Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos babával...

7 és fél hónapos babával vonatozás - a maszk viselésével mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy pár héten belül utaznunk kellene mintegy két órán át vonaton a feleségemmel és a 7 és fél hónapos babánkkal. Megpróbáltma utána nézni, hogy ennek mi a módja a járvány idején, de két dolgot találtam össz-vissz:

1. A maszk viselése a vonaton kötelező.

2. 2 éves kor alatt ne viseljen a gyerek maszkot, mert megfulladhat tőle.

Az viszont jobban aggaszt, hogy a kislánym pár percnél tovább biztosan nem tűri meg magán a maszkot.

Van erre valami tipp azon kívül, hogy ne utazzunk? Valakinek van valami megoldása?



2020. máj. 23. 08:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha június 1-től megszűnik a veszélyhelyzet, akkor még az is lehet, hogy nem lesz már kötelező a maszkviselés tömegközlekedésen. Kicsit para, pont június 1-jén lesz egy hosszú vonatutam, 21 hetes terhes vagyok... vettem pár ffp2-es maszkot emiatt, én tutira felveszem, akár kötelező, akár nem. De úgy van, ahogy írják, gyerekre tilos maszkot adni vagy kendőt a szája elé.
2020. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.

Megvallom, televízióm nincs, az interneten (lehet a saját bénaságom) nem találtam meg ezt a kitételt, hogy 6 éves kor alatt nem kötelező. Biztos én voltam a figyelmetlen, de valaki belinkelné nekem? Néztem a kormány hivatalos tájékoztató oldalán, a MÁV oldalán, de egyszerűen nem találtam ilyet, de másoktól is hallottam a kitételről, ezért is akartam megkérdezni itt.

Zöld megy mindenkinek!

2020. máj. 23. 13:56
 13/14 A kérdező kommentje:
Senki sem tud linket? :(
2020. máj. 24. 08:10
 14/14 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

A Máv oldalán amúgy én sem találtam meg, de mindig is elég rosszul volt megcsinálva az az oldal, úgyhogy nem lepődök meg.

2020. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!