Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, akár...

Tapasztalt anyukák, akár apukák, véleményetek szerint mennyire nehéz ellátni egy babát? Pláne olyanoknak akiknél nem volt baba a családban, kb tartani se tudják?

Figyelt kérdés
2020. máj. 22. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz. Nekem sem volt baba a családban. A kórházban elmondtak mindent. Jön magától.

Eleinte furcsa volt, de ahogy nőtt a baba mindig egy kicsit jobb volt és könnyebb.

Az eleje nehéz csak.

2020. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se volt semmilyen tapasztalat. Belenőttünk a feladatba, néha a védőnő máskor anyukám tanácsát kértem ki. Hamar ment minden a maga útján. És mivel előtte sose fogtam csecsemőt, így már a kórházban jeleztem, és kedvesen segítettek kaptam instrukciókat. Aztán az első pelusozásnál is kaptam segítséget. Ezeket a dolgokat egyszer kell csak elmondani vagy megmutatni, és már rögzül is.
2020. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz pelenkázni? Honnan tudni hogy éhes, szomjas, beteg? :)
2020. máj. 22. 14:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz


A saját lányomat fogtam először...

Persze meg sem mutatták, hogy kell


1 éves volt előtte a legkisebb, aki a kezemben volt

2020. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz pelenkázni,egy idő után rá lehet jönni sírás alapján, hogy éhes, álmos vagy más baj van.A betegséget szerintem mindenki máshogy veszi észre.Lányom 2 éves koráig olyan éles hanggal sírt este és nehéz volt megnyugtatni akkor másnap reggel már láza volt.Szerencsere túl sokszor nem fordult elő.

Nehézséget az okoz, hogy napi 24 mellette vagy,az elején te alakulsz hozzá utána meg próbál főnök lenni 🤣

2020. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sír

Hangosan

Aztán rájössz az egyéb éhségjelekre.

Egyébként nem ugyanúgy sírnak.. emiatt vagy amiatt. Ezt is megtanulod


Beteg:

Nekem majdnem 2 éves volt a lányom mikor elsőre beteg lett.


Hőemelkedése , láza volt előtte

Fog

Oltás


Amikor megöleltem simán a 37,3-at megéreztem.


Szomjas/ éhes szoptatásnál mindegy

2020. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehez, osztonosen jon minden, de tenyleg. Az eleje nehezebb de 1-2 honap alatt kiismered a babadat es tudni fogod mi baja van eppen ha mondjuk sir. Nalam legalabbis igy volt:)
2020. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ellátása nem nehéz, elmondják a kórházban és vannak pl. babadoktor videók fent, ott megmutatják, hogy kell fürdetni, ilyesmi. A betegséget észrevenni nagyon nehéz újszülött korban, igazából ha van valami gyanúd, hogy baja van a legjobb bevinni egy gyerekkorházba, én kétszer vittem be, egyszer egy komoly fertőzése volt, tünetek: étvágytalanság és túl sok alvás, nem lehetett felkelteni evéshez, utána reflux miatt, kékült a kezemben, olyan volt mintha fulladna. Ha az első három hónapban nem lesz beteg, akkor utána már könnyű észrevenni lázból például, újszülöttek nem nagyon lázasodnak be.
2020. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem nehéz
2020. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 khniki ***** válasza:

A pelenkazást megtanították a kórházban. A sírása jópár hétig egyforma, csak abból nem tudod megállapítani, hogy mi baja van. De ez majd változik. Ha megfázik, akkor hallod, hogy szörcsög, tüsszög, köhög. Ha lázas, legjobban a tarkóján érezni ajakkal. Azt is, hogy melege van-e, fázik-e.

Nekem a fáradtság volt horror az elején, de aztán egyre könnyebb lesz!

2020. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!