéz az első pár hónap. Ennyi idősen semmilyen könyv sem fog segíteni, mert nem rajtad múlik, hogy alszik e. A legtöbb amit megtehetsz, hogy igyekszel neki nyugodt légkört biztosítani, hagyod hogy melletted aludjon stb
2020. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Van kendőm, de azt is csak akkor viseli el ha nagyon álmos. Azzal biztonságos főzni? Kipróbálom az autóshordozót, az a baj hogy én már kevés vagyok neki mint szórakozás :o legalábbis így vettem észre.

Azért is rohadt ideges vagyok mert azt kamuzták hogy ma hozzák a pihenőszéket amit rendeltem, ettől vártam megváltást, de nem hozták... megint három nap... aztán lehet, hogy az se fog neki tetszeni. Amúgy egy nagyon vigyorgós baba, jókedvű, de folyton foglalkozni kell vele. Fhu gyerekek nyugtatót kéne szednem :(

2020. ápr. 17. 20:49
 7/34 anonim ***** válasza:
27%

Többemberes baba lehet, olvass utána.

Én nem mertem kendőben főzni. Autós hordozó nem jó a gerincnek.

Lassacskán el fog kezdeni nyitni. Legjobb amúgy a földre (pl habtapira tett pokrócra) letenni pár játékkal a keze ügyében.

Persze ott kell legyèl, ilyen pici nincs el egyedül.

Az ilyen babával kínlódás az első év. Nekem akkor lett jobb, amikor mászott és ült kb 11 hónaposan, de még mindig van, hogy nem hagy semmit csinálni.

Ha főzöl majd, rövid, kevés és halasztható etupokból álló kajákat válassz.

Nekünk a babamasszázs és babajóga tanfolyam sokat segített, ilyen mondókás játszás lènyegében. 4 hónaposan jártunk is már kerekítőre. Most sokminden online eléehető.

2020. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Autós hordozó hosszútávon nem tesz csak jót! Heti kb kétszer-háromszor amíg főzök egy órát semmi baja nem lesz a gerincének.
2020. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Hu ez tényleg rossz lehet, hogy egyáltalán nem alszik napközben egy ilyen pici akit még tenyleg nem lehet lekötni szinte semmivel. Nehéz bírni mikor semmi masra nincs idő mellette.

Szerintem az viszont teljesen átlagos meg sokkal idősebb babaknal is, hogy max 10 percet van el a szőnyegen vagy akárhol egyhuzamban.

Nekem altatasnal az segített régebben, amikor már tul regota fent volt, és már üvöltött mindenhol a faradtsagtol, hogy sétálok vele pár percet a lakásban közben cssss-hangot hallatok, vagy halkan dudolok es ringatom, aztán berakom a kiságyba cumi a szájba de még feszkelodik, határa tettem a kezem kicsit leszoritva, közben a karjait is kicsit lefogtam, hogy ne hadonasszon, es csssss-eztem neki közelről a fülébe amíg be nem alszik... Ja es közben persze cumit dugdosom vissza a szájába ha kiesik. Nekem az a lényeg hogy már a kiságyban aludjon el mert ha kiveszem hiába nyugszik meg, ahogy lerakom sir es ujra kivenni stb, sose volt vége. Hátam leszakadt. Ezt megszokta elég hamar es most már lerakom cumi kis hatsimi es fel perc és alszik is. Ja es a YouTubeon vannak különböző baba altató zajok, hajszarito, porszívó, szívdobogás stb érdemes az összeset kipróbálni, nekem ugy segített a hajszaritos, ha még mikor sirt bekapcsoltam jo hangosan és mikor elaludt lassan lehalkitottam.

A 6-7ora egyben alvás viszont irigylésre méltó szóval ebben viszont szerencséd van vele :)

2020. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

[link]

Normális. Lesz jobb is. Kitartást, te is most lettél anya, ő is picike még, összeszoktok. Az egyetlen ami fontos, hogy most ott legyél neki. 8 hét az kevesebb mint 2 hónap. Nem egész 60 nap. Icikepicike. Csecsemonek lenni Nagyon nehéz dolog. Gondoskodjon róla, és engedd el a többit. ❤️

2020. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!