Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek, ha már szeretn...

Hogy viselitek, ha már szeretnétek babát, de még nem lehet, körülöttetek viszont mindenki terhes?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nemrég kezdtem dolgozni, és nyilván nem lenne korrekt dolog pár hónap után elmenni szülni, (pláne mert esetleg jó lenne ide visszajönni dolgozni később) illetve anyagilag sem állunk egyelőre olyan stabilan, hogy azt mondjam, jöhet a baba, mert ha valami gáz van, meg fogjuk tudni oldani a dolgokat.


Nem vágyunk extra dolgokra, de arra igen, hogy ha esetleg a férjem munkahelyével lenne valami, ne haljunk éhen.


Viszont, a harminchoz közeledik és már nagyon-nagyon vágyom kisbabára régóta, eddig is csak az anyagiak tartottak vissza (csak közben megszűnt az előző cég, munkahelyet is ezért váltottam). Most úgy érzem, tök irigy vagyok mindenkire, aki terhes, márpedig van ilyen bőven körűlöttem, rokon és baràtnő is, nem tudok őszintén örülni az örömüknek, ez van, rosszul esik mindig úgy beszélni a babákról, hogy azt érzem, nekem már sosem lesz.


A másik oldalon meg persze ott van cseszegetés, na meg sokan azt érzékeltetik, mintha én kevesebbet érnék, mint akinek van màr gyereke, és ez is fusztrál kicsit..



2020. máj. 21. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
A másik oldalt viszont egyik irigy se nézi. Hogy egy terhes nőnek folyton be kell fognia előttetek a száját, nem mer örülni a saját boldogságának, kimutatni a boldogságát, mert a ti érzéseitekre vannak tekintettel! Nem lehet veletek osztozni az örömön, mert ti ilyenek vagytok, tisztelet a kivételnek. Nem akarok senkit se bántani, de ez a meddőség körüli hiszti agyrém. Nagyon sajnálatos, ha valakinek nem lehet gyereke, szörnyű csapás. De úgy hiszem eleget vagytok sajnálgatva, úgy látszik nem elég. :/
2020. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon nehéz, tudom, de próbáld máshogy nézni a helyzetet, pl. neked legalább van kinek szülnöd, amiatt nem kell fájjon a fejed, már "csak" a feltételeket kell megteremteni, de az sem reménytelen. Amelyik nőnek 30-hoz közel még csak kilátásban sincs olyan, akinek - nyugodt szívvel - szülhetne? 😔
2020. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Úgy viseltem, mint azt, hogy mások kaptak lakást a szüleiktől, nekem meg meg kellett érte dolgoznom. Irigy voltam, de csak a négy fal közt.
2020. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

1 esnek abszolut igaza van!

Viszont neked nem nem lehet gyereked hanem szimplàn mèg nincs, nem ugyanaz, îgy èn is azt gondolom hagy ne kelljen senkinek körülötted rosszul èreznie magat vagy kevèsbè örülnie a

terhessègènek csak mert nektek mèg nincs.

2020. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy bárki érezze rosszul magát emiatt, nyilván nem is mondom senkinek, de ettől még nekem fáj a dolog.
2020. máj. 21. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"nem tudok őszintén örülni az örömüknek, ez van, rosszul esik mindig úgy beszélni a babákról, hogy azt érzem, nekem már sosem lesz."


Szerinted ezt ôk nem èrzik vagy làtjàk rajtad? Nem kell sokszor ezeket kimondani akkor is èrezhetô valszeg.

Gondolj arra, hogy neked is lesz egyszer, hogy nem mostanàban arrol nem ôk tehetnek.

2020. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Abszolút átérzem a gondod, nálunk ráadásul nem jött össze egyből a gyerek, oké, nem is volt olyan borzasztó hosszú idő, de 9 hónapig próbálkoztunk, ennyi idő után már én azért (a koromra való tekintettel főleg, 26 éves voltam, amikor nekikezdtünk a próbálkozásnak) kezdtem kétségbe esni, hogy valami baj van, és így még nehezebb volt jó képet vágni a kollégák, rokonok, barátok terhességéhez. Nem volt könnyű, voltak pillanatok, amikor kicsit pityeregtem is, de sokat segített, amikor a párommal beszéltünk erről, illetve biztosítottuk magunkat, hogy mindent megteszünk, ami csak tőlünk telik, és tudtuk, hogy jönni fog, amikor jönnie kell. Neked is ezt tanácsolom, és kitartást. Illetve még talán annyit, hogy egy határozott célt tűzzetek ki, mert oké, jó dolog az anyagi biztonságot a férjed munkahelyétől relatíve függetlenné tenni, de sosem lesz olyan pillanat, amikor tényleg minden csillag összeáll és minden hiperszupertökéletes lesz, tartósan ráadásul. Szóval ne egy absztrakt anyagi biztonságot várjatok a végtelenségig, hanem pl döntsétek el, hogy mondjuk X összeget félreraktok megtakarítási számlára, amihez tényleg csak végszükség esetén nyúltok, de amikor már látszik, hogy már csak 1-2 hónap van hátra, hogy elérjétek, akkor nekiálltok a próbálkozásnak, és reménykedtek benne, hogy hamar összejön. És addig is legalább van egy fix célotok, fixen kiszámolható dátummal, amíg várnotok kell, és talán ez is adhat egy kis erőt, hogy elviseld a helyzetet.
2020. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Már nem aktuális, de nagyon.. nagyon rosszul viseltem.

Olyan is terhes lett, aki mégcsak a párját sem ismerte akkor, amikor én babát szerettem volna. / ők sem vállaltak korán.. csak bátrabbak voltak/



Aztán anyós cseszegetett is..


Erre elvesztettem a munkám, válság..

Akkor ez rendbejött. Vettünk házat.. akkor emiatt nem lett..

Szóval 6 évet vàrtam.


Azóta van 2 gyönyörü gyermekem, gondolkodom a 3. Babán / férjem szeretne, rajtam áll/

30 felett nem akartam szülni..

Végül mégis így lett

2020. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!