Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el szavakat...

Mikor kezdett el szavakat mondani babád (anya, apa, stb. csak ilyen egyszerűkre gondolok)?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! 16 hónapos a kislányom és kb. 2-3 hete mondja hogy apa, hoppá, cita / cica/ és 2 napja hogy boci. A nem szó már régebb óta megy, sokszor nyem.
2010. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nálunk olyan 14-15hónaposan kezdte a fiam,hogy mem=nem.aztán fokozatosan hogy vauvau,majd kimondta hogy kutya,papa,apa.ezek voltak kvázi az 1.szavai,olyan 16-18hónaposan használta is őket.

most 21hónapos és a napokban végre már ányá=anya is van,na meg anuka(szintén anya)meg amit nem tud elmagyarázni egyből kérdez:emmi?ammi?megy hogy :pulyka,kuka;kaka;fa;szióka;kúla(kóla-minden ami palackos)bum(ha kalapácsol,leesik)brümi(autó);duda;csókot(ezt ma tanulta :-D);sör;öcsi

2010. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

De jó, hogy olyanok válaszoltak, akik a valóságot írták le, s nem olyan válasz jött, hogy 6 hónaposan már beszélt a baba!

Kb. az én gyerekeim is ilyen korban kezdtek beszélni!

2010. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mármint 14-20 hónaposan.
2010. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

12:27 hehe, jót nevettem, de teljesen egyetértek. :))

Az én 4 hós fiam is tegnap mondta hogy 'kaja' de eszembe sem jutott arra gondolni, hogy ez minimálisan is tudatos lett volna. :)


Azt viszont elhiszem, ha valaki azt írja, hogy olyan 10-12 hósan mondott szavakat a babája.

2010. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

14 hós a lányom.

Most kezdi az első szavakat.

baba, apa, vau

2010. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tényleg jók a válaszok. Már sokszor meg se merem nézni ezeket a kérdéseket, mert mindig megijedek a válaszok láttán, hogy az én fiam le van maradva. 9,5 hónapos és csak halandzsázik. Néha mondja, hogy baba, de az se teljesen tudatos szerintem, csak azt sokat hallja.
2010. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

12.27-es vagyok.

Én igazából most találkoztam először olyan babával, aki 1 évesen már valóban beszélt. Tudatosan mondott szavakat, s nem is csak az alapvetőket. DE ez tényleg nagyon ritka.

Nekem 4 gyerekem van, s ők is 1,5 évesen kezdtek átlagban beszélni, a nagyok kitűnő tanulók, a pici most 1,5 éves, s ő is most kezd pötyögni.

Amúgy szakmai körökben (tanító, gyógypedagógus vagyok), s a 1,5-2 év közötti beszédindulást halljuk többnyire.

2010. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hát akkor engem most lefogtok hurrogni,de nálam a lányom 1éves lesz augusztusban és már 10hónapos kora körül mondta,h baba,mama és az apát!most kezdte el mondani,h autó és mutat az autókra!az anya akkor van amikor hisztizik és,h vegyem fel de az is inkább anyanya vagy valami hasonló!de legtöbbször ő is inkább halandzsázik és ritkán mondja ezeket a szavakat
2010. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

11 hónaposan:anya

12 hónapos:mama,tata,nyam-nyam, halló, és állathangok.

2010. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!