Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hetes terhes vagyok, a...

20 hetes terhes vagyok, a lányomnak 3 napos láza lett (most 5. napon derült ki).39 körüli volt a láza, végig mellette voltam, persze nem bújtam hozzá, de azért a lázát kellett csillapítani. Elkaphatom?

Figyelt kérdés
Mennyi a lappangási ideje ennek? meddig fertőz a gyerek? Végig vagy csak a láz alatt? Nagyon aggódok
2010. júl. 30. 00:31
 1/2 A kérdező kommentje:

Most olvastam a neten:

"Nem ismert a betegség szövődménye vagy káros hatása a gyermekekre. Azonban a várandósokra veszélyes lehet, mert a fertőzés az édesanyán keresztül a magzat szervezetébe kerülhet, ami akár súlyos vérszegénységet vagy halált is okozhat. "


az orvos meg azt mondja , hogy 12 hétig veszélyes.

Nem tudom hogy van ez? Nem találok konkrétumokat.

2010. júl. 30. 00:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is terhes voltam,mikor az 1 éves fiamnak 3 napos láza volt,még a 12. hét elött. Nem kaptam el,a kicsinek sem lett semmi baja. Ezt találtam róla


A háromnapos láz a human parpovírus B19 (egyfajta herpeszvírus) által okozott fertőző betegség, amely jellemzően csecsemő- és kisgyermekkorban, illetve kamaszkorban jelentkezik, leggyakrabban a tavaszi hónapokban.


Ártalmatlan betegség, melynek szövődményei gyermekkorban nincsenek, maradandó károsodásokat nem okoz, de könnyen összetéveszthető a rubeolával, kanyaróval, mert a láz megszűntével világosvörös kiütések jelenhetnek meg a bőrön.


Tünetei


A betegség lappangási ideje egy-két hét. Mint a neve is elárulja, egyik legjellemzőbb tünete a három-négy napig tartó magas láz. A testhőmérséklet hirtelen emelkedik, akár a 41 fokot is eléri, s ez idő alatt semmilyen más tünet nem jelentkezik.


Ebben különbözik tehát a megfázás, influenza, nátha tüneteitől: sem köhögés, sem torokfájás, sem orrfolyás nem tapasztalható, kizárólag a magas láz. A kicsik általában ezalatt sem "anyátlanodnak el" nagyon, viselkedésükön, közérzetükön sokszor észre sem venni a magas lázat.


A három-négy nap elteltével ahogy megjelent, olyan hirtelen esik is le a testhőmérséklet - olykor még a normális érték alá is egy időre, majd a végtagokon, a törzsön, olykor az arcon is a rózsahimlőhöz hasonlító, világos piros, rózsaszín kiütések jelennek meg. Ezek aztán általában másnapra el is tűnnek, s ez már a betegség végének, megszűntének biztos jele.


Terjedése


A fertőzést okozó herpeszvírus érintéssel is, cseppfertőzéssel is erjed; sokszor a szülők nyálával is, például ha szájukba veszik a baba cumiját.


Veszélyei


Gyermekkorban semmiféle szövődménye vagy maradandó káros hatása nem ismert. Veszélyeket a várandós kismamák esetében okozhat, mert a fertőzés átjuthat az édesanyából a magzat szervezetébe, és akár halvaszületést, súlyos vérszegénységet is okozhat.


Teendők


Ha babánkon, kis totyogósunkon hirtelen magas lázat észlelünk, feltétlenül forduljunk orvoshoz. Lehet, hogy erről az ártalmatlan fertőzésről van szó, lehet, hogy a láz más betegség jelenlétét jelzi, ezért is fontos mindenekelőtt a pontos diagnózis felállítása.

2010. júl. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!