Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, óránként kel...

Mit csináljak, óránként kel éjszaka a 7 és fél hónapos babám?

Figyelt kérdés
Eddig se aludt jól, de most ez már katasztrófális. Cumit néha adok neki csak mert cumizavaros lesz tőle. Valamikor állandóan szoptatom, de az se jó mert fáj a hasa m. sok levegőt nyel és olyankor csak dobálja a lábát.Már fáj a fejem, szédelgek a nem alvástól. Nappal sem tudok aludni.Sírni nem hagyhatom m. a férjem megy reggel dolgozni, meg ha sokat sír hány.Mellettem alszik , néha megpróbálom berakni az ágyába , van amikor ott tovább alszik, de nem mindig sikerül úgy átraknom h. ne ébredjen fel.

2012. ápr. 11. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog, mert sok mindentől kelhet: éhes, hiányzol neki, foga fáj, megszokta...stb. Nálunk is volt ilyen és én is itt értékeltem át, hogy nem is olyan rossz, ha 2x felkel este ( a 20 perces kelésekhez képest).

Nálunk az volt a baj, hogy éhes volt, így mivel ő tápszeres megetettem és utána aludt. De volt olyan is, hogy a foga fájt+ be volt dugulva egy picit az orra, ilyenkor bekentem dentinoxal az ínyét és fújtam az orrába ezután nyugi volt. Remélem találsz valami megoldást, mert elég fárasztó lehet neked. Egyébként az én párom is jár dolgozni, de azért volt olyan (és van is), hogy húzósabb éjszakákon besegít, nem azt jelenti, hogy állandóan ő kel, de mondjuk nem lesz semmi baja, ha 2X bemegy hozzá. Az 2 óra alvás neked, ami csodákat tehet. Ja és egyébként is volt olyan, hogy bár nagyon anyás a lányom, de gondolom érezte a fáradságom/feszültségem és nálam nem nyugodott meg a páromnál meg elaludt.

2012. ápr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos teljesen normális. Pont a szeparációs szorongás korszakában van, a felszínes alvásból megébred és megijed, hogy nem vagy vele. Azon nem gondolkodtál, hogy magad mellé vedd az ágyba? úgy fel sem kelnél a szopikra, elég lenne oldalra fordunod és visszaaltatnod sem kéne. Náluink bevált az együtt alvás, persze sokan idgenkednek tőle, mert félnek, hogy beszokik az ágyba, én mondjuk ezt nem tartottam problémának, pár hónappal később megint kiságyban (illetve már járni tudó korában lenyitott oldalú kiságyban aludt.
2012. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk már félóránként kelt fel, annak ellenére, hogy vacsizott. Mi egy péntek este elkezdtük, hogy 11 után a férjem teáztata ha kelt, kb. hajnal 4-5 óráig.Akkor már megint kapott szopit. Az első két éjszaka volt vészes. Rá jöttünk, ha engem nem lát és nem hallja a hangom, akkor elég apa a teával. Így 10-től fél 3-ig alszil, az már válltozó, hogy utánna mikor kell 4,5,6 akkor kapja a cicit. Amúgy jövőhéten lesz 8 hónapos és két hete kezdtük.
2012. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálunk az együtt alvásnál is maradt a félóránkénti kelés. Ha egy picit mozdultam már kelt és cicinélkül nem aludt vissza.
2012. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utolsónak.én is ugyanigy vagyok,hiába alszik velem felébred egy mozdulásunktól.
2012. ápr. 11. 11:20
 6/10 A kérdező kommentje:
elsőnek: velem alszik, irtam.
2012. ápr. 11. 11:21
 7/10 A kérdező kommentje:
bocs, másodiknak címeztem.
2012. ápr. 11. 11:21
 8/10 A kérdező kommentje:
hát az én férjem nem fog kelni éjszaka h. teáztassa sajnos.
2012. ápr. 11. 11:23
 9/10 anonim ***** válasza:
DE azt is írtad, hogy visszateszed az ágyba, azért is írtam, hogy ha nálatok maradna, jobb lenne-e. AMúgy nem hiszem, hogy egyik napról a másikra eredményt lehet elérni. A teáztatás szerintem nem megoldás, egyrészt mivel azért kel fel, hogy anyát érezze, lássa, másrlszt csak a tejtermelés rovására megy, illetve nem éhes általában ilyenkor, hanem testközelségre vágyik. Mint írtam, ez a szeparációs szorongás jelensége, ami normális és természetes, cska vannak babák, akiknél durvábban jelenik meg. Ha ez vígaszta, fogd fel úgy, hogy ebből is látszik, hogy biztonságosan kötődik hozzád a gyereked, na meg hogy egyszer majd elmúlik. Nálunk 3 hónapig minden éjjel 3-4, volt, hogy 10 kelés is volt. Fáradt voltam, de aludtam vele nap közben... Túl lehet élni. A lányom 14 hónapos és egy hónapja végigalussza az éjszakát magától. Nem hittem volna, hogy eljön ez a pillanat :) Kitartást!
2012. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mostanában ritkán teszem vissza, inkább velünk alszik.

Köszi a bíztatást.Remélem egy éves korára elmúlik.:)

2012. ápr. 11. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!