Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5-7honapos babatokkal hogy...

6,5-7honapos babatokkal hogy néz ki egy napotok? Miket eszik? Miket tud már?

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Nemreg toltotte a 6 honapot.


7 korul ebred, visszaaltatom fel 9-9-ig, jatszik, nez minket vagy a nagyobb testveret, ragcsal, ameddig en reggelit keszitek, megreggelizunk, idealis esetben o eddig elvan, ha nem, akkor az olembe ultetem.

Alszik kb fel orat 2,5-3 orankent az Adamo-hintaban, vagy csatos hordozoban a hatalon. Neha sikerul 1-1,5 ora is. Tizoraira szilardat kap, attol fuggetlenul szoptatom, nagyobb szopi 4-5x van+ejjel 1-2x, a tobbi kisebb, szomjolto igeny szerint. Vizet hozzataplalas utan kap, szepen iszik Nuk Magic cupbol. Altalaban uzsonnara vagy vacsorara kap meg szilardat. Egy teljes etkezesnek kb. a harmadat eszi meg.

Ebredesek utan le szoktam tenni jatszani a teso kozelebe, es egyutt jatszunk, vagy en csinalom a dolgom. Amikor nyugos, az olembe veszem, vagy a hatamra csatosban, ha mondjuk fozok. Kozben a kertbe is ki szoktunk menni. Korabban a nagyert 2-re mentunk az oviba, es utana jatszotereztunk, o pedig aludt. Furdetni legkesobb delutan 3-ig szoktam, de csak heti 1-2x, a bore miatt ennel gyakrabban nem jellemzo, de igeny szerint akar naponta tobbszor is mosom az arcat, feneket. Este cicin alszik el, es mellettem alszik az agyon. Ejjel 2-5x kel altalaban, es ez mostanaban inkabb 5, mint 2. Este 8 korul viszem aludni.


Evett mar anyatej mellett repat, paszternakot, edesburgonyat, krumplit, rizst, kolespepet, almat, banant, uvegesbol kapott mar olyat, amiben csirkehus is van, babapalacsintat.


Kuszik, a felsotestet megtartja evesek kozben az olemben, a maszashoz emelgeti a popojat, probalja fentebbnyomni magat, az oldalan megtamaszkodik, sokszor igy jatszik.

2020. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár nap múlva tölti a 6 hónapot kislányom.

Jó alvókája van, éjszakát átalussza, nappal 4 órát alszik összesen, 3-4 alkalomra lebontva. 21h-6h alszik általában, de ha makacs frontok jönnek-mennek, fel szokott ébredni egyszer. Elejétől fogva külön az ágyában, sose vettem még magamhoz aludni. Az evéssel van némi problémánk, de szépen fejlődik, így nem aggasztó. 3200gr-mal, 50 cm-vel született, most 8 kiló és 70 centi. Tápszeres elejétől fogva. Egyelőre a tízóraira kóstoltatások mennek mostanában. Evett már répát, sütőtököt, almát, banánt, avokádót, barackot, krumplit, édesburgonyát. Nagyon sok vizet iszik, napi 5-6 decit is bevág, mikor-hogy. Este 19:30-kor fürdetem, kezdi élvezni a pancsolást, úgyhogy most már sokszor maradunk a vízben játszani. A foga még nem jelentkezett. Mozgásfejlődésileg nagyon szépen halad, bár ezt nem írtad, de leírom: mindkét irányban forog, kúszással még csak próbálkozik, de "kutyázik" és "repülőzik". Tárgyakat kezében megtartja, egyikből másikba átveszi, labdát visszagurítja ha kérem, bár többnyire makacskodik :D Az elején nagy gondjaink voltak a hasalással, de amióta nem aggattam már fölé játékokat, azóta jobban motiválja a földön lévő játék, és egyre többet hasal, pedig már a dévényesen gondolkodtunk. Még nem próbál felülni, nem emelgeti háton a fejét. Talán később. Elkezdett gagyogni: la, ja, ba, be, nya... Ha valamit kihagytam kérdezz nyugodtan :)

2020. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos a kislányom. Változó, hogy mennyit alszik éjszaka (van, hogy 9 órát, de van, hogy 12-t), így nincs egy fix esti fektetési, elalvási idő, de nagyjából este 8 és 10 között szokott elaludni. Napközben 2-szer 50-60 percet alszik, ritkán másfél órát. Próbálkoztunk a 3 nappali alvással, de egyszerűen nem hagyja magát elaltatni harmadszor. Vagy hintában vagy ringatva, vagy pedig cicin alszik el. Alvások között sokat játszunk, simán elvan egyedül is fél órát, ha jó a kedve. Néhány hete kezdett el forogni, azóta szorgosan gyakorolja minden irányban, úgy látom lassan kúszni is elkezd, nagyon motivált, ha valamit meg akar szerezni :D A hozzátáplálással megvárjuk, hogy ölben stabilan, önállóan üljön, blw-re készülünk. De már látszik rajta az érdeklődés a mi ételeink után :)
2020. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 khniki ***** válasza:
6,5 hósan már átaludta az éjszakát. Nappali alvása kezdett átállni a 3xfélről 2 nagyobbra. Minden étkezése ki volt már váltva, minden gyümit, főzeléket, húst, halat, tésztát evett. Forgolódott minden irányba, tolatott.
2020. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!