Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, akár...

Tapasztalt anyukák, akár apukák, véleményetek szerint mennyire nehéz ellátni egy babát? Pláne olyanoknak akiknél nem volt baba a családban, kb tartani se tudják?

Figyelt kérdés
2020. máj. 22. 14:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hamar kitapasztalja mindenki hogy épp mit akar, az elején meg kísérletezel. De az is gyorsan megvan, pl fázik-e ha a tarkója nem hideg akkor biztos nem. Bekukkantasz a pelusba, ha nincs kaki akkor jöhet az etetés. De az első 33 hónapban főleg éhség vagy testközelségre vágyás miatt sírnak. De vannak olyan babák akik alig sírnak, mások meg folyton.

A fáradtság a baromi nehéz ami az első időszakban általában jelen van. Nagyon kevés baba alszik hosszan éjjel, és ebbe kicsit megroggyan az ember. De idővel ez is javul.


Pelenkázni meg egyáltalán nem nehéz. Az első alkalommal kicsit izgulsz hogy fogd meg, de utána menni fog.


Én egyébként nem tudtam tudatosan megkülönböztetni a sírásokat mégis tudtam mire van szüksége, de hiába kérdezte a férjem hogy mi volt más a "kakilni kell" sírás és az "éhes vagyok" sírás között. Nem tudtam rá felelni, plusz hamar kiismered. Ha evés után sír, akkor nem valószínű hogy azért sír mert éhes. Vagy a hasa fáj, vagy nem akarja hogy betedd a kiságyba, veled akar lenni. Hamar ráérez az ember. Nem kell túlizgulni.

2020. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
csecsemőt közelről nem igazán láttam, kezemben meg végleg nem volt, de valahogy jött minden magától. A köldökápolással voltam kicsit elővigyázatosabb a kelleténél, de az sem volt vészes és bajt sem csináltam vele. Rengeteget olvastam terhesség alatt is és mikor itthon voltunk, eszik-alszik babám volt. Anyám is, anyós is kivette az 1 hét szabit, hogy ha kell, ülnek kocsiba és jönnek (50kmre laknak), de sajnálatukra nem hívtuk őket :D nem volt gond a fürdetés sem, ami általában problémát szokott jelenteni a friss szülőknek. 25 évesek voltunk, mikor született, és minden nagyképűség nélkül, de elégedett vagyok azzal, ahogy csináltam az elején a dolgokat, mert tényleg 0 segítségünk nem volt és "gyakorolni" se lehetett kin :D
2020. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!