Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a hozzátáplálás...

Hogy csináljam a hozzátáplálást? Hány napon keresztul adjam ugyanazt az ételt? S ha már néhány félét megeszik, akkor kell ismételni neki, vagy folytassam új ízek bevezetésével?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdo vagyok e téren. Orulnék, ha segítenétek. Koszonom.
2010. júl. 29. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.



Amikor en kezdtem a hozzataplalast ugy terveztem, hogy 5 napokat varok 1-1 uj etel kozott.

Elmentem hozzataplalasi tanacsadasra ahol rogton 5 uj fele etelt kapott(korte,banan,repa,feherrepa,rizs)elotte almat es barackot kapott mar 5-6 nap elteressel.

Nem lett semmi baja, de 2 napig nem nagyon akart semmit megenni.

Azota el telt 2 het es nem kapott uj izt, mert teljesen jol elvagyunk ezekkel.Nem akarok sietni.

Viszont nalunk nem jon be az, hogy elso nap 1 kanal masodik 2.

Rogton megevett 2-3 kanallal (baba kanal).

2010. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 4 hósan kapott először 2-3 kiskanál almalevet. Másnap már adtam neki egy kis almapépet is (kb. 3 kiskanál). Nagyon ízlett neki, és láttam, h. nincs tőle baja. Onnan kezdve növeltem az adagot, egy hétig minden nap adtam neki almát (egyre többet). Köv. héten elkezdtem az őszibarackot. Azt csak egyszer kóstoltattam, másnap már kapott kb. 6 kiskanállal. Imádta! Ekkor már nem vártam ki az egy hetet, kapott egy kis s.répát is. Közben persze mixeltem is az ízeket (almás barack, almás répa). Utána már egyáltalán nem kóstoltattam a gyümiket, zöldségeket, adtam, amit jónak láttam. A husit először megkóstolta kb. 3-4 kiskanállal, másnap már ette rendesen. Azóta a húsleves a kedvenc..:) 8 hós lesz.
2010. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én annó kb. 3 napot vártam egy új iz bevezetésével, gyümölcsökkel kezdtem, később főzelékekkel. Eleinte úgyis keveset fog belőlük enni. Megnézed, hogy az életkor alapján miket ehet, és azt adhatod neki. Amiket már kostólt (és nem volt allergiás reakciója), azt később folyamatosan adhatod neki, az új ételek bevezetése mellett. Később variálhatsz többféle gyümit egyszerre (pl. alma, banán) és a főzelékeket is.
2010. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszi szépen! Sokat segítettetek! :-)
2010. júl. 29. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!